2013.08.29

Bankowość internetowa

  • Nowe technologie

   2014.04.16

   Podpis elektroniczny - na razie wygoda, wkrótce obowiązek?

   Ustawa o podpisie elektronicznym została uchwalona już w 2001 roku. Mimo to z tej opcji wciąż korzystają nieliczni. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się tradycyjny podpis na papierze. Wkrótce może to się jednak zmienić.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.04.10

   Smartfony za 50 dolarów

   Początek 2014 roku przyniósł nadzieję na coś nowego w świecie smartfonów. Mowa o tanich telefonach z Androidem.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.04.04

   PKO Bank Polski najbardziej "internetowy"!

   6,1 mln klientów PKO Banku Polskiego na koniec 2013 roku miało dostęp do konta przez internet, z czego co najmniej połowa korzystała z bankowości elektronicznej przynajmniej raz w miesiącu. To o ponad milion więcej niż rok wcześniej. Jak pokazuje zestawienie przygotowane przez portal prnews.pl, PKO jest liderem rynku w tym zakresie. Coraz więcej osób sięga również po bank w telefonie, co doceniają gremia ekspertów rynkowych.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.03.27

   Nagrody od IKO dla kreatywnych

   "Płać mobilnie, żyj wygodnie" - to hasło promujące płatności mobilne i temat przewodni nowego konkursu na profilu Moje Inteligo na Facebooku. Na autorów najciekawszych prac graficznych o płaceniu telefonem czekają klawiatury laserowe, ładowarki podróżne oraz głośniki bezprzewodowe.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.03.26

   Skuteczne hasło podstawą bezpieczeństwa prywatnej bankowości

   Hasła zabezpieczające dostęp do osobistych i ważnych dla nas informacji towarzyszą nam na każdym kroku. Począwszy od archiwum zdjęć w telefonie, a skończywszy na dostępie do konta bankowego. Hasło to najpopularniejszy sposób na zachowanie poufności danych w elektronicznym świecie. Jednak aby spełniało swoją funkcję musi być skuteczne, zwłaszcza gdy w grę wchodzą nasze pieniądze.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.03.24

   Ze smartfonem na zakupy - przyszłość płatności mobilnych

   Gdy w grę wchodzi znaczne ułatwienie życia i przyspieszenie codziennych czynności, to postęp technologiczny pędzi na złamanie karku. Zasada ta dotyczy także sposobu płacenia, czego doświadczamy na co dzień - karty kredytowe i płatnicze z funkcją NFC błyskawicznie podbiły nasze serca i już nie wyobrażamy sobie codziennych wypraw do sklepu bez wykorzystania ich funkcjonalności. A gdyby tak zupełnie pozbyć się kart płatniczych i do płacenia wykorzystać rzecz, którą praktycznie każdy z nas ma zawsze przy sobie?

   więcej
  Pokaż więcej