Dzień wszystkich dzieci!
„Ferdynand Wspaniały” w teatrze, Majka Jeżowska w ZOO czy kreatywne zajęcia w muzeum? A może filmowe warsztaty, budowanie domków dla biedronek lub spotkanie z Muminkami? Każdy sposób jest dobry, aby świętować Dzień Dziecka. PKO Bank Polski wszystkim dzieciom składa najlepsze życzenia!
Międzynarodowy Dzień Dziecka to najbardziej wyjątkowe święto na świecie. Choć w Polsce obchodzimy je 1 czerwca, to atrakcje z nim związane często trwają dłużej. Wtedy dzieciom wolno więcej i dla nich organizuje się tysiące imprez, wydarzeń i atrakcji w niemal każdym zakątku kraju. Sponsorem wielu z nich jest PKO Bank Polski.
W teatrze i w ZOO
„Ferdynand Wspaniały” to przedstawienie, które będzie można zobaczyć 1 czerwca w Teatrze Polskim w Warszawie. W sztuce o przygodach nieprzeciętnego i eleganckiego psa występują m.in. Joanna Trzepiecińska i Przemysław Wyszyński, a teksty do piosenek napisał Jacek Cygan. To jeden ze spektakli w ramach cyklu „Teatr Polski Dzieciom”. Przedstawienie pod tym szyldem „Królowa Śniegu” wystawiane będzie z kolei 12 i 13 czerwca. Zupełnie inny rodzaj zabawy czeka na dzieci w warszawskim ZOO. W niedzielę, 2 czerwca, odbędzie się tam impreza pod hasłem „ZOO bawi, uczy, edukuje”. W programie m.in. pokazy karate, warsztaty archeologiczne, konkursy z nagrodami, a także przedstawienie stołecznego Teatru Roma. Wydarzeniem dnia będzie występ kultowej piosenkarki dla dzieci – Majki Jeżowskiej. Impreza będzie relacjonowana przez Radio Dla Ciebie.
Zabawa i edukacja w muzeum
Do końca czerwca młodsze i starsze dzieci śmiało mogą wybrać się do Muzeum Narodowego w Warszawie na wystawę „Sztuka to wartość”. Towarzyszy jej specjalny program edukacyjny. Zajęcia prowadzone przez animatorów to doskonała zabawa dostarczająca nowych wrażeń i emocji. Ich zadaniem jest rozbudzanie wrażliwość na sztukę, rozwijanie talentów plastycznych i kreatywne myślenie. Ponadto zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie mogą zwiedzać wystawę z przewodnikiem, który opowiada o dziełach oraz ich twórcach, przytaczając wiele zabawnych anegdot czy ciekawostek.
Wśród wydarzeń towarzyszących wystawie prowadzone są także lekcje muzealne, w ramach których na przykładach konkretnych dzieł już najmłodsze dzieci mogą poznawać środki artystycznego wyrazu, ich rodzaje i znaczenie. Uczestnicząca w lekcjach muzealnych młodzież szkół podstawowych ma szansę otworzyć się na sztukę, a uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą podyskutować o sztuce formułując własne opinie. Wszystkie dzieci na wystawie „Sztuka to wartość” w Muzeum Narodowym doskonale się bawią.
Spotkanie z Uszatkiem, zdjęcie z Muminkiem
Projekcje filmów dla najmłodszych specjalnie na Dzień Dziecka przygotowało Muzeum Kinematografii w Łodzi. Już w piątek, 29 maja, w ramach akcji „Wielka ANIMAjówka” odbędzie się pokaz filmu „Wielki zły lis i inne opowieści”. Projekcję poprzedzą filmowe zajęcia i zabawy. W sobotę, 1 czerwca, rano, muzeum zaprasza na warsztaty z animacji poklatkowej pod hasłem „Tu Stacja Animacja!”. Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym odbędą się na terenie łódzkiego ZOO. To inspirujące miejsce, sprzyjające twórczym zajęciom, jak wymyślanie fabuły filmów, rysowanie storyboardów czy montowanie animacji. Przygotowane przez dzieci filmiki będą udostępniane na kanale YouTube. Po południu muzeum szczególnie gorąco zaprasza młodych widzów interesujących się piłką nożną. W ramach Festiwalu Filmów Piłkarskich zaplanowano pokazy filmów: „Budda, nastolatki i piłka nożna” oraz „Mi Mundial”. W niedzielę – ciąg dalszy atrakcji.
