2017.10.16

Każdy dzień, miesiąc, rok z aplikacją IKO

Tydzień Płatności Bezgotówkowych nie musi być jedyną okazją w roku, kiedy prowadzenie finansów oraz zakupy zdają się zabierać mniej czasu niż zwykle. Aplikacja mobilna banku w telefonie to realna alternatywa dla Twojego portfela. Tych kilka przykładów z życia pokaże Ci, dlaczego warto korzystać z nowoczesnych technologii wokół nas, które w dodatku nic nie kosztują.

Czy mogę być winna grosik?

Problem z wydaniem reszty przy płatności gotówką przytrafił się chyba każdemu z nas. Nerwowe szukanie drobnych lub wysypujące się monety z kieszeni czy portfela również. Gdy nikt za nami nie stoi w kolejce, sytuacja jest do opanowania. Gdy jednak stoimy przed kilkunastoma zniecierpliwionymi osobami, sytuacja może zrobić się napięta. 

Podstawowym rozwiązaniem może być tutaj tradycyjna karta płatnicza do konta lub karta kredytowa. Ale jeśli nie masz jej akurat w portfelu, użyj telefonu z aplikacją bankową. Aplikacja mobilna IKO PKO Banku Polskiego umożliwia płatności zbliżeniowe telefonem (dotyczy telefonów z systemem Android i NFC), poprzez przyłożenie telefonu do terminala zamiast karty płatniczej. Możesz też zapłacić kodem BLIK, który wygenerujesz w aplikacji IKO. Jeśli chcesz wybrać tę formę płatności, powiedz o tym sprzedawcy, a następnie przepisz kod złożony z 6 cyfr na klawiaturze terminalu płatniczego i zatwierdź operację na swoim telefonie.

Jak to płatność nie przeszła?

Trafiasz fajną okazję na telewizor lub inny sprzęt elektroniczny i jesteś już przy kasie z podliczonymi zakupami lub finalizujesz zakup rezerwacji wycieczki czy hotelu z kilkudziesięcioprocentowym upustem i cieszysz się na samą myśl o ucieczce od kapryśnej pogody w Polsce, a tu nagle komunikat, że płatność kartą nie przeszła! Rezerwacja wygasa i bierze ją ktoś inny, a Ty jesteś zły na samego siebie, bo mogłeś wcześniej sprawdzić limity na karcie płatniczej i ewentualnie zmienić je na wyższe. Przed Tobą pojawia się wizja poświęcenia kolejnych godzin na szukanie oferty w mniej atrakcyjnej cenie.

Jeśli nie chcesz powtórzyć błędu i mieć odpowiednio ustalone limity karty, sprawdź je przed wykonaniem transakcji w aplikacji IKO. Wystarczy wejść w szczegóły danej karty, aby upewnić się, jak dużo możesz jednorazowo wydać – w razie potrzeby zmień limity karty w aplikacji IKO lub po prostu zapłać BLIKIEM w internecie, o ile witryna umożliwia taką opcję.

Muszę opłacić rachunki. Gdzie jest moja karta kodów?

Rachunki mogą się „płacić same”, jeśli masz ustalone zlecenia stałe lub polecenia zapłaty. Jeśli jednak wolisz każdego miesiąca zlecić opłaty samodzielnie, wybierz w tym celu aplikację IKO. Dzięki temu należności uregulujesz nawet w drodze do pracy lub w przerwie na kawę bez używania karty kodów. Z aplikacji IKO zlecisz nie tylko przelew jednorazowy, ale również ustalisz zlecenia stałe oraz tzw. serie przelewów, które dają możliwość ustawienia kilku przelewów pod rząd do tego samego odbiorcy, przy czym każda kwota przelewu może być inna, a terminy przelewów nie muszą być rozłożone równomiernie w czasie.

Po co Ci taka duża torebka na imprezę?

Z pytaniem „Czy możesz zabrać mój portfel?” lub alternatywnym: „Po co Ci taka duża torebka na imprezę?” spotkał się prawie każdy, kto wychodził ze swoją drugą połową gdzieś, gdzie brakuje dodatkowego miejsca na schowanie kluczy do mieszkania, kluczyków do samochodu, dokumentów czy portfela.

Bez tego ostatniego będziesz w stanie wyjść , o ile masz aplikację IKO zainstalowaną na swoim telefonie. Dzięki niej nie tylko zapłacisz za taksówkę czy jedzenie zbliżeniowo lub kodem BLIK, ale i wypłacisz gotówkę z bankomatu, jeśli okaże się, że na miejscu nie ma możliwości zapłacenia telefonem czy kartą.

Wisisz mi dychę…

Rozliczanie ze znajomymi to niby drobnostka, ale niejednokrotnie albo o nim zapominamy, albo jest kłopotliwe, bo akurat nie mamy gotówki. 5 zł, innym razem 10 zł, aż w końcu dochodzi do sytuacji, że ktoś przestaje się do nas odzywać za skumulowane i ciągle nieoddane długi. Dzięki aplikacji IKO możemy poprosić kogoś o oddanie pieniędzy wysyłając mu prośbę o przelew. Jeśli nie chcesz dyktować znajomemu 26 cyfr swojego konta, możesz mu przekazać swój numer konta z aplikacji IKO SMS-em, mailem lub przez dowolny komunikator. Możesz również utworzyć kod QR z prośbą o przelew i zeskanować go przez aplikację. Masz także możliwość zlecenia przelewu na telefon, a wtedy zamiast numeru konta wystarczy podać numer telefonu.

O aplikacji IKO

Aplikacja mobilna IKO służy do obsługi kont i innych produktów w PKO Banku Polskim i Inteligo. Działa na telefonach z systemami operacyjnymi Android, iOS (iPhone) oraz Windows Phone i można ją pobrać ze sklepów z aplikacjami. Bank nie pobiera żadnych opłat za pobranie i korzystanie z aplikacji IKO.

Płatności aplikacją IKO są ograniczone limitami 

Więcej o aplikacji IKO 

Funkcje aplikacji IKO

Żaklina Bielecka
Centrum Bankowości Mobilnej i Intenetowej

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej