PowerB@nk. Zakładasz firmę? Postaw na pewnego partnera

Zakładając swoją firmę, zyskujemy niezależność w działaniu, pracujemy na własny rachunek. Proces rejestracji własnej działalności jest szybki, prosty i można go zrealizować bez wychodzenia z domu.
około min czytania

Zanim postanowisz dołączyć do grona przedsiębiorców i zawalczyć o swój kawałek tortu na rynku, należy się odpowiednio przygotować. Co warto wiedzieć przed założeniem firmy oraz na jakie wsparcie w rozwoju i prowadzeniu działalności mogą liczyć przedsiębiorcy?

Czego dowiesz się z artykułu?

  • Jakie aspekty należy rozważyć przed decyzją o założeniu firmy?
  • Jakie wsparcie mogą otrzymać przedsiębiorcy na start?
  • Z jakich narzędzi online mogą korzystać przedsiębiorcy samodzielnie prowadzący księgowość?
  • Jak zapewnić płynność finansową na etapie inwestowania we własną działalność?

Analiza rynku i konkurencji – obserwuj i reaguj!

Ciekawy pomysł na biznes to dobry początek. Jednak do osiągnięcia sukcesu potrzeba znacznie więcej. Rozważając założenie własnej działalności należy określić popyt na produkt lub usługę, którą chcemy świadczyć. Muszą one stanowić odpowiedź na realne potrzeby konsumentów.


Warto również przyjrzeć się z kim będziemy rywalizować o klientów i ich lojalność. Taka analiza jest niezbędna chociażby do zdefiniowania, które elementy oferty będą stanowiły przewagę konkurencyjną naszej firmy. Analizę rynku i konkurencji należy wykonywać cyklicznie tak, aby być na bieżąco i móc reagować na zmiany zachodzące na rynku.

Określenie grupy docelowej – trafiaj prosto do celu!

Zdefiniowanie i dokładne określenie grupy docelowej to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy. Wielu przedsiębiorców umniejsza potrzebę „zapoznania się” ze swoimi klientami, przez co podejmują niedopasowane, a tym samym nieskuteczne działania marketingowe. Starannie przygotowana charakterystyka grupy docelowej, umożliwia lepsze dopasowanie oferty, a także wybór odpowiednich narzędzi do komunikowania się z klientem.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Brak kapitału to częsty powód zaniechania planów dot. rozpoczęcia własnej działalności. Jednak zamiast poddawać się na starcie, warto przeanalizować, jakie koszty musimy ponieść i czy jesteśmy w stanie uzyskać finansowe wsparcie na realizację naszych biznesowych planów.
PKO Bank Polski wspiera przedsiębiorców oferując im szereg rozwiązań ułatwiających zarządzanie firmą. Celem jest pomoc w stawianiu pierwszych kroków na rynku, ale także w momencie, kiedy „biznes się już kręci”.  

Nie ma cię w Internecie? Nie istniejesz!

Internet to potęga! To właśnie tu konsumenci poszukują informacji o produktach i usługach, i na ich podstawie podejmują decyzje zakupowe. Dlatego dziś posiadanie strony internetowej nie jest kwestią wyboru, tylko konieczności. Strona internetowa stanowi wirtualną wizytówkę firmy i często to od niej zależy, czy klient „da nam szansę”.
PKO Bank Polski wyciąga wirtualną, pomocną dłoń i wspiera przedsiębiorców również w tym zakresie. Dzięki usłudze PowerB@nk na start zyskujemy domenę na home.pl, hosting i dostęp do kreatora stron www za 0 zł przez rok.

Księgowość oswojona!

Księgowość bywa zmorą wielu przedsiębiorców. Dlatego już na starcie warto zastanowić się, czy chcemy prowadzić ją samodzielnie, zatrudnić księgowego, czy korzystać ze wsparcia biura rachunkowego.
W przypadku samodzielnego prowadzenia księgowości, na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek comiesięcznego:

  • odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy;
  • składania deklaracji VAT oraz odprowadzania kwoty podatku do właściwego urzędu skarbowego (w przypadku podatników podatku VAT);
  • opłacania składek ZUS;
  • drukowania i przechowywania podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Samodzielne prowadzenie księgowości wymaga dyscypliny i początkowo może wydawać się skomplikowane, ale pozwala przedsiębiorcy być na bieżąco z sytuacją panującą w firmie.
Przedsiębiorcy posiadający firmowe konto w PKO Banku Polskim, dostają możliwość korzystania z e-Księgowości, dedykowanego programu do fakturowania i samodzielnego prowadzenia księgowości online. Obejrzyj wideo poniżej i przekonaj się, jakie to proste!

Ponadto w ramach usługi PowerB@nk na start, przedsiębiorca może skorzystać z godzinnej, bezpłatnej konsultacji dotyczącej księgowości.

Pieniądze tu i teraz!

Finansowanie faktur to realna pomoc dla firmy w zachowaniu jej finansowej płynności. Jest to szczególnie istotne, kiedy jesteśmy na etapie inwestowania w rozwój naszej działalności. PKO Bank Polski rozumie bolączki przedsiębiorców i zapewnia:

  • finansowanie do 100% wartości faktury brutto (wartość jest pomniejszona o prowizję w wysokości 0,039% za każdy dzień finansowania faktury);
  • pieniądze na koncie nawet w kilka minut, od momentu przekazania faktury do finansowania.

Zawarcie umowy na finansowanie jest bardzo proste i można tego dokonać za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO.
Prowadzenie własnej firmy może być trudne, szczególnie w pierwszym roku działalności. Niezależnie od tego, jak precyzyjny biznesplan przygotujemy, nigdy nie przewidzimy wszystkiego. Dlatego ważne jest, abyśmy postawili na pewnego partnera biznesowego – takiego, który poratuje nas nie tylko ekspercką poradą, ale także zapewni płynność finansową naszej działalności. Bo wsparcie przyda nam się na bank!

Magdalena Ostrowska