2014.08.26

PKO Bank Polski w programie Karta Dużej Rodziny

Darmowe konta osobiste czy też korzystniejsze warunki kredytowania to tylko niektóre propozycje dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Preferencyjne warunki dla rodzin wielodzietnych Bank zaoferuje już od 1 września.

PKO Bank Polski w programie Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny (KDR) to pierwszy w Polsce ogólnopolski projekt wspierający rodziny wielodzietne. Dzięki współpracy rządu oraz firm i instytucji (zarówno prywatnych, jak i publicznych) każda rodzina z co najmniej trójką dzieci może korzystać z, przygotowanych specjalnie dla nich, zniżek i ulg na różnego rodzaju usługi i artykuły.

Od 1 września do programu z atrakcyjną ofertą dla rodzin wielodzietnych przystąpi PKO Bank Polski (jest jednym z dwóch pierwszych - obok Banku Ochrony Środowiska - banków, które dołączyły do KDR). Tym samym pulę promocyjnych przejazdów kolejowych, możliwości zwiedzania muzeów i parków narodowych, wizyt w obiektach sportowych czy zakupów w supermarketach uzupełnią usługi bankowe.

– Pozycja największej instytucji finansowej w Polsce to zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Towarzyszymy Polakom w życiu codziennym, służąc im wsparciem przy podejmowaniu ważnych decyzji życiowych i finansowych. Udział w inicjatywie Karty Dużej Rodziny to dla PKO Banku Polskiego możliwość konkretnego wsparcia rodzin wielodzietnych, a jednocześnie doskonała okazja do promowania jej wizerunku. W ramach programu przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową w zakresie kont osobistych, kredytów hipotecznych i gotówkowych - mówi Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

  • Jak otrzymać KDR?

    Karta jest wydawana bezpłatne każdemu członkowi wielodzietnej rodziny. Rodzice mogą z niej korzystać dożywotnio, dzieci – do 18. roku życia lub do ukończenia nauki (maksymalnie do osiągniecia 25 lat). Aby ją otrzymać, należy złożyć wniosek w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania.

Oferta PKO Banku Polskiego

Na jakie korzyści przy korzystaniu z usług Banku mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny? Przede wszystkim na darmowe PKO Konto za Zero oraz kartę debetową do niego - wystarczy, że jedno z dzieci będzie korzystało z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku. 

Z kolei klienci w wieku 13-18 lat mogą otrzymać darmową kartę debetową do bezpłatnego PKO Konta Pierwszego. Pozwala ona na dokonywanie wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie bez żadnych opłat. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest posiadanie przez jednego z rodziców dowolnego konta w PKO BP.

Dodatkowo rodzic ma możliwość skorzystania z kredytu odnawialnego z obniżoną o 50 proc. prowizją za jego udzielanie oraz z pożyczki gotówkowej z oprocentowaniem niższym nawet o 3 pp. w przypadku przeznaczenia połowy środków na cele związane z edukacją dziecka.

Liczniejszym rodzinom Bank proponuje również niższą o 50 proc. prowizję za udzielenie kredytu mieszkaniowego Własny Kąt hipoteczny oraz zwolnienie z opłat m.in. za przeprowadzenie kontroli inwestycji i oszacowanie wartości nieruchomości.

To dopiero początek

Karta Dużej Rodziny wystartowała w lipcu br. Rząd szacuje, że w najbliższych latach może z niej skorzystać nawet 3,4 mln osób, w tym 2 mln dzieci.

  • Wszystkie miejsca, oferujące zniżki w ramach Programu, będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Lista partnerów programu cały czas się wydłuża (wszystkie oferowane przez nich zniżki można znaleźć tutaj), dlatego KDR z pewnością z każdym miesiącem będzie zyskiwać na popularności i przynosić jej posiadaczom coraz większe oszczędności.

Szczegółowe informacje na temat KDR są dostępne na stronie rodzina.gov.pl.

Redakcja Bankomanii

Czytaj także:

Konto dla każdego

Oszczędzanie: im wcześniej, tym lepiej

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png