Dzień Dziecka to także doskonała okazja, aby odwiedzić bohaterów wielu bajek, którzy czekają na widzów na wystawie „Pałac pełen bajek” w Muzeum Kinematografii w Łodzi. To raj dla wszystkich, bez względu na wiek! Można wejść do budy Reksia, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka, pokoju, a nawet szafy Misia Uszatka. Dzięki green boxowi zwiedzający mogą wniknąć do animacji „Zaczarowany ołówek” czy usiąść w aucie Bartoliniego Bartłomieja. Wszyscy mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Muminkami w ich pełnej kwiatów Dolinie.
Tydzień dziecka
Dzieci kochają poznawać świat, są otwarte na nowe doświadczenia i chętnie podejmują kreatywne wyzwania. Aby zaproponować im jak najwięcej atrakcji i zapewnić niezapomniane wrażenia, w Centrum Spotkań Kultur w Lublinie Dzień Dziecka będziemy świętować przez cały tydzień. Dzieci mogą uczestniczyć w różnych warsztatach, np. deskorolkarskich, teatralnych, tworzenia płaskorzeźb, rymowania, a nawet budowania domów dla trzmieli i biedronek. Czeka na nich także wiele konkursów z nagrodami, zagadek z przygodami w wirtualnej rzeczywistości w technologii 3D, a także przedpremierowe projekcje filmów. Zobaczymy m.in. „Magiczny dywan” i „Liliana Pędziwiatr”. Wszystkie dzieci oraz dorosłych, choć odrobinę dzieckiem podszytych, zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Dziecka z PKO Bankiem Polskim.
Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Sport, zabawa i nagrody – wielki rodzinny festyn w Policach
„100 lat – Moja mała Ojczyzna” – diecezjalny konkurs katechetyczny dla szkół podstawowych rozstrzygnięty!
Dzieci ciekawe są nie tylko przeszłości, ale i przyszłości pieniądza. W projekcie „Dukaty Decjusza” ich ciekawość jest zaspokajana
Pliki do pobrania
Bankodzieci
02019.07.03Pierwszy wakacyjny obóz dziecka
więcejKiedy zbliża się moment pierwszego wyjazdu na obóz naszego dziecka, często zaczynamy mieć wątpliwości, czy poradzi sobie w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych problemów są finanse. Teraz wystarczy PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze i finanse pociechy mamy pod kontrolą!
Bankodzieci
02019.07.01PKO Junior, czyli oszczędzanie od najmłodszych lat
więcejOd sześciu lat, dzięki PKO Junior, najmłodsi Polacy gromadzą swoje oszczędności na rachunkach „PKO Konto Dziecka”. Pod nadzorem rodzica mogą wchodzić w świat odpowiedzialności za własne finanse i zdobywać podstawy wiedzy na ten temat.
Bankodzieci
02019.07.01Kolorowe absolutorium. Zakończyła się ósma edycja „Kolorowego Uniwersytetu”
więcejUniwersytet powszechnie kojarzy się z powagą profesorów oraz sal wykładowych. Dlatego trudno wyobrazić sobie gwar i śmiech dzieci w jego murach. A jednak! W Poznaniu było tak już po raz ósmy. Ponad 400 słuchaczy dziecięcego Kolorowego Uniwersytetu odebrało dyplomy z rąk prorektor UAM ds. kształcenia prof. Beaty Mikołajczyk.
Bankodzieci
02019.07.01Co zmienia się w programie 500+ od 1 lipca 2019?
więcejOd dziś można już składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ również na pierwsze dziecko. Bez względu na dochód rodziny świadczenie otrzymają wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia. W serwisie internetowym banku jest dostępny wniosek na okres 2019/2021.
Bankodzieci
02019.06.28Patria Nostra – nagrodzeni za pamięć o historii!
więcejPrawie 2700 uczniów i nauczycieli z około 650 szkół w Polsce, 300 zawodników z 75 szkół spoza granic kraju – tak wyglądała IV edycja konkursu historycznego Patria Nostra. Laureaci zostali nagrodzeni!
Bankodzieci
02019.06.1811 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!
więcejZnajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.