2019.04.02

Mamy świetne produkty dla firm

Gdy w latach 90. XX wieku kwitł handel w tzw. szczękach, na bazarach i stadionach, nikomu jeszcze się nie śniło, że niespełna 20 lat później rynek e-handlu w Polsce osiągnie wartość prawie 50 mld zł i wciąż będzie dynamicznie się rozwijał.

Polacy na zakupach

Choć tradycyjne sklepy wciąż pozostają najpopularniejszym kanałem sprzedaży w naszym kraju, to handel w sieci zyskuje coraz większe zainteresowanie. Już 17 proc. Polaków robi zakupy za pomocą smartfona co najmniej raz w tygodniu, a 7 proc. codziennie kupuje przez internet. Ponadto aż 39 proc. konsumentów opłaca codzienne zakupy, korzystając z płatności mobilnych – takie są wnioski z raportu firmy doradczej PwC „Polacy na zakupach. 5 filarów nowoczesnego handlu”.

Z duchem czasu

PKO Bank Polski dostrzega wszystkie trendy dotyczące polskiej przedsiębiorczości i spełnia oczekiwania swoich Klientów. Bez wychodzenia z domu można dziś otworzyć konto firmowe i załatwić wszelkie formalności związane z założeniem działalności gospodarczej. Co więcej, rachunek firmowy w PKO Banku Polskim umożliwia założenie sklepu internetowego na gotowej platformie e-commerce.

– PKO Konto Firmowe, które daje możliwość uruchomienia e-sklepu, to nowość na rynku. Jesteśmy prekursorami tego rozwiązania, staramy się rozwijać zgodnie z nowymi technologiami. Współpraca z Shoplo, profesjonalistami w tej dziedzinie, nie wymaga żadnej wiedzy informatycznej. Klient zostanie poprowadzony za rękę od początku do końca. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby założyć biznes, ale nie posiada fachowej wiedzy – mówi Mariola Barbarska, starszy doradca klienta w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Ostródzie. E-sklep otrzyma bogate wsparcie: od płatności po dostawę, a także ekspertów, którzy na bieżąco będą dbali o jego bezpieczeństwo. Rozwiązanie można bezpłatnie przetestować przez pierwszych 15 dni użytkowania. W ostatnim czasie wprowadzona została również nowa aplikacja księgowa, zintegrowana z systemem transakcyjnym iPKO. e-Księgowość zapewnia szybkie i wygodne fakturowanie, ograniczajączaangażowanie Klienta do minimum – aplikacja korzysta z dostępnych danych i podstawia je do faktur. Teraz zarządzanie finansami firmy, dokumentami księgowymi i fakturami, prowadzenie rachunków i rozliczeń małej i średniej firmy staje się jeszcze prostsze.

Na rozruch

Pomysł jest ważny, ale nie mniej istotne w biznesie są pieniądze na start. Wprawdzie rachunek firmowy w PKO Banku Polskim nie kosztuje nic, za darmo możesz też wykonywać przelewy, wpłaty i wypłaty w bankomatach i wpłatomatach PKO Banku Polskiego, ale musisz mieć gotówkę na zakup lub produkcję przedmiotów, które chcesz sprzedawać. Tu też z pomocą przychodzi Bank. Już od pierwszego dnia działalności możesz skorzystać z pożyczki gotówkowej na jej rozpoczęcie. Spłata zobowiązania, nawet do 100 tys. zł, może zostać rozłożona nawet na 5 lat. Jeśli okaże się, że twój wymarzony biznes nie przynosi oczekiwanych przychodów – istnieje opcja zawieszenia raz w roku spłaty pożyczki! To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w sytuacji, gdy biznes ma charakter sezonowy lub wydawał się znacznie prostszy na papierze.

Rozmowy w cztery oczy

Wprawdzie dorosłe życie przyzwyczaiło nas do ponoszenia odpowiedzialności za podejmowane decyzje, to jednak w tych najważniejszych kwestiach lubimy zasięgnąć rady ekspertów. W biznesie, gdzie często dotyczy to przyszłości firmy i zatrudnionych w niej pracowników, nie ma miejsca na nieprzemyślane kroki. To ważne, by kwestie finansowe można było przedyskutować bezpośrednio ze specjalistą. Jeśli otworzysz PKO Rachunek dla Biznesu, docenisz współpracę z indywidualnym doradcą MŚP. Tu oprócz profesjonalnej, indywidualnej opieki możesz także liczyć na atrakcyjną ofertę w zakresie m.in. korzystania z Kantoru Internetowego dla Firm.

