2019.04.12

Dzień Czekolady i słodkie strony płacenia za przyjemności

12 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Czekolady. Można go obchodzić w Belgii lub Szwajcarii, które słyną z wyjątkowych wyrobów, albo odwiedzić polskie rodzinne manufaktury czy wybrać się na warsztaty robienia czekolady.

Jak zapłacić za przyjemności

Sam wyjazd, w Światowym Dniu czekolady, za granicę nie będzie nas kosztować wiele. Bilety lotnicze od dawna są tanie. Liczyć się jednak musimy z tym, że Belgia i Szwajcaria to drogie kraje. Sporo wydamy na noclegi, jedzenie i transport. Dlatego warto się zastanowić, czy nasza miłość do słodyczy warta jest takiego poświęcenia. Jeśli tak pomyślmy, skąd wziąć pieniądze.

Wyprawa na Święto Czekolady z tabliczką mnożenia

Na weekendową wyprawę Dzień Czekolady do Zurichu możemy przeznaczyć oszczędności – oczywiście jeśli wcześniej pomyśleliśmy o lokacie lub koncie oszczędnościowym. Czy warto jednak rezygnować z odłożonego kapitału? Może jednak lepiej poszukać innego rozwiązania.

Jednym z nich jest karta kredytowa. To chyba najszybsza możliwość opłacenia naszej wycieczki. Wśród kart kredytowych PKO Banku Polskiego znajduje się m.in. Przejrzysta Karta Kredytowa. Jest darmowa jeśli nasza comiesięczna wartość operacji wyniesie 600 zł, (gdy będzie mniejsza, zapłacimy za nią 30 zł). Nasz limit może sięgać aż 20 tys. zł., a jego minimalna kwota to 1 tys. zł. Co ważne – mamy aż 55 dni okresu wolnego od odsetek od transakcji bezgotówkowych w przypadku spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie. Możemy też zostać posiadaczami karty kredytowej PKO Mastercard Platinum, gdzie nasz maksymalny limit sięga aż 50 tys. zł.

Coś na deser

Drugim rozwiązaniem może być Konto za Zero. Za debet do 1 tys. zł płacimy tylko 5 zł (jeśli spłacimy go w ciągu 30 dni). Tyle w zupełności wystarczy na wyjazd w Dniu Czekolady do manufaktury czekolady. To świetna wyprawa nie tylko żeby popróbować dobrych rzeczy, ale także, aby skomponować własny, oryginalny produkt – idealny prezent na każda okazję.

Na wsparcie finansowe mogą też liczyć ludzie młodzi (18-26 lat), którzy nie zawsze mają wolną gotówkę. Taką możliwość daje im PKO Konto dla Młodych i 500 zł debetu na 30 dni. To wystarczająca kwota, aby zapłacić za warsztaty czekoladowe lub wizytę w pijalni czekolady.

Jeśli mamy miło spędzić czas i czegoś się nauczyć, to uczmy się od najlepszych. Warsztaty czekoladowe, nie tylko w Światowy Dzień Czekolady, organizuje m.in. Pracownia Czekolady E.Wedel. Dlaczego warto tam się wybrać?

– Nasze warsztaty przygotowujemy z myślą o najmłodszych. To oni kochają słodycze najbardziej. Mamy trzy specjalne scenariusze spotkań: dekorowanie pierniczków lub torcikawedlowskiego oraz projektowanie kompozycji z czekolepek (masa czekoladowa). Dzieci dowiadują się również o tym jak powstaje czekolada i dlaczego jest tak dobra. Na koniec otrzymują dyplom „mistrza czekolady”. Oczywiście mogą do nich dołączyć również rodzice – to przecież rodzinna zabawa. Ceny wahają się od 30 do 45 zł więc nie jest to duży wydatek – wyjaśnia Małgorzata Boruszewska.

– Natomiast dla dorosłych mamy coś ekstra. To warsztaty gotowania pod okiem mistrza czekolady Janusza Profusa – jednego z największych ekspertów w tej dziedzinie. Takie szkolenie polecam parom i osobom, które są kreatywne w kuchni. Podczas cyklu można poznać podstawy pracy z czekoladą, temperowania, produkcji pralin, tabliczek oraz czekoladowych figurek, a także przygotowywania deserów, ciast i innych słodkich wypieków, w których czekolada stanowi świetne uzupełnienie. Cena to 400-480 zł, warsztaty trwają pięć godzin.

Niezależnie gdzie spędzimy Święto Czekolady, nie będzie to na pewno stracony czas. Czekolada świetnie wpływa na samopoczucie izawiera ponad 600 substancji, które pozytywnie działają na nasze zdrowie – to wystarczający powód, aby jej spróbować.

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka

IKE to tylko kwestia czasu

Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej