PKO Bank Polski Mecenasem Nagród Kisiela
Jacek Rostowski, Adam Michnik oraz Dariusz Miłek to tegoroczni laureaci nagrody Kisiela. W niedzielę, 19 stycznia 2014 roku, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, których mecenasem jest PKO Bank Polski.
Pierwsze Nagrody Kisiela w 1990 roku przyznał pisarz i publicysta Stefan Kisielewski. Od tego czasu, co roku - z czteroletnią przerwą - najpierw sam autor, a po jego śmierci w 1991 roku, Kapituła złożona z dotychczasowych laureatów, przyznaje wyróżnienia w trzech kategoriach - polityk, publicysta, przedsiębiorca. Laureaci wybierani są spośród osób, które w swojej pracy zawodowej mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami.
Jury swoje poszczególne decyzje uzasadniło jednozdaniowymi stwierdzeniami: były minister finansów Jacek Rostowski otrzymał nagrodę "za rolę sapera gospodarki", twórca i redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik - za "konsekwentne bycie Michnikiem", a prezes firmy CCC Dariusz Miłek - "bo zaszedł daleko".
Szczególnie cieszy nas nagroda dla wieloletniego partnera biznesowego Banku Dariusza Miłka, któremu statuetkę wręczył Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego. Laureat z wykształcenia jest technikiem-górnikiem. Po 1989 roku stworzył sieć sklepów z tanim obuwiem. 10 lat później postanowił podnieść jakość sprzedawanego towaru. I tak powstała marka CCC. Dariusz Miłek nie miał za sobą wartego miliardy euro kapitału i lat tradycji. Przyznaje wprost, że początkowo uczył się od konkurencji. Większość lokalizacji pod sklepy ogląda osobiście. Firma obuwnicza CCC, którą kieruje, sprzedaje 20 mln par butów rocznie.
Na pytanie, jak zarobić pierwszy milion, laureat odpowiada: pomysł, determinacja i na końcu szczęście.
PKO Bank Polski od trzech lat jest mecenasem gali wręczenia Nagród Kisiela. Był także mecenasem obchodów 100-lecia urodzin Stefana Kisielewskiego. Oprócz wsparcia gali wręczenia Nagród Kisiela, Bank patronował cyklowi artykułów poświęconych wspomnieniom o słynnym polskim felietoniście, pisarzu i kompozytorze tekstów publikowanych w tygodniku "Wprost".
Anna Kostrzewa
Bankopasje
02019.07.12PKO Bank Polski oficjalnym partnerem quizu Ekstraklasy!
więcejPKO Bank Polski razem z Ekstraklasą S.A. prezentują nową i innowacyjną formułę rywalizacji wśród piłkarskich kibiców!
Bankopasje
02019.07.08#KandydatNaGwiazde – odcinek 5.
więcejZapraszamy na najnowszy odcinek naszego cyklu wideo #KandydatNaGwiazde.
Bankopasje
02019.06.21To oni zrewolucjonizują świat nauki. Rozmowa z laureatami konkursu „Młode Talenty”
więcejW przyszłości chcą być onkologami. Dziś, oprócz nauki na kierunku lekarskim, znajdują także czas na pracę w ramach wolontariatu i badania naukowe nad komórkami nowotworowymi. Ich osiągnięcia doceniono już wielokrotnie – w kraju i na świecie. Stanisław Supplitt (wcześniej Kwiatkowski) i Krzysztof Kotowski, tegoroczni laureaci konkursu „Młode talenty” w kategorii Sukces Naukowy, opowiedzieli nam o swoich marzeniach i planach na przyszłość. Mecenasem konkursu był PKO Bank Polski.
Bankopasje
02019.06.10To był zapierający dech w piersiach pokaz. Świdnik Air Festival 2019 zakończony sukcesem!
więcej46 załóg, 620 minut w powietrzu – tak w liczbach wyglądał Świdnik Air Festival. Publiczność dopisała, pogoda nie zawiodła nawet na chwilę. Impreza dla fanów lotnictwa zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Przyszli podziwiać podniebne akrobacje i miło spędzić czas w towarzystwie gwiazd. Na scenie zagrała Ania Dąbrowska, Organek i zespół Enej.
Bankopasje
02019.06.06Koncerty, festiwal artystów ulicznych i strefa dla dzieci. Takie były Dni Szamotuł 2019
więcejJak co roku w pierwszy weekend czerwca mieszkańcy Szamotuł i okolic obchodzili swoje święto, a dokładnie święto swojego miasta. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci.
Bankopasje
02019.06.06Jubileuszowa edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki za nami!
więcej„Złap bakcyla nauki” – to hasło już od dekady towarzyszy uczestnikom Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Za nami jubileuszowa 10. edycja wydarzenia. Na uczestników jak zawsze czekały ciekawe wykłady, warsztaty, dyskusje z uczonymi, twórcami. Goście mieli możliwość zwiedzać niedostępne na co dzień laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, inżynierów, humanistów i artystów.