2013.08.29

Bankowość internetowa

  • Nowe technologie

   2014.12.19

   Błędny przelew - co zrobić w przypadku pomyłki?

   Pomyłka w zleceniu przelewu może spowodować, że pieniądze trafią do przypadkowej osoby. Co zrobić, gdy zorientujemy się, że nastąpił błąd?

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.12.11

   Przelewy zagraniczne. Co powinieneś wiedzieć?

   Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i dynamiczny rozwój internetu sprawiły, że w wielu dziedzinach życia granice przestały mieć znaczenie. Dzieje się tak także w sferze ekonomicznej. Coraz więcej osób zarabia i wydaje pieniądze w innych krajach, często nie wyjeżdżając przy tym z kraju. Pozostaje jednak kwestia rozliczeń zagranicznych - wymiany walut i transakcji międzybankowych.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.12.05

   Płatność telefonem - czego potrzebujesz?

   Na rynku pojawia się coraz więcej usług bankowych skierowanych do "klientów mobilnych". Nim Polacy na dobre przyzwyczaili się do bezstykowych płatności kartą, upowszechniły się również specjalne aplikacje i technologia NFC. Szybkie płatności bezstykowe to już standard. Czy podobnie można powiedzieć o płatnościach telefonem?

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.12.02

   10 rzeczy, które zastąpi twój smartfon

   Smartfon jest dziś w stanie w pełni zastąpić wiele przedmiotów codziennego użytku. Karty płatnicze, mapy czy zwykłe urządzenia biurowe - lista rzeczy, które funkcjonują w formie aplikacji stale się wydłuża. Poniżej przedstawiamy te najbardziej przydatne.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.11.13

   System płatności mobilnych BLIK coraz bliżej!

   Spółka Polski Standard Płatności otrzymała zgodę Prezesa Narodowego Banku Polskiego na prowadzenie systemu płatności mobilnych pod nazwą BLIK. Wkrótce miliony użytkowników telefonów będą mogli dokonywać płatności telefonem w sklepach stacjonarnych, wypłacać gotówkę bez użycia karty w bankomatach, dokonywać płatności mobilnych w internecie, jak również wzajemne się rozliczać za pomocą przelewów na numer telefonu. System BLIK jest budowany na bazie aplikacji IKO PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Nowe technologie

   2014.11.12

   Autoryzacja operacji bankowych: zdrapka, kody SMS czy token?

   Klienci PKO Banku Polskiego mają do wyboru kilka narzędzi do autoryzacji swoich transakcji. Coraz częściej korzystają z kodów SMS przesyłanych na wskazany nr telefonu, stosują również losowo wybrane hasła ze zdrapki lub token. Wszystkie te narzędzia zapewniają pełne bezpieczeństwo operacji bankowych. Trzeba jedynie pamiętać o podstawowych zasadach ich użytkowania.

   więcej
  Pokaż więcej