Wyjątkowe spotkanie z nauczycielami - Opiekunami SKO
Tych, którzy oszczędzają w SKO są tysiące. Nauczycieli, którzy im w tym pomagają można odnaleźć w co trzeciej szkole podstawowej. PKO Bank Polski nagrodził wybitnych pedagogów-zwycięzców Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Laureaci, którzy zdobyli najwyższe noty, podczas uroczystej gali w Muzeum Narodowym w Krakowie odebrali pamiątkowe odznaki: platynową, złote, srebrne i brązowe. Wyróżnienia za przekazywanie i promocję wiedzy ekonomicznej, upowszechnianie idei oszczędzania oraz nauczanie przedsiębiorczości na miarę XXI wieku, wręczyli pedagogom Jan E. Rościszewski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego oraz Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta.
Ogółem w edycji 2016/2017 konkursu PKO Bank Polski wyróżnił ponad 540 wybitnych pedagogów.
Podczas uroczystości odczytano list Anny Zalewskiej, Ministra Edukacji Narodowej, w którym przekazała ona swoje wyrazy uznania dla wszystkich nauczycieli-Opiekunów SKO. Ponadto wyraziła nadzieję, że przyznana nagroda będzie źródłem satysfakcji oraz motywacją do kolejnych działań.
Jan E. Rościszewski pogratulował Opiekunom SKO oraz przypomniał, że to właśnie pedagodzy kształcą uczniów, którzy zdobytą dzięki nim wiedzę ekonomiczną będą wykorzystywali w dorosłym życiu. Małgorzata Kocoń podziękowała natomiast wszystkim Opiekunom za ich wkład i zaangażowanie w prowadzenie Szkolnych Kas Oszczędności. Podkreśliła rolę nauczycieli, którzy wspólnie z PKO Bankiem Polskim edukują najmłodsze pokolenie.
– Skala, stale doskonalona formuła edukacyjna, innowacyjne rozwiązania technologiczne powodują, że do programu SKO systematycznie przystępują nowe szkoły oraz kolejni SKO-wicze. Nie dziwi zatem fakt, że Szkolne Kasy Oszczędności są nagradzane zarówno w Polsce jak i za granicą. W roku szkolnym 2016/2017 SKO zostało laureatem nagrody w kategorii Child & Youth Friendly Banking Award 2016 w międzynarodowym konkursie The Global Inclusion Awards 2016. Ponadto program został finalistą projektu „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw”. W rywalizacji uczestniczyło 270 projektów, tylko 10 z nich przeszło przez kolejne etapy: zgłoszeń, oceny kapituły ekspertów, głosowania internautów i zostało wpisane na pierwszą w Polsce listę najbardziej znaczących przedsięwzięć edukacyjnych –powiedziała Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta.
Symboliczne czeki – za zwycięstwo w krajowym etapie Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności – odebrali dyrektorzy: Szkoły Podstawowej im. 25 Pułku Artylerii Pancernej w Mszczonowie (20 tys. zł), Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju (15 tys. zł), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu (10 tys. zł) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Żukowie (10 tys. zł).
Uczestnicy spotkania mieli również możliwość obejrzenia wystawy pt. „Dziedzictwo”, wysłuchania wyjątkowego wykładu oraz zobaczenia jednego z najpiękniejszych portretów na świecie i jednocześnie najcenniejszego obrazu w polskich zbiorach sztuki – Damy z Gronostajem Leonarda da Vinci.
Aleksandra Andrusiewicz
Specjalista PKO Bank Polski
Pliki do pobrania
Bankodzieci
02019.07.03Pierwszy wakacyjny obóz dziecka
więcejKiedy zbliża się moment pierwszego wyjazdu na obóz naszego dziecka, często zaczynamy mieć wątpliwości, czy poradzi sobie w czasie letniego wypoczynku. Jednym z głównych problemów są finanse. Teraz wystarczy PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze i finanse pociechy mamy pod kontrolą!
Bankodzieci
02019.07.01PKO Junior, czyli oszczędzanie od najmłodszych lat
więcejOd sześciu lat, dzięki PKO Junior, najmłodsi Polacy gromadzą swoje oszczędności na rachunkach „PKO Konto Dziecka”. Pod nadzorem rodzica mogą wchodzić w świat odpowiedzialności za własne finanse i zdobywać podstawy wiedzy na ten temat.
Bankodzieci
02019.07.01Kolorowe absolutorium. Zakończyła się ósma edycja „Kolorowego Uniwersytetu”
więcejUniwersytet powszechnie kojarzy się z powagą profesorów oraz sal wykładowych. Dlatego trudno wyobrazić sobie gwar i śmiech dzieci w jego murach. A jednak! W Poznaniu było tak już po raz ósmy. Ponad 400 słuchaczy dziecięcego Kolorowego Uniwersytetu odebrało dyplomy z rąk prorektor UAM ds. kształcenia prof. Beaty Mikołajczyk.
Bankodzieci
02019.07.01Co zmienia się w programie 500+ od 1 lipca 2019?
więcejOd dziś można już składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ również na pierwsze dziecko. Bez względu na dochód rodziny świadczenie otrzymają wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia. W serwisie internetowym banku jest dostępny wniosek na okres 2019/2021.
Bankodzieci
02019.06.28Patria Nostra – nagrodzeni za pamięć o historii!
więcejPrawie 2700 uczniów i nauczycieli z około 650 szkół w Polsce, 300 zawodników z 75 szkół spoza granic kraju – tak wyglądała IV edycja konkursu historycznego Patria Nostra. Laureaci zostali nagrodzeni!
Bankodzieci
02019.06.1811 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!
więcejZnajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.