2014.06.27

Karty PKO Junior – nie tylko na wakacje

Oferta produktów przedpłaconych dla najmłodszych rozszerzyła się o kolejne elementy. Do kart i pierwszych w Polsce zbliżeniowych naklejek z logo VISA dołączyły Śmigacze - silikonowe breloki i filcowe żyrafki umożliwiające płatności bezstykowe w systemie MasterCard. Dzięki temu dzieci mają do dyspozycji pełnowymiarową ofertę bankową PKO Junior. Instrument płatniczy idealny podczas wakacji i nie tylko…

Karty PKO Junior - naklejka

PKO Bank Polski - jako jedyna instytucja finansowa w kraju - umożliwia korzystanie z karty przedpłaconej młodym ludziom poniżej 13. roku życia. Jej właścicielem jest zawsze osoba dorosła - właściciel ROR-u z dostępem do iPKO, ale może ją przekazać w użytkowanie dziecku.

Nowa oferta - każdemu według potrzeb

Wszystkie oferowane typy kart mają, atrakcyjną, kolorową i nowoczesną szatę graficzną. Są pozbawione personalizacji i konieczności identyfikacji użytkownika. Umożliwiają dokonanie płatności bezgotówkowych w rzeczywistych oraz internetowych punktach handlowo-usługowych wyposażonych w terminale, ale każdy z produktów ma dodatkowo inne zastosowanie. Do wypłaty środków z bankomatu posłuży klasyczna karta przedpłacona. Naklejką zbliżeniową umieszczoną na telefonie lub w innym wybranym miejscu, podobnie jak Śmigaczem, można zapłacić w punktach wyposażonych w POS-y przystosowane do płatności bezstykowych.

Bezpiecznie

Karty i gadżety z oferty PKO Junior zostały przygotowane tak, aby ich używanie przez dzieci było bezpieczne. Aktywować może je tylko rodzic, nadając im kod PIN w serwisie internetowym iPKO (w dedykowanej do obsługi oferty PKO Junior - Aplikacji Rodzica). Dodatkowo to osoba dorosła ustala dzienne i miesięczne limity transakcji i wypłat z bankomatów, a mając wgląd w saldo i historię rachunku karty, może monitorować stan wykorzystania środków przez pociechę.

Karty PKO Junior są doskonałym rozwiązaniem do płatności w sklepach, wypłat z bankomatu, ale przede wszystkim są idealne dla osób, które nie mają zaufania do zakupów przez internet. Gwarantują dostęp do wpłaconych wcześniej na rachunek karty i ustalonych limitami środków, a nie do całego konta ROR, co minimalizuje ryzyko utraty wkładu w przypadku zagubienia, zniszczenia czy kradzieży nośnika.

Wygodnie

Do lamusa odchodzi konieczność pamiętania o cotygodniowym kieszonkowym dla dziecka. Wystarczy, że rodzic ustanowi zlecenie stałe, a pieniądze systematycznie będą wpływać na rachunek karty udostępnionej dziecku. Karty i gadżety są tak proste w obsłudze, że bez problemu poradzi sobie z nimi nawet przedszkolak. A do tego zarówno wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i Nordea Bank Polska, jak i wszelkie inne transakcje, są bezpłatne. Po włożeniu klasycznej Karty PKO Junior do bankomatu naszego Banku zmienia się maska ekranu, ukazując uproszczone komunikaty i obniżone predefiniowane kwoty od 20 zł w górę, co ułatwia najmłodszym korzystanie z urządzenia.

W ATM można także sprawdzić stan dostępnych środków (tylko przy użyciu karty klasycznej). Karty przedpłacone PKO Junior są niezastąpione, gdy użytkownik potrzebuje nagle pieniędzy. Kartę można zasilić na wiele sposobów, i o każdej porze. Najszybszym, gwarantującym natychmiastowe uzupełnienie środków, jest przelew internetowy z serwisu iPKO lub dokonanie wpłaty w placówce naszego Banku. Można także skorzystać z serwisów innych banków.

Iwona Wardzyńska-Kaźmierczak
ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Sześć kroków do nowoczesnej edukacji finansowej dziecka

PKO Junior doceniony za kompleksowość i innowacyjność

Szanse na zmianę podejścia do edukacji szkolnej

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png