2015.09.01

Junior z kartą w kieszeni

Szkoła to nie tylko lekcje i prace domowe. To także koledzy i koleżanki, wspólne sprawy, pasje i potrzeby. Dlatego dla młodego ucznia niezwykle ważną sprawą jest kieszonkowe. Jeśli trafi na kartę przedpłaconą, dziecko zawsze będzie miało pieniądze pod ręką, a rodzice zyskają wiedzę, ile i gdzie zostało wydane. To nowoczesne i praktyczne narzędzie płatnicze. Przekonajcie się dlaczego!

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo – dzięki karcie zmniejszamy ryzyko zgubienia lub kradzieży pieniędzy. Plastik to również komfort płatności (w sklepach i przez internet), a także wypłat z ponad 3 tysięcy bankomatów PKO Banku Polskiego. Maszyny automatycznie rozpoznają „dziecięcą” kartę i wyświetlają komunikaty dostosowane do młodego odbiorcy – zarówno pod względem graficznym, jak i językowym.

Właścicielem karty zawsze jest rodzic, który może ją przekazać w użytkowanie dziecku i zasilać dowolnymi kwotami.

Praktyczne gadżety

Młodzi klienci coraz chętniej korzystają z kart przedpłaconych, zwłaszcza odkąd na ich awersach pojawiły się wizerunki bohaterów z popularnych telewizyjnych kreskówek – Johnny’ego Bravo, Dextera, Bena 10 i Atomówek. Oryginalną kartą płatniczą jest tzw. Śmigacz PKO Junior w formie maskotki-żyrafy lub breloka. Ale to nie wszystko. Dzieci mogą także korzystać z naklejki zbliżeniowej PKO Junior, która – umieszczona na dowolnym przedmiocie, np. telefonie, tak jak inne karty PKO Junior ma funkcjonalność PayPass i pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych bez użycia kodu PIN.

Wzajemne korzyści

Korzyści wynikające z użytkowania kart płatniczych mają też rodzice, którzy poprzez Aplikację Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO mogą nadzorować operacje dokonywane kartą. Mają pełny wgląd w historię transakcji i płatności dziecka, kontrolują stan środków na karcie, decydują o ich uzupełnianiu i zarządzają limitami dziennych czy miesięcznych wydatków.

Karty przedpłacone PKO Junior to element edukacji finansowej i nauki zarządzania minibudżetem.

Wśród propozycji PKO Junior znajdziemy także:

  • PKO Konto Dziecka, z którego korzysta już ponad 160 tys. najmłodszych klientów Banku (do 13. roku życia),
  • przyjazny, dostosowany do grupy wiekowej, serwis internetowy PKO Junior, dostępny dla dzieci, których rodzice mają rachunek w PKO Banku Polskim.

Na zachętę

PKO Junior to kompleksowa propozycja dla dzieci i rodziców, a także pretekst do kreatywnego spędzania czasu razem. Pozwala zrozumieć wiele mechanizmów nie tylko ze świata finansów. Uczy też podejmowania decyzji, systematyczności, wyznaczania celów, ustalania priorytetów. Zachęca najmłodszych do wejścia w świat ekonomii, przygotowuje do korzystania z usług bankowych i zwiększa szanse na to, że nasze pociechy będą świadomymi i aktywnymi uczestnikami tego rynku.

  • Karta – lubię to!

    Mam kartę z Johnnym Bravo. Co w niej najbardziej lubię? To, że można nią płacić. Jest lekka, zajmuje mało miejsca, więc noszę ją ze sobą w portfelu. Dzięki temu zawsze mam na moje ukochane lody. Czasem mogę też zrobić niespodziankę mamie, i np. kupić jej ulubioną gazetę, albo bratu i podarować mu słodycze. Ale staram się nie wydawać za dużo, trochę oszczędzam. Teraz zbieram na telefon komórkowy. Musi być żółty.

    Wiktoria Falkowska z Pruszkowa, lat 8

Ewa Maciejewska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

Karty PKO Junior – nie tylko na wakacje

loaderek.gifoverlay.png