2015.02.19

Edukacja równa się SKO

Od pokoleń PKO Bank Polski zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. SKO to rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb polskich uczniów i kompleksowa oferta dla szkół podstawowych.

„Praktycznie” najlepsi

SKO na zawsze zmieniło sposób myślenia o finansach w kontekście najmłodszych. Szkoły, które przystępują do SKO zyskują przede wszystkim możliwość uczestnictwa w unikalnym nie tylko w skali Polski, ale też Europy programie praktycznej edukacji finansowej. Mocną stroną programu jest jego nowoczesność i wymierne korzyści dla wszystkich grup docelowych, czyli: dla uczniów, szkół i rad rodziców. Nie bez znaczenia jest też przemyślany i spójny wymiar edukacyjny programu, na który składają się między innymi scenariusze lekcyjne objęte patronatem Minister Edukacji Narodowej. Wśród uczniów dużym zainteresowaniem cieszy się książeczka „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki, dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy” przybliżająca podstawowe pojęcia z zakresu finansów, poradnik ekonomiczny „Brawo Bank”, który został doceniony za „tłumaczenie bankowości od podstaw i z humorem” oraz konkursy, których celem jest inicjowanie i popularyzacja działań związanych z szeroko pojętym oszczędzaniem oraz racjonalnym gospodarowaniem surowcami. Dedykowaną oszczędzaniu zakładkę najmłodsi znajdą również na bankowym portalu www.bankomania.pkobp.pl

Co trzecia szkoła podstawowa w Polsce działa w SKO

Placówki oświatowe prowadzące SKO potrafią wokół programu zbudować aktywność w całym roku szkolnym. Uczestnictwo w SKO to tak naprawdę wymiar troski szkoły o praktyczny aspekt edukacji uczniów. Przynależność do programu oznacza również możliwość promocji swoich działań za pośrednictwem Internetu poprzez platformę SzkolneBlogi.pl oraz możliwość zdobycia cennych nagród w licznych Konkursach SKO: dla szkół (Konkurs dla SKO), dla Opiekunów SKO (Konkurs DEN) i dla całych społeczności szkolnych (Konkurs SKO Blog Miesiąca). Dla nauczycieli SKO oznacza dodatkowe kompetencje zawodowe.

Minibudżet

Dzieci z kolei doceniają poczucie „dorosłości” i niezależności, jakie daje Im założenie pierwszego własnego konta bankowego, a w nim – swoich własnych „skarbonek” z przeznaczeniem na różne cele. Indywidualny numer rachunku, spersonalizowana legitymacja SKO stworzona na wzór prawdziwej karty płatniczej sprawiają, że najmłodsi chętniej oszczędzają i zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu finansów. Dzięki serwisowi internetowemu SKO: https://sko.pkobp.pl/uczniowie szkół podstawowych uzyskują dostęp do oprocentowanego, bezpiecznego, bezpłatnego i dostosowanego do ich wieku i gustu pierwszego konta bankowego. Uczą się odpowiedzialności i szacunku do pieniędzy. Dysponując własnym mini-budżetem, zbierając środki na określone cele stają się powoli świadomymi konsumentami, którym łatwiej w przyszłości przyjdzie zarządzanie własnym majątkiem.

Olga Kamionek
PKO Bank Polski

loaderek.gifoverlay.png