2014.12.08

Drużynowa Liga Biegowa - znamy zwycięzców!

Stu biegaczy z dwóch drużyn - klientów i pracowników PKO Banku Polskiego, przez cały sezon rywalizowało na trasach w całej Polsce. Zwyciężyli pracownicy. Nagrody dla najlepszych zawodników zostały przyznane. Czek na 60 tys. powędrował do Stowarzyszenia Fenix z Zabrza.

Uczestnicy Drużynowej Ligi Biegowej

• Drużynowa Liga Biegowa

Przypomnijmy: pracownicy PKO Banku Polskiego ścigali się z klientami. Pierwszych do boju prowadził Paweł Januszewski, drugich Maciek Kurzajewski. Jedni i drudzy zbierali punkty w startach w biegach rozgrywanych w ramach Triady Biegowej. Mogli też gromadzić je za starty indywidualne w innych biegach i za udział w treningach stadionowej akcji "BiegamBoLubię". Przez cały sezon od maja do listopada uczestnicy obu drużyn "wybiegali" łącznie ponad 18,8 tys. kilometrów, biorąc udział w blisko 600 imprezach na terenie całego kraju.

Bankowcy górą drużynowo…

Finał ligi odbył się podczas warszawskiego Biegu Niepodległości, a zwycięsko z rywalizacji wyszli, a właściwie wybiegli, pracownicy. Paweł Januszewski był dumny ze swoich podopiecznych, a biegowy pojedynek obu ekip wysoko ocenił trener Drużynowej Ligi Biegowej Jerzy Skarżyński.

• Rywalizację wygrał team pracowników, który zdobył 10 390 punktów. Razem przebiegli blisko 10 tys. kilometrów.

Zwycięska drużyna pojedzie na czterodniowy obóz biegowy, który poprowadzi Jerzy Skarżyński. Miała również przywilej wskazania celu, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przeznaczyła 60 tys. zł. Czek trafił do Stowarzyszenia Fenix z Zabrza, które zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży, którzy są zagrożeni wykluczeniem społecznym.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom. Wygraliście 60 tys. na nowy plac zabaw dla dzieci jednej z największych dzielnic Zabrza- powiedział Mieczysław Rabij, prezes Stowarzyszenia Fenix, podczas spotkania podsumowującego projekt.

…i indywidualnie

W ramach projektu przyznano także nagrody indywidualne w klasyfikacji ogólnej - poza drużynowej. I miejsce i 5 tys. złotych zajął Jacek Seferyniak (pracownicy), który zdobył łącznie 800 punktów. Na II miejscu z 735 punktami uplasował się Adrian Graczyk (klienci) zgarniając 3 tys. zł. Na III miejscu znalazł się Krzysztof Sycan (pracownicy) - wybiegał 695 punktów i otrzymał 2 tys. zł.

Najszybszym mężczyzną okazał się Adrian Graczyk (klienci). Jego indywidualny sumaryczny czas w trzech biegach etapowych był najmniejszy (87,64). Wśród kobiet najlepsza była Anna Gosk. Najbardziej aktywną osobą w ramach programu okazał się Jacek Seferyniak (pracownicy) - zdobył największą liczbę punktów za udział w biegach etapowych i innych zawodach. Natomiast podczas treningów to Paweł Grądzki (pracownicy) był najbardziej aktywny. Wziął udział w 29 spotkaniach BBL w ciągu całego sezonu - dało mu to 150 punktów. Do całej czwórki trafiły nagrody rzeczowe.

Najważniejszy był sam udział

Wszyscy zawodnicy zgodnie podkreślali, że udział w zawodach był wspaniałą przygodą, a także szansą na zdobycie doświadczenia pod okiem profesjonalistów oraz poznanie nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Była to także motywacja do ćwiczeń i regularnej aktywności.

Dominika Bień
Specjalista PKO Banku Polskiego

„Bieganie to wielka frajda!”. Rozmowa z Pawłem Januszewskim i Maciejem Kurzajewskim – liderami akcji "Drużynowa Liga Biegowa"