2014.04.16

Preferencyjna pożyczka gotówkowa dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia SPiNKa w ofercie PKO Banku Polskiego

PKO Bank Polski w ramach programu „Mobilność osób niepełnosprawnych”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego, przygotował specjalne warunki cenowe pożyczki dla osób objętych programem.

Fundacja Banku aktywnie współpracuje ze Stowarzyszeniem i wspiera wysiłek osób z dysfunkcjami ruchu w ich dążeniu do podwyższania stopnia mobilności, głównie w postaci dofinansowania specjalistycznych kursów nauki prawa jazdy, ale też współfinansowania przystosowania pojazdów do potrzeb kierowców, jak i wsparcia przy ich zakupie.

 

Celem takiej formy pomocy jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym zwiększenia aktywności zawodowej i społecznej. Aby ułatwić start w dorosłym życiu lub umożliwić podjęcie pracy, często wymagającej zdolności poruszania się pojazdami, PKO Bank Polski przygotował preferencyjne warunki uzyskania dodatkowych środków na sfinansowanie mobilnych potrzeb. W ramach programu osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami mogą skorzystać ze specjalnej oferty pożyczki w wysokości do 20 tys. złotych, z oprocentowaniem 10,99% oraz 8-letnim okresem kredytowania, bez dodatkowej prowizji za jej udzielenie.

 

Oferta preferencyjnej pożyczki jest dostępna w 25 wybranych oddziałach PKO Banku Polskiego zlokalizowanych w niedalekiej odległości od ośrodków współpracujących ze Stowarzyszeniem SPiNKa, w tym ośrodków egzaminacyjnych na prawo jazdy.

 

Współpraca ze Stowarzyszeniem Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom jest jednym ze strategicznych projektów Fundacji PKO Banku Polskiego. SPiNKa jest też beneficjentem karty Inteligo ”Dobro procentuje”. Dzięki mechanizmowi przekazywania części dochodów Banku z transakcji kartą klienci Inteligo wspierają osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami w ich dążeniu do samodzielności.

 

Komentarz audio eksperta PKO Banku Polskiego

 

***
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto Banku za 2013 rok wyniósł 3,2 mld zł. Jest spółką krajową z największą wartością akcji w wolnym obrocie na GPW. PKO Bank Polski uplasował się w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank 2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz piąty zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Jest Bankiem najczęściej wybieranym przez małe i średnie firmy, według badania Centrum Badań Marketingowych Indicator oraz Warszawskiego Instytutu Bankowości. Raporty Roczne PKO Banku Polskiego są regularnie nagradzane przez Instytut Rachunkowości i Podatków w konkursie The Best Annual Report w kategorii Banki i instytucje finansowe. Za przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego i działalność w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu PKO Bank Polski otrzymał Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według prestiżowego magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2013 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse - jej wartość wyceniono na 3,7 mld złotych. Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategorii Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców sektora bankowego w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju.

 

Joanna Fatek
Zespół Prasowy PKO Banku Polskiego

loaderek.gifoverlay.png