2019.04.12

Dzień Czekolady i słodkie strony płacenia za przyjemności

12 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Czekolady. Można go obchodzić w Belgii lub Szwajcarii, które słyną z wyjątkowych wyrobów, albo odwiedzić polskie rodzinne manufaktury czy wybrać się na warsztaty robienia czekolady.

Jak zapłacić za przyjemności

Sam wyjazd, w Światowym Dniu czekolady, za granicę nie będzie nas kosztować wiele. Bilety lotnicze od dawna są tanie. Liczyć się jednak musimy z tym, że Belgia i Szwajcaria to drogie kraje. Sporo wydamy na noclegi, jedzenie i transport. Dlatego warto się zastanowić, czy nasza miłość do słodyczy warta jest takiego poświęcenia. Jeśli tak pomyślmy, skąd wziąć pieniądze.

Wyprawa na Święto Czekolady z tabliczką mnożenia

Na weekendową wyprawę Dzień Czekolady do Zurichu możemy przeznaczyć oszczędności – oczywiście jeśli wcześniej pomyśleliśmy o lokacie lub koncie oszczędnościowym. Czy warto jednak rezygnować z odłożonego kapitału? Może jednak lepiej poszukać innego rozwiązania.

Jednym z nich jest karta kredytowa. To chyba najszybsza możliwość opłacenia naszej wycieczki. Wśród kart kredytowych PKO Banku Polskiego znajduje się m.in. Przejrzysta Karta Kredytowa. Jest darmowa jeśli nasza comiesięczna wartość operacji wyniesie 600 zł, (gdy będzie mniejsza, zapłacimy za nią 30 zł). Nasz limit może sięgać aż 20 tys. zł., a jego minimalna kwota to 1 tys. zł. Co ważne – mamy aż 55 dni okresu wolnego od odsetek od transakcji bezgotówkowych w przypadku spłaty całej kwoty zadłużenia w terminie. Możemy też zostać posiadaczami karty kredytowej PKO Mastercard Platinum, gdzie nasz maksymalny limit sięga aż 50 tys. zł.

Coś na deser

Drugim rozwiązaniem może być Konto za Zero. Za debet do 1 tys. zł płacimy tylko 5 zł (jeśli spłacimy go w ciągu 30 dni). Tyle w zupełności wystarczy na wyjazd w Dniu Czekolady do manufaktury czekolady. To świetna wyprawa nie tylko żeby popróbować dobrych rzeczy, ale także, aby skomponować własny, oryginalny produkt – idealny prezent na każda okazję.

Na wsparcie finansowe mogą też liczyć ludzie młodzi (18-26 lat), którzy nie zawsze mają wolną gotówkę. Taką możliwość daje im PKO Konto dla Młodych i 500 zł debetu na 30 dni. To wystarczająca kwota, aby zapłacić za warsztaty czekoladowe lub wizytę w pijalni czekolady.

Jeśli mamy miło spędzić czas i czegoś się nauczyć, to uczmy się od najlepszych. Warsztaty czekoladowe, nie tylko w Światowy Dzień Czekolady, organizuje m.in. Pracownia Czekolady E.Wedel. Dlaczego warto tam się wybrać?

– Nasze warsztaty przygotowujemy z myślą o najmłodszych. To oni kochają słodycze najbardziej. Mamy trzy specjalne scenariusze spotkań: dekorowanie pierniczków lub torcikawedlowskiego oraz projektowanie kompozycji z czekolepek (masa czekoladowa). Dzieci dowiadują się również o tym jak powstaje czekolada i dlaczego jest tak dobra. Na koniec otrzymują dyplom „mistrza czekolady”. Oczywiście mogą do nich dołączyć również rodzice – to przecież rodzinna zabawa. Ceny wahają się od 30 do 45 zł więc nie jest to duży wydatek – wyjaśnia Małgorzata Boruszewska.

– Natomiast dla dorosłych mamy coś ekstra. To warsztaty gotowania pod okiem mistrza czekolady Janusza Profusa – jednego z największych ekspertów w tej dziedzinie. Takie szkolenie polecam parom i osobom, które są kreatywne w kuchni. Podczas cyklu można poznać podstawy pracy z czekoladą, temperowania, produkcji pralin, tabliczek oraz czekoladowych figurek, a także przygotowywania deserów, ciast i innych słodkich wypieków, w których czekolada stanowi świetne uzupełnienie. Cena to 400-480 zł, warsztaty trwają pięć godzin.

Niezależnie gdzie spędzimy Święto Czekolady, nie będzie to na pewno stracony czas. Czekolada świetnie wpływa na samopoczucie izawiera ponad 600 substancji, które pozytywnie działają na nasze zdrowie – to wystarczający powód, aby jej spróbować.

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka

IKE to tylko kwestia czasu

Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej