2015.12.31

Konto internetowe

Konto internetowe to nasz osobisty sejf. A w zasadzie coś więcej niż zwykły sejf, pomaga nam bowiem decydować o tym, na co przeznaczmy nasze pieniądze. Dzięki niemu zawsze wiemy, ile pieniędzy mamy, ile wydaliśmy, a ile udało się nam zaoszczędzić.

Dawniej sejfy – ciężkie, stalowe szafy lub kasety – umieszczano w bankach lub w domu. Wmurowane były w grubych ścianach, a zamykane na specjalne klucze lub zamki szyfrowe. Podobnie jest z naszym kontem internetowym – jest w banku, jest bezpieczne, a kluczem do niego są nasze login i hasło.

Różnica jest tylko taka, że ten nasz sejf mamy zawsze pod ręką. Mieć pod ręką sejf, i to taki, który nic nie waży – to bardzo ułatwia życie. Wystarczy połączyć się z internetem, żeby do tego sejfu zajrzeć. Po co? Po pierwsze, by sprawdzić, czy mamy pieniądze na wydatki. Po drugie – żeby zaplanować oszczędzanie i sprawdzić, czy trzymamy się naszych planów. W dorosłym życiu bez konta internetowego nie sposób się obejść.

Założyć konto internetowe jest bardzo łatwo. Trzeba jednak pamiętać, że musi być ono bezpieczne, przynajmniej tak, ja sejf w banku. Naszego klucza do sejfu, czyli loginu i hasła, nie wolno nikomu innemu podawać. Mogą je znać tylko rodzice.

Kiedy już mamy konto internetowe i zalogowaliśmy się na nie, możemy zacząć go używać. Najprościej jest, gdy kieszonkowe na to konto wpłacają nam rodzie. Na koncie możemy sprawdzać, ile pieniędzy mamy, ile wydaliśmy, ile chcemy wydać i ile, oraz na co, możemy oszczędzać. Dzięki niemu możemy tworzyć nasz plany oszczędnościowe i sprawdzać, czy je wykonujemy.

Konto internetowe pomaga nam decydować o tym, na co przeznaczamy pieniądze. To ważne, żeby były na coś przeznaczane, a nie żeby rozchodziły się same, jak chcą. Konto internetowe znacznie ułatwia panowanie nad naszymi oszczędnościami.

  • Bankodzieci

   02019.06.18

   11 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!

   Znajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.06.03

   Młody klient, dorosłe bankowanie

   Edukacja finansowa od najmłodszych lat i umiejętne zarządzanie minibudżetem zaprocentują w przyszłości świadomością i skutecznym rozporządzaniem „dorosłymi” finansami – mówi Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.30

   Graj i uważaj! Kontroluj mikropłatności swego dziecka w „darmowych” grach!

   Gry komputerowe to fantastyczna zabawa. Wie o tym każdy, kto choć raz usiadł przed monitorem. Ale i one mają swoje ciemne strony. Dlatego warto mieć kontrolę nad finansami dzieci – mikropłatności w grach mogą pochłonąć całe kieszonkowe! Jak temu zaradzić? PKO Konto Dziecka daje możliwości, dzięki którym zapanujemy nad wydatkami dzieci.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.30

   Dzień wszystkich dzieci!

   „Ferdynand Wspaniały” w teatrze, Majka Jeżowska w ZOO czy kreatywne zajęcia w muzeum? A może filmowe warsztaty, budowanie domków dla biedronek lub spotkanie z Muminkami? Każdy sposób jest dobry, aby świętować Dzień Dziecka. PKO Bank Polski wszystkim dzieciom składa najlepsze życzenia!

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.29

   Sport, zabawa i nagrody – wielki rodzinny festyn w Policach

   W minioną niedzielę w Policach odbył się Powiatowy Festyn Rodzinny. Impreza „Z rodziną po zdrowie” została organizowana przez Starostwo Powiatowe wraz z Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza. Sponsorem wydarzenia był PKO Bank Polski.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.27

   Zabawki w akcji! Jak zorganizować atrakcje na Dzień Dziecka?

   Dzień Dziecka jest jak święta w czerwcu. Spędźmy go razem, na pikniku, spacerze albo w kinie. Niech kojarzy się ze wspólną zabawą. Nie zapominajmy również o prezentach. A może tak założyć dziecku konto?

   więcej
  Pokaż więcej