2015.12.31

Żyrafka

Żyrafka jest naszą przewodniczką po banku. Żyrafka Lokatka opiekuje się SKO i kontem PKO Junior. Jeśli tylko masz jakieś wątpliwości – zapytaj Żyrafkę!

Żyrafka uczy nas też, jak oszczędzać i jak mądrze wydawać pieniądze. Kiedy dostajemy od rodziców kieszonkowe, możemy bardzo szybko je wydać. Ani się obejrzymy, jak już go nie będzie. Takie wydawanie pieniędzy nie jest rozsądne. Jeśli założymy konto w SKO albo PKO Junior i będziemy na nie systematycznie wpłacać nawet najmniejsze kwoty, z drobnych pieniędzy po pewnym czasie powstaną duże oszczędności. Po to, żebyśmy mogli spełniać nasze marzenia. O tym wszystkim opowiada nam Żyrafka.

Uczy nas także, jak założyć konto SKO albo bardziej dorosłe PKO Junior. Żeby założyć konto SKO trzeba zgłosić się w szkole do opiekuna SKO. Potem wystarczy tylko zalogować się do serwisu. Żyrafka pokazuje, jak to zrobić. To naprawdę proste. Przy pierwszym logowaniu wpisujemy numer i hasło, które dostaliśmy przy zakładaniu konta. Potem zmieniamy hasło na inne – znane tylko nam. To klucz do naszego sejfu. Ponieważ trzymamy tam rzeczy cenne, hasła nikomu nie wolno zdradzać!

Żyrafka oprowadza nas po stronie głównej. Dzięki tej wycieczce będziemy wiedzieć, jakie możliwości daje nam nasze konto. I na pewno się na niej nie zgubimy. Później wystarczy już wpłacać kieszonkowe na konto i oszczędzać. Do oszczędzania służą skarbonki. Dzięki nim oszczędzanie jest łatwiejsze, bo oszczędności zbierane w każdej ze skarbonek możemy przeznaczyć na konkretny cel. Na wycieczkę, rower górski albo grę komputerową.

Możemy założyć tyle skarbonek, ile tylko chcemy. Dzięki poradom Żyrafki dowiemy się, jak pomiędzy skarbonkami przenosić pieniądze, jak układać własny plan oszczędzania i jak w końcu rozbić skarbonkę, kiedy już uzbieramy pieniądze na to, o czym marzymy.

Dlatego warto porozmawiać z Żyrafką. Można się od niej bardzo wiele nauczyć. Żyrafka to takie stworzenie, które ma bardzo długą szyję i potrafi wyciągać ją bardzo wysoko. A dzięki temu widzi więcej.

  • Bankodzieci

   02019.06.18

   11 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!

   Znajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.06.03

   Młody klient, dorosłe bankowanie

   Edukacja finansowa od najmłodszych lat i umiejętne zarządzanie minibudżetem zaprocentują w przyszłości świadomością i skutecznym rozporządzaniem „dorosłymi” finansami – mówi Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.30

   Graj i uważaj! Kontroluj mikropłatności swego dziecka w „darmowych” grach!

   Gry komputerowe to fantastyczna zabawa. Wie o tym każdy, kto choć raz usiadł przed monitorem. Ale i one mają swoje ciemne strony. Dlatego warto mieć kontrolę nad finansami dzieci – mikropłatności w grach mogą pochłonąć całe kieszonkowe! Jak temu zaradzić? PKO Konto Dziecka daje możliwości, dzięki którym zapanujemy nad wydatkami dzieci.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.30

   Dzień wszystkich dzieci!

   „Ferdynand Wspaniały” w teatrze, Majka Jeżowska w ZOO czy kreatywne zajęcia w muzeum? A może filmowe warsztaty, budowanie domków dla biedronek lub spotkanie z Muminkami? Każdy sposób jest dobry, aby świętować Dzień Dziecka. PKO Bank Polski wszystkim dzieciom składa najlepsze życzenia!

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.29

   Sport, zabawa i nagrody – wielki rodzinny festyn w Policach

   W minioną niedzielę w Policach odbył się Powiatowy Festyn Rodzinny. Impreza „Z rodziną po zdrowie” została organizowana przez Starostwo Powiatowe wraz z Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza. Sponsorem wydarzenia był PKO Bank Polski.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.27

   Zabawki w akcji! Jak zorganizować atrakcje na Dzień Dziecka?

   Dzień Dziecka jest jak święta w czerwcu. Spędźmy go razem, na pikniku, spacerze albo w kinie. Niech kojarzy się ze wspólną zabawą. Nie zapominajmy również o prezentach. A może tak założyć dziecku konto?

   więcej
  Pokaż więcej