Edukacja równa się SKO
Od pokoleń PKO Bank Polski zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. SKO to rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb polskich uczniów i kompleksowa oferta dla szkół podstawowych.
„Praktycznie” najlepsi
SKO na zawsze zmieniło sposób myślenia o finansach w kontekście najmłodszych. Szkoły, które przystępują do SKO zyskują przede wszystkim możliwość uczestnictwa w unikalnym nie tylko w skali Polski, ale też Europy programie praktycznej edukacji finansowej. Mocną stroną programu jest jego nowoczesność i wymierne korzyści dla wszystkich grup docelowych, czyli: dla uczniów, szkół i rad rodziców. Nie bez znaczenia jest też przemyślany i spójny wymiar edukacyjny programu, na który składają się między innymi scenariusze lekcyjne objęte patronatem Minister Edukacji Narodowej. Wśród uczniów dużym zainteresowaniem cieszy się książeczka „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki, dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy” przybliżająca podstawowe pojęcia z zakresu finansów, poradnik ekonomiczny „Brawo Bank”, który został doceniony za „tłumaczenie bankowości od podstaw i z humorem” oraz konkursy, których celem jest inicjowanie i popularyzacja działań związanych z szeroko pojętym oszczędzaniem oraz racjonalnym gospodarowaniem surowcami. Dedykowaną oszczędzaniu zakładkę najmłodsi znajdą również na bankowym portalu www.bankomania.pkobp.pl
Co trzecia szkoła podstawowa w Polsce działa w SKO
Placówki oświatowe prowadzące SKO potrafią wokół programu zbudować aktywność w całym roku szkolnym. Uczestnictwo w SKO to tak naprawdę wymiar troski szkoły o praktyczny aspekt edukacji uczniów. Przynależność do programu oznacza również możliwość promocji swoich działań za pośrednictwem Internetu poprzez platformę SzkolneBlogi.pl oraz możliwość zdobycia cennych nagród w licznych Konkursach SKO: dla szkół (Konkurs dla SKO), dla Opiekunów SKO (Konkurs DEN) i dla całych społeczności szkolnych (Konkurs SKO Blog Miesiąca). Dla nauczycieli SKO oznacza dodatkowe kompetencje zawodowe.
Minibudżet
Dzieci z kolei doceniają poczucie „dorosłości” i niezależności, jakie daje Im założenie pierwszego własnego konta bankowego, a w nim – swoich własnych „skarbonek” z przeznaczeniem na różne cele. Indywidualny numer rachunku, spersonalizowana legitymacja SKO stworzona na wzór prawdziwej karty płatniczej sprawiają, że najmłodsi chętniej oszczędzają i zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu finansów. Dzięki serwisowi internetowemu SKO: https://sko.pkobp.pl/uczniowie szkół podstawowych uzyskują dostęp do oprocentowanego, bezpiecznego, bezpłatnego i dostosowanego do ich wieku i gustu pierwszego konta bankowego. Uczą się odpowiedzialności i szacunku do pieniędzy. Dysponując własnym mini-budżetem, zbierając środki na określone cele stają się powoli świadomymi konsumentami, którym łatwiej w przyszłości przyjdzie zarządzanie własnym majątkiem.
Olga Kamionek
PKO Bank Polski
Bankodzieci
02019.07.03Pierwszy wakacyjny obóz dziecka
więcejKiedy zbliża się moment pierwszego wyjazdu na obóz naszego dziecka, często zaczynamy mieć wątpliwości, czy poradzi sobie w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych problemów są finanse. Teraz wystarczy PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze i finanse pociechy mamy pod kontrolą!
Bankodzieci
02019.07.01PKO Junior, czyli oszczędzanie od najmłodszych lat
więcejOd sześciu lat, dzięki PKO Junior, najmłodsi Polacy gromadzą swoje oszczędności na rachunkach „PKO Konto Dziecka”. Pod nadzorem rodzica mogą wchodzić w świat odpowiedzialności za własne finanse i zdobywać podstawy wiedzy na ten temat.
Bankodzieci
02019.07.01Kolorowe absolutorium. Zakończyła się ósma edycja „Kolorowego Uniwersytetu”
więcejUniwersytet powszechnie kojarzy się z powagą profesorów oraz sal wykładowych. Dlatego trudno wyobrazić sobie gwar i śmiech dzieci w jego murach. A jednak! W Poznaniu było tak już po raz ósmy. Ponad 400 słuchaczy dziecięcego Kolorowego Uniwersytetu odebrało dyplomy z rąk prorektor UAM ds. kształcenia prof. Beaty Mikołajczyk.
Bankodzieci
02019.07.01Co zmienia się w programie 500+ od 1 lipca 2019?
więcejOd dziś można już składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ również na pierwsze dziecko. Bez względu na dochód rodziny świadczenie otrzymają wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia. W serwisie internetowym banku jest dostępny wniosek na okres 2019/2021.
Bankodzieci
02019.06.28Patria Nostra – nagrodzeni za pamięć o historii!
więcejPrawie 2700 uczniów i nauczycieli z około 650 szkół w Polsce, 300 zawodników z 75 szkół spoza granic kraju – tak wyglądała IV edycja konkursu historycznego Patria Nostra. Laureaci zostali nagrodzeni!
Bankodzieci
02019.06.1811 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!
więcejZnajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.