Lojalnie bezgotówkowi

Edyta po wypiciu espresso biegnie na spotkanie u klienta, Kamil wstępuje na latte w drodze po pieczywo, a Ilona nie lubi porannej pogawędki – bez słowa zabiera kubek z herbatą i udaje do biura. Znasz swoich Klientów lepiej, niż myślisz, dbasz o nich i chcesz, by wracali. Jest na to prosty sposób – przystąp do programu lojalnościowego ZenCard. Nieważne, jak dużą prowadzisz firmę, jeśli chcesz zdobyć zaufanie Klientów i zyskać przewagę nad konkurencją, a także mieć możliwość zwiększenia obrotów swojej firmy, ta oferta powinna cię zainteresować. Dzięki technologii ZenCard, niezależnie od tego, czy Klient płaci gotówką, czy kartą, możesz go zapisać do swojego programu poprzez terminal płatniczy. Jeśli go nie masz, szybko wejdź w jego posiadanie! Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom Klientów i zamów terminal płatniczy PKO Banku Polskiego w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”. W pierwszym roku nie zapłacisz prowizji od wykonanych transakcji. Posiadanie i użytkowanie terminala płatniczego również jest bezpłatne. – Takie okazje rzadko się zdarzają. Przez cały rok firma nie ponosi kosztów związanych z użytkowaniem terminala płatniczego orazakceptacją płatności. Nie pobieramy aniopłaty miesięcznej za urządzenie, ani prowizjiod zrealizowanych transakcji. Przezten czas przedsiębiorca może sprawdzić,jak akceptacja kart płatniczych wpływana prowadzony biznes – wyjaśnia Renata Baranowska, doradca w Oddziale 8 PKO Banku Polskiego w Warszawie.

W ofercie PKO Banku Polskiego znajduje się terminal Smart D220, który przedsiębiorcy biorący udział w programie mogą otrzymać bezterminowo, nie ponosząc żadnych opłat za jego posiadanie. Urządzenie jest wyposażone w ekran dotykowy. Umożliwia przyjmowanie płatności najbardziej popularnymi kartami, BLIK-iem czy telefonami komórkowymi.

Maszyny weź w leasing

Pomysł jest, pieniądze są, terminal płatniczy i program lojalnościowy również – czas otworzyć drzwi biznesu dla Klientów. Jeśli oprócz kawy chcesz w swojej kawiarni zaproponować im świeże pieczywo, czeka cię spora inwestycja. Wszystkich pieniędzy na zakup pieca nie musisz jednak wykładać od razu, skorzystaj z leasingu na start. Otrzymasz możliwość spłaty kosztu urządzenia w dogodnych ratach. Leasing na start to atrakcyjne warunki, indywidualne wsparcie Doradcy firmowego w Banku i długi okres finansowania (nawet do 84 miesięcy), który pozwoli spokojnie prowadzić biznes.

Czy wiesz, że…

Pierwsza specjalna oferta dla firm w PKO Banku Polskim została wprowadzona w 1999 r. Wtedy przygotowano dla przedsiębiorstw rachunek Biznes Partner. W ramach pakietu oferowano saldo debetowe w tym rachunku, pożyczkę i kredyt oraz karty płatnicze. W 2001 r. Bank przygotował ofertę rachunków dla osób i firm działających w wybranych branżach gospodarki. Już w 2004 r. przedsiębiorcy zyskali dostęp do bankowości internetowej. Kilka lat później pojawił się iPKO Biznes. Inne spojrzenie na biznes PKO Bank Polski zaproponował w 2008 r. Powstała wówczas oferta rachunków firmowych adekwatnych do cyklu życia firmy: Biznes Debiut oferowany na starcie, następnie Biznes Rozwój oraz Biznes Komfort i Biznes Sukces. Już 5 lat później Bank zaoferował rozwiązania dla klientów z branż: transport i logistyka, handel i usługi oraz import-eksport.

Bartosz Piotrowski

Czytaj także:

Oszczędzanie i inwestowanie to bezpieczna przyszłość

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Łodzi

Cztery kąty koniecznie na własność