2017.09.07

Konkurs SKO. Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowej Rudzie

Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowej Rudzie w ramach programu Szkolnych Kas Oszczędności współpracuje z Oddziałem 1 PKO Banku Polskiego w Nowej Rudzie. Obecnie placówka uczestniczy w etapie krajowym dorocznego „Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności” i rywalizuje m.in. o Nagrodę Internautów w wysokości 10 tys. zł.

Inicjatywy, o których można przeczytać w ich elektronicznej prezentacji to:

 • aktyw SKO, czyli grupa zaangażowanych uczniów, którzy pomagają nauczycielowi-Opiekunowi SKO w organizacji inicjatyw związanych z nauką szeroko pojętego oszczędzania,
 • przygotowanie przedstawienia z okazji Światowego Dnia Oszczędzania,
 • zajęcia o tematyce finansów i bankowości np. „Dlaczego warto założyć konto?”,
 • spotkania z pracownikami Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Nowej Rudzie – zarówno w szkole jak i w Oddziale,
 • aktywne promowanie oszczędzania w SKO poprzez stworzenie specjalnej gazetki ściennej, obchodny Światowego Dnia Oszczędzania, happening SKO,
 • akcje zarobkowe np. sprzedaż ciast, stroików,
 • zbiórki np. kasztanów, baterii, puszek, makulatury,
 • prowadzenie bloga na platformie SzkolneBlogi.pl.

Jeśli według Ciebie Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowej Rudzie jest tą najlepszą w tegorocznej edycji „Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności”, pomóż jej zdobyć Nagrodę Internautów. Wejdź na stronę https://www.sko.edu.pl/konkurs/ i oddaj głos na tę placówkę.

Prezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie

Więcej o „Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności

Aleksandra Andrusiewicz
młodszy specjalista W PKO Banku Polskim

Czytaj więcej:

Która szkoła otrzyma 10 tyś. złotych od PKO Banku Polskiego

  • Bankodzieci

   02018.05.23

   Gdzie podziały się pieniądze z komunii? Trafiły na bezpieczne konto lub lokatę dla dziecka!

   Dla niektórych „pieniądze z komunii” to widok niemal tak mityczny, jak jednorożce i smoki. Każdy pamięta, że je dostał, ale trudno przypomnieć sobie, gdzie się podziały. Jest na to sposób.

   więcej
  • Bankodzieci

   02018.05.21

   Sprzedając origami udowodnili, że są prawdziwymi młodymi rekinami biznesu

   Zarabianie i oszczędzanie to w rzeczywistości nic trudnego. Wystarczy jedynie odpowiednio wcześnie wyrobić określone nawyki. Jeżeli oszczędzanie stanie się częścią codziennego życia, będzie tak samo naturalne, jak wydawanie pieniędzy. Dzięki tej umiejętności łatwiej później inwestować i świadomie zarządzać swoimi finansami. Kiedy zacząć naukę? Już od najmłodszych lat, zwłaszcza, że można ją potraktować jak dobrą zabawę.

   więcej
  • Bankodzieci

   02018.03.09

   Nigdy więcej kieszonkowego!

   Kieszonkowe odchodzi do lamusa. Dziecięce pieniądze powinniśmy zacząć określać mianem „kontowych”. Dlaczego? Skoro dorośli bez przerwy wysyłają przelewy, płacą kartą i coraz rzadziej operują gotówką, to w przypadku dzieci może być podobnie!

   więcej
  • Bankodzieci

   02018.02.14

   Pomnażanie oszczędności i wiedzy z SKO

   Zamiast papierowej książeczki – rachunek bankowy, zamiast skarbonki – wirtualne fundusze na konkretny cel, zamiast odsetek dopisywanych długopisem – podgląd pod rosnące oszczędności w sieci. Oto, jak w ciągu ostatnich lat zmieniło się SKO.

   więcej
  • Bankodzieci

   02017.10.26

   Wyjątkowe spotkanie z nauczycielami - Opiekunami SKO

   Tych, którzy oszczędzają w SKO są tysiące. Nauczycieli, którzy im w tym pomagają można odnaleźć w co trzeciej szkole podstawowej. PKO Bank Polski nagrodził wybitnych pedagogów-zwycięzców Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

   więcej
  • Bankodzieci

   02017.09.15

   PKO Bank Polski przekazuje szkołom kolejne nagrody

   Poznaj laureatów etapu krajowego Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności oraz Głosowania Internautów.PKO Bank Polski po raz kolejny udowadnia, że tradycja może iść w parze z nowoczesnością. W organizowanym od ponad 50. lat Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności wzięło udział prawie pół tysiąca placówek, które w formie elektronicznej prezentacji zaprezentowały swoje osiągnięcia w dziedzinie edukacji ekonomicznej uczniów szkół podstawowych.

   więcej
  Pokaż więcej