2014.06.20

Realizuj marzenia z lokatą PKO Pierwszy Kapitał!

W ciągu siedmiu miesięcy od wprowadzenia oferty klienci założyli ponad 450 tysięcy lokat PKO Pierwszy Kapitał. Osiągnięty wynik świadczy o dużym potencjale produktów regularnego oszczędzania i potwierdza, że Klienci oczekiwali na rozwiązanie, które pozwala gromadzić niewielkie kwoty pieniężne w dłuższym horyzoncie czasowym.

PKO Pierwszy Kapitał

Wśród klientów, którzy docenili unikalność produktu, największą popularnością cieszą się programy z dedykowaną wpłatą od 100 oraz 200 zł (Program 100, Program 200), które łącznie stanowią ponad 80 proc. wszystkich czynnych rachunków.

Podstawowe parametry lokaty PKO Pierwszy Kapitał:

Lokata "PKO Pierwszy Kapitał" pozwala na długoterminowe, 12-letnie oszczędzanie na dowolny cel. Pieniądze z lokaty w przyszłości pomogą spełnić marzenia dzieci, wnuków lub… własne. Dlatego klienci chętnie decydują się na produkt, dzięki któremu mogą wybierać spośród pięciu programów oszczędzania różniących się między sobą wysokością comiesięcznych dopłat oraz premią odsetkową.

  • W momencie otwierania lokaty PKO Pierwszy Kapitał, Posiadacz deklaruje wysokość systematycznych comiesięcznych wpłat w formie bezpłatnego zlecenia stałego.

Oprocentowanie oszczędności jest zmienne i uzależnione od wysokości stawki referencyjnej WIBOR 3M oraz premii odsetkowej pod warunkiem, że na koniec każdego miesiąca zgromadzona zostanie wymagana przez Bank kwota. Pierwsza kapitalizacja odsetek następuje już po dwóch latach, kolejne co pół roku. W każdym miesiącu oszczędzania można dokonać maksymalnie dwóch dopłat do lokaty w wysokości zgodnej z wybranym programem oszczędzania. Klient może otworzyć maksymalnie 5 rachunków lokaty PKO Pierwszy Kapitał - po jednym z każdego programu oszczędzania.

  • Opinie klientów

    Henryk Tylicki
    klient Oddziału 1 w Pile

    Założyłem 5 lokat Pierwszy Kapitał na każdy z możliwych nominałów. Taka forma lokaty pozwala na comiesięczne, systematyczne oszczędzanie małymi kwotami, które nie spowodują rewolucji w budżecie domowym. Istotnym elementem jest również automatyczna forma zasilania lokaty, mam na myśli zlecenie stałe z mojego rachunku. Środki zaoszczędzone na lokatach traktuję jako dodatkowe zabezpieczenie na przyszłość. Chciałbym za kilka lat bez zbędnych kalkulacji finansowych zrealizować swoje marzenia. Nie mam bliżej sprecyzowanego terminu oszczędzania. Wiem, że lokaty zawarłem na 12 lat. Czy uda mi się je wszystkie dotrzymać do końca okresu umownego - nie wiem. Będę starał się oszczędzać jak najdłużej.

    Iza Kapela
    klientka Oddziału 1 w Mławie

    Założyłam z mężem wszystkie możliwe programy dostępne w ofercie. Przekonały nas do tego korzyści, jakie niesie długoterminowe, systematyczne oszczędzanie: nie angażuje czasu (forma zlecenia stałego), ma atrakcyjne oprocentowanie oparte o WIBOR, które daje gwarancję adekwatności oprocentowania do sytuacji rynkowej (jak rośnie inflacja, to podnosi się oprocentowanie lokaty) oraz elastyczność produktu, czyli możliwość zerwania jej w przypadku wyższej konieczności bez straty. Założyliśmy je z myślą o kilku celach. Pierwszy to zgromadzenie wkładu mieszkaniowego. Myślę też o studiach dla dzieci. Ale może się również okazać, że niezbędny będzie zakup jakiegoś dobra trwałego do naszego gospodarstwa. Ta lokata stanowi zabezpieczenie w takiej nieplanowanej sytuacji. Chciałabym oszczędzać ok. 24 lat. Mam nadzieję, że Bank, tak jak to ma miejsce przy innych lokatach, odnowi mi ją na kolejny 12-letni okres.

Redakcja Bankomanii

Czytaj także:

PKO Pierwszy Kapitał - oszczędności na dobry start

Sześć kroków do nowoczesnej edukacji finansowej dziecka

Wszystko o IKO dla dzieci

Karty płatnicze dla dzieci poniżej 13. roku życia

loaderek.gifoverlay.png