2019.06.13

Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

Gdzie na wakacjach wypłacić pieniądze?

Podobnie jak w poprzednich latach, PKO Bank Polski chce sprostać wymaganiom swoich klientów i ułatwić im wakacyjny relaks. Dlatego w trakcie sezonu urlopowego udostępnia mobilne bankomaty. Są one ustawione czasowo w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie wyraźnie rośnie zapotrzebowanie na wypłaty gotówki.

W tym roku mobilne bankomaty funkcjonują w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i lubelskim, a dodatkowo także w Kuźnicy. Będzie ich aż 17 – o jeden więcej niż przed rokiem. Urządzenia wspierają 3146 stacjonarnych bankomatów i będą dostępne co najmniej do końca września.

W bankomatach mobilnych można realizować takie same operacje, jak w pozostałych bankomatach PKO Banku Polskiego. Dostępne są 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wszystkie wyposażone zostały w udogodnienia dla osób niewidomych. Sprawdzimy w nich stan konta, aktywujemy kartę, zmienimy kod PIN, doładujemy telefon komórkowy, a także wypłacimy walutę. Pamiętajmy również, że ponad tysiąc standardowych bankomatów PKO Banku Polskiego posiada funkcję wpłatomatu. Możemy w nich szybko i bezpiecznie ulokować nadmiar gotówki na własnym rachunku bankowym.

Mobilne bankomaty spotkamy m.in. w Juracie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Łabie, Krynicy Morskiej, na Helu, w Jastarni, Świnoujściu, Międzyzdrojach i Mielnie. Pełna lista poniżej:

Urlop bez finansowego stresu

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

Rozbij e-bank! Jak wirtualnie skorzystać z pieniędzy z bankowością internetową?

Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

Internetowa rewolucja w SKO