Kartą na raty
Karty kredytowe są wygodne i bezpieczne. Pozwalają korzystać ze swego rodzaju „bezpłatnego kredytu” w okresie bezodsetkowym, a dzięki dołączonym do nich ubezpieczeniom, mamy gwarancję bezpieczeństwa, np. w przypadku podróży lub nieszczęśliwego wypadku. Nie każdy jednak wie, że większość kart kredytowych PKO Banku Polskiego posiada także praktyczną usługę spłaty ratalnej.
Fot. shutterstock.com
Z usługi tej można skorzystać w bardzo prosty sposób. Gdy chcemy kupić rower, pralkę lub telewizor, ale nie mamy wystarczającej ilości gotówki, nie musimy pytać w sklepie o raty czy kredyt i ponosić dodatkowych kosztów.
Wystarczy, że za zakupy zapłacimy kartą kredytową PKO Banku Polskiego, a następnie zadzwonimy pod numer Kartolinii 0801 124 365 i zlecimy konsultantowi dyspozycję rozłożenia na raty dokonanej operacji.
Operację można rozłożyć na 6,9 albo 12 miesięcznych rat – o ich liczbie decyduje klient.
W ratach można zapłacić również za wymarzone wakacje. Nie trzeba brać odrębnego kredytu na ten cel. Po prostu, za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, przelewem z karty kredytowej płacimy za wakacje, a następnie pod numerem Kartolinii składamy dyspozycję rozłożenia operacji na dogodne raty. Możemy też zadzwonić pod numer Kartolinii, gdzie konsultant zrealizuje dyspozycję przelewu i od razu rozłoży operację na wskazaną przez nas liczbę rat.
Możemy zlecać dyspozycje ratalne zarówno w przypadku operacji dokonanych kartą pierwszą, jak i kartą kolejną (dla użytkownika – np. członka naszej rodziny). Jeśli zamówiliśmy kartę kolejną dla kogoś bliskiego, właściciel pierwszej karty może rozłożyć na raty operację dokonaną przez użytkownika karty kolejnej. Na raty można rozłożyć nawet kilka operacji dokonanych kartą lub kartami – PKO Bank Polski daje możliwość rozłożenia na raty aż 95 proc. limitu kredytowego.
Aby dyspozycja została zrealizowana, pamiętajmy o kilku warunkach, które powinny być spełnione:
- operacja musi być zaewidencjonowana na rachunku karty w bieżącym cyklu rozliczeniowym, tzn. jeśli cykl rozliczeniowy karty trwa np. od 5 kwietnia do 4 maja, to musimy zgłosić dyspozycję spłaty ratalnej przed zakończeniem cyklu, w którym została ona zrealizowana, czyli w tym przypadku najpóźniej do 4 maja; po zamknięciu cyklu rozliczeniowego i wygenerowaniu zestawienia operacji, nie można rozłożyć operacji na raty,
- nie upłynęły 3 dni od zaewidencjonowania operacji na rachunku,
- kwota dokonanej operacji bezgotówkowej powinna wynosić nie mniej niż 500 zł,
- kwota operacji (lub kwoty operacji łącznie) nie może przekroczyć 95 proc. limitu kredytowego.
Po złożeniu dyspozycji usługi spłaty ratalnej, PKO Bank Polski wyśle na adres korespondencyjny harmonogram spłat zawierający informacje o terminie spłat, wysokości i liczbie rat. Jednak nie trzeba odrębnie spłacać rat – PKO Bank Polski doliczy wysokość raty do minimalnej kwoty do zapłaty. Informację o wysokości raty bank prześle na zestawieniu operacji.
Od każdej raty zostanie pobrana symboliczna opłata – tylko 1 zł (z wyłączeniem kart PKO MasterCard Platinum i PKO Visa Infinite). Oprocentowanie dla operacji objętych usługą spłaty ratalnej wynosi obecnie 10 proc. Opcja spłaty ratalnej jest dostępna dla większości kart kredytowych banku, z wyjątkiem kart PKO Visa Electron STUDENT.
Maria Zalewska
Ekspert PKO Banku Polskiego
Nowy smartfon Samsung i nieoprocentowane raty?
Od 1 czerwca do 15 lipca trwa specjalna promocja dla osób korzystających z możliwości ratalnej spłaty karty. Wybrane smartfony Samsunga można kupić, płacąc kartą kredytową z opcją spłaty w 12 lub 24 nieoprocentowanych ratach.
Wystarczy wejść na raty.samsung24.eu i wpisać hasło promocyjne PROMOCJAPKO, zapłacić kartą kredytową PKO Banku Polskiego i w ciągu 3 dni od dnia zakupu zgłosić na infolinii chęć skorzystania ze spłaty ratalnej.
Więcej informacji o promocji: pkobp.pl/raz-dwa-trzy-nowy-telefon-masz-ty.
Czytaj także:
Wyjeżdżasz za granicę? Pamiętaj o karcie płatniczej!
Zrób porządek z kartami płatniczymi
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?