2017.12.05

Prawdziwa kontrola nad wydatkami dzięki limitom transakcji na karcie

Tu kanapka, tam kawa, później bilet do kina i pizza wieczorem. Masz wrażenie, że twoje pieniądze dosłownie znikają z konta? Kilkanaście lat temu, gdy światem rządziła gotówka, widać było, jak ubywa jej w portfelu. Dziś całym twoim portfelem jest karta, a kontrolę nad nią stanowi ustalony przez ciebie limit transakcji bezgotówkowych.

 None

Limit transakcji bezgotówkowych to nowoczesny, prosty a zarazem skuteczny sposób panowania nad wydatkami. Można nim zarządzać zarówno na kartach debetowych, jak i kredytowych. I warto to robić.

Zbliż się do limitu

Niemal co czwarty Polak dokonuje płatności zbliżeniowych kartą codziennie lub prawie codziennie. Według danych opublikowanych przez Mastercard, Polska jest europejskim liderem pod względem popularności tej formy płatności. Korzystamy z niej aż trzy razy częściej niż wynosi średnia europejska. 40 proc. Polaków reguluje należności zbliżeniowo co najmniej raz w tygodniu. To także ponad dwukrotnie więcej niż w Europie.

Żebyś miał nad swoimi wydatkami lepszą kontrolę – korzystaj z limitów transakcji. Wystarczy, że obliczysz, ile średnio wydajesz na zakupy każdego dnia. Albo – jeśli uważasz, że kwoty są zbyt wysokie i potrzebujesz dyscypliny – ustal, ile chciałbyś wydawać. Potem wystarczy uruchomić kontrolę. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z bankowości elektronicznej lub aplikacji IKO. Możesz także zadzwonić na infolinię PKO Banku Polskiego.

Każdemu według potrzeb

– Limit transakcji można ustalić dla każdej karty – debetowej i kredytowej – osobno. Narzędzie takie przydaje się chociażby wtedy, gdy chcemy kontrolować zakupy np. swoich dzieci, samodzielnie korzystających już z konta i karty – podpowiada Marta Malec, młodszy doradca-kasjer w PKO Banku Polskim. Pamiętaj, że na kontach, które należą do kilku właścicieli, ograniczenie wydatków pozostaje indywidualne.

Planowane szaleństwo

Jeśli planujesz wydać dużą kwotę, przemyśl to i przygotuj się. Pamiętaj, że dzienny limit transakcji możesz zmienić natychmiast po zalogowaniu na swoje konto. Jego ustanowienie nie jest więc dla ciebie ograniczeniem, ale sprawia, że duże wydatki lepiej przemyślisz.

 Maciej Pobocha

  • Z Banku

   02017.12.12

   KBC TFI przejęte przez Grupę PKO Banku Polskiego

   Transakcja zakupu 100 proc. akcji KBC TFI od KBC Asset Management NV przez spółkę zależną PKO Banku Polskiego – PKO BP Finat Sp. z o. o. została zamknięta 12 grudnia 2017. Dzięki planowanemu połączeniu PKO TFI i KBC TFI klienci zyskają dostęp do jeszcze bardziej kompleksowej oferty lokowania swoich oszczędności. Oba towarzystwa zarządzają obecnie aktywami o wartości ponad 29 mld zł.

   więcej
  • Z Banku

   02017.12.11

   Rekruterzy PKO Banku Polskiego w warszawskiej SGH!

   By poznać charakter i umiejętności potencjalnych pracowników, nie wystarczy dwuminutowa rozmowa. Do lepszego zrozumienia ich oczekiwań i szerszego zaprezentowania oferty niezbędne jest dłuższe spotkanie i indywidualne podejście. Na takie właśnie rozwiązanie zdecydował się PKO Bank Polski w ramach Tygodnia z doradcami zawodowymi zorganizowanego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02017.12.11

   Wszystkie waluty w jednym miejscu! Zalety płatności kartą wielowalutową za granicą.

   Częste podróże i transakcje wykonywane w obcych walutach zwykle wymagają mnóstwa skomplikowanych operacji – wymiany, transferów, