2017.02.06

Nowa forma płatności kartą kredytową

Kartami kredytowymi PKO Banku Polskiego można płacić za zakupy w internecie wybierając opcję "Płacę z iPKO" lub w przypadku kart kredytowych Inteligo "Płacę z Inteligo". W tym taką możliwość zyskali klienci płacący również najpopularniejszą - kartą przejrzystą, której maksymalny limit obecnie wynosi nawet do 20 tys. zł.

 Visa przezroczysta

Nowa usługa polega na pełnej integracji zakupu dokonanego w sklepie internetowym z rachunkiem karty kredytowej. Nie wymaga aktywacji i jest dostępna dla wszystkich klientów posiadających karty kredytowe Banku. Podczas zakupów w internecie można wybrać z rozwijanej listy - obok konta osobistego - również rachunek karty kredytowej, z którego zostanie uregulowana płatność. Transakcja wykonana tą metodą zostanie rozliczona na rachunku karty kredytowej jako operacja bezgotówkowa. Wszystkie transakcje realizowane kartami kredytowymi PKO Banku Polskiego, w tym dokonane usługą ”Płacę z iPKO” mogą korzystać z nieoprocentowanego kredytu, nawet do 55 dni.

Nowa usługa zalicza się do metody płacenia określanej mianem pay-by-link, polegającej na bezpośrednim połączeniu w trakcie płacenia za zakup w internecie z serwisem Banku i zatwierdzeniu zapłaty bezpośrednio z wybranego rachunku bankowego. Warto zauważyć, że w Polsce płatności pay-by-link dominują w stosunku do płatności kartami w internecie – zarówno jeśli chodzi o wartość ogółu transakcji, jak i ich liczbę. Ma tu znaczenie wygoda klienta – korzystając z pay-by-link przy płatności w internecie posiadacz karty nie musi przepisywać za każdym razem jej danych (numeru karty, kodu CVV etc.).

 

PKO Bank Polski odnotowuje wśród liczby płatności internetowych swoich klientów kilkakrotnie więcej transakcji typu pay-by-link w stosunku do kartowych. W 2016 roku suma wydatków klientów PKO Banku Polskiego w internecie autoryzowanych za pomocą kart płatniczych, pay-by-linków oraz IKO wyniosła ponad 6,2 mld złotych.

 

Robert Zawardzin
ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Milion aktywacji aplikacji IKO osiągnięty! #1milionIKO

Klienci PKO Banku Polskiego coraz częściej płacą mobilnie w internecie