Rodzinka z Kredytowej. Odc. 2: jak się masz, kredycie?
Andrzej długo rozważał wszystkie za i przeciw. W końcu zdecydował, że weźmie kredyt, by kupić wymarzony prezent dla syna. Jego żona już od pewnego czasu na to nalegała.
Pojawił się jednak pewien problem. Andrzej poręczył kiedyś kredyt znajomemu i nie wie, czy ten znajomy spłacał swój kredyt w terminie. A przecież, jeśli kolega okazał się nierzetelny, to Andrzej może dostać odmowną decyzję od banku. Wtedy rodzice nie będą mogli sobie pozwolić na kupno prezentu-niespodzianki dla Jarka...
Pamiętaj!
Bieżące sprawdzanie swoich i poręczonych przez siebie kredytów to bardzo mądra decyzja! Kiedy starasz się o kredyt w banku lub SKOK-u, otrzymujesz go i później spłacasz, to możesz być pewien, że informacje te będą przez kredytodawcę przekazywane do BIK.
Do BIK trafiają też dane o Twoich kartach kredytowych, debetach w koncie, a także o kredytach, które komuś poręczyłeś.
Wbrew obiegowej opinii, fakt że „jesteś w BIK” może być dla Ciebie istotnym ułatwieniem w negocjacjach z bankiem. Aż 90 proc. informacji w BIK to informacje pozytywne!
Czy wiesz, że...
dzięki ofercie BIK możesz na bieżąco sprawdzać swoją historię kredytową? Wystarczy, że zamówisz Profil Kredytowy Plus.
Źródło: Biuro Informacji Kredytowej
Bankowiki wyjaśnia:
Kredytobiorca
Poręczyciel
Koszt kredytu
Kapitał na Własny Kąt
Na początku lutego PKO Bank Polski przygotował dla swoich klientów nowy produkt, który ma im ułatwić realizację marzeń o własnym mieszkaniu. Kapitał na Własny Kąt to nowy produkt z grupy planów systematycznego oszczędzania – Programu Budowania Kapitału. Uczestnik Programu odkłada co miesiąc na bezpiecznej lokacie bankowej kwotę w zadeklarowanej przy podpisywaniu umowy wysokości. Jest ona korzystanie oprocentowana – według stawki rynkowej WIBOR 3M.
Dodatkowo za systematyczność i terminowe wpłaty w zdeklarowanej wysokości uczestnik Programu otrzymuje premię odsetkową po każdym półrocznym okresie oszczędzania. Premia rośnie w myśl zasady „im dłużej oszczędzasz, tym większa premia odsetkowa”.Szczegółowe informacje o Programach Budowania Kapitału PKO Banku Polskiego dostępne są na stronie PKO Banku Polskiego.
Czytaj także:
Rodzinka z Kredytowej. Odc. 1: skradziony dowód, i co dalej?
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?