2017.02.06

Nowa forma płatności kartą kredytową

Kartami kredytowymi PKO Banku Polskiego można płacić za zakupy w internecie wybierając opcję "Płacę z iPKO" lub w przypadku kart kredytowych Inteligo "Płacę z Inteligo". W tym taką możliwość zyskali klienci płacący również najpopularniejszą - kartą przejrzystą, której maksymalny limit obecnie wynosi nawet do 20 tys. zł.

 Visa przezroczysta

Nowa usługa polega na pełnej integracji zakupu dokonanego w sklepie internetowym z rachunkiem karty kredytowej. Nie wymaga aktywacji i jest dostępna dla wszystkich klientów posiadających karty kredytowe Banku. Podczas zakupów w internecie można wybrać z rozwijanej listy - obok konta osobistego - również rachunek karty kredytowej, z którego zostanie uregulowana płatność. Transakcja wykonana tą metodą zostanie rozliczona na rachunku karty kredytowej jako operacja bezgotówkowa. Wszystkie transakcje realizowane kartami kredytowymi PKO Banku Polskiego, w tym dokonane usługą ”Płacę z iPKO” mogą korzystać z nieoprocentowanego kredytu, nawet do 55 dni.

Nowa usługa zalicza się do metody płacenia określanej mianem pay-by-link, polegającej na bezpośrednim połączeniu w trakcie płacenia za zakup w internecie z serwisem Banku i zatwierdzeniu zapłaty bezpośrednio z wybranego rachunku bankowego. Warto zauważyć, że w Polsce płatności pay-by-link dominują w stosunku do płatności kartami w internecie – zarówno jeśli chodzi o wartość ogółu transakcji, jak i ich liczbę. Ma tu znaczenie wygoda klienta – korzystając z pay-by-link przy płatności w internecie posiadacz karty nie musi przepisywać za każdym razem jej danych (numeru karty, kodu CVV etc.).

 

PKO Bank Polski odnotowuje wśród liczby płatności internetowych swoich klientów kilkakrotnie więcej transakcji typu pay-by-link w stosunku do kartowych. W 2016 roku suma wydatków klientów PKO Banku Polskiego w internecie autoryzowanych za pomocą kart płatniczych, pay-by-linków oraz IKO wyniosła ponad 6,2 mld złotych.

 

Robert Zawardzin
ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Milion aktywacji aplikacji IKO osiągnięty! #1milionIKO

Klienci PKO Banku Polskiego coraz częściej płacą mobilnie w internecie

  • Bankofinanse

   02018.08.14

   Karta wielowalutowa i kantor internetowy – sposób na tańsze wczasy

   Wybierając się na wakacje w Europie nie potrzebujemy paszportu ani portfela wypchanego gotówką w obcej walucie. Dowód osobisty, serwis iPKO lub aplikacja IKO oraz wielowalutowa karta płatnicza PKO Banku Polskiego wystarczą, aby swobodnie, bezpiecznie i oszczędnie poruszać się po krajach UE.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.14

   Garmin Pay w PKO Banku Polskim

   Od dziś posiadacze kart płatniczych PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usługi Garmin Pay. Mając zegarek typu smartwatch, wyposażony w tę funkcję, klienci indywidualni banku mogą płacić zbliżeniowo wykorzystując swoją kartę płatniczą. Najpóźniej do końca września bank uruchomi również usługę Apple Pay.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.13

   e-Urząd: Otwarty również po 16.00!

   Złożenie wniosków o wydanie dowodu czy świadczenie rodzinne, zgłoszenie urodzenia dziecka lub założenie działalności gospodarczej – to wszystko i wiele więcej możesz teraz załatwić online. Wystarczy, że masz Profil Zaufany, a nie musisz się już spieszyć do urzędu. O dowolnej porze i w kilka minut załatwisz sprawy, na które kiedyś poświęcałeś dzień urlopu.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.10

   Wakacje w duecie z aplikacją mobilną IKO

   W tym roku 70 proc. Polaków wybiera się na wakacje, a 40 proc. z nich zamierza przeznaczyć na ten cel 1-2 tys. zł w przeliczeniu na członka rodziny – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Diners Club Polska.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.09

   Koniec podróżowania z saszetką. Te wakacje należą do karty... wielowalutowej

   Zakup biletów lotniczych czy rezerwacja hotelu na wakacyjny wypoczynek to dopiero początek przygotowań do urlopu. Trzeba jeszcze kupić odpowiednią odzież, kosmetyki i akcesoria. Nie można też zapomnieć o zabezpieczeniu finansowym. Jeśli zostajemy w kraju, sprawa jest prosta – bierzemy ze sobą kartę albo smartfon z aplikacją mobilną. A co zrobić, gdy wybieramy się za granicę?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.09

   Bezpieczne wak@cje! Zapamiętaj 3 kluczowe zasady!

   Sezon wyjazdów urlopowych trwa, a nic nie psuje wakacji tak jak zgubiony telefon czy opróżnione konto. Warto zatem odpowiednio przygotować się do podróży i przypomnieć sobie kilka ważnych zasad bezpieczeństwa.

   więcej
  Pokaż więcej