IKOniec z przepłacaniem za usługi bankowe
Bez smartfona, jak bez ręki! Używamy go na co dzień. Z jakich funkcji najczęściej korzystamy? Sprawdzamy pogodę? Śledzimy wpisy na „fejsie”? Super! Ale co zrobić, aby korzystanie z telefonu przynosiło realne oszczędności? Wystarczy korzystać z nowoczesnej aplikacji IKO. To swoisty bank w komórce!
Bankowość mobilna IKO to nie tylko ogromna wygoda, ale także przepis na to, jak skorzystać na usługach finansowych, czyli zyskać bardzo wiele, płacąc niewiele. Lub nic. Z poziomu intuicyjnej i bezpiecznej aplikacji, za pomocą telefony możemy zarządzać codziennymi finansami, np. opłacić czynsz czy przedszkole dla dziecka. Ale także: przeglądać historię operacji, zakładać lokaty, przelać pieniądze na numer telefonu, a nawet płacić telefonem za zakupy. W każdej chwili można też sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy dostępny bezpłatnie wpłatomat czy skorzystać z bankomatu.
Różnice w comiesięcznych kosztach korzystania z konta pojawią się bardzo szybko. Nie będziemy korzystać z wielu funkcji, za które dotąd musieliśmy płacić, np. powiadomienia SMS o saldzie rachunku i operacjach, za wydruk salda czy wyciąg z bankomatu. „Śledzenie” stanu naszych finansów w IKO, kiedy tylko mamy ochotę, jest całkowicie darmowe, bo aplikacja IKO jest bezpłatna.Wystarczy ją pobrać i zainstalować, aby cieszyć ciągłym dostępem do swoich finansów. Ponadto, nie trzeba szukać portfela w przepastnej torbie czy sięgać do kieszeni po gotówkę, bo za zakupy można wygodnie zapłacić telefonem. Zbliżamy go do sklepowego terminala i gotowe. I co ważne, za takie operacje nie płacimy żadnej prowizji, a transakcje są bardzo bezpieczne. Od dawna wiedzą o tym użytkownicy aplikacji IKO, którzy mogą płacić telefonem – dzięki płatnościom mobilnym BLIK. Robiąc zakupy w sklepie akceptującym płatności BLIK, wpisują na klawiaturze terminala sześciocyfrowy kod wygenerowany w aplikacji IKO. A w przypadku zakupów internetowych wybierają jako sposób płatności „Płacę z BLIK” i wpisują kod.
Teraz wszyscy mają nową, rewolucyjną funkcjonalność – możliwość płatności poprzez zbliżenie smartfona do terminala. Transakcje do 50 zł nie wymagają potwierdzania kodem PIN. Przy większych zakupach wystarczy potwierdzić transakcję w aplikacji IKO. By skorzystać z tej możliwości, potrzebne będą: telefon wyposażony w moduł NFC, z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 4.4. oraz najnowsza wersja aplikacji IKO. Taki nowoczesny bank w telefonie oferuje PKO Bank Polski.
Bankowiki wyjaśnia:
Czytaj także:
Cały bank w kieszeni
Błyskawiczne zakupy
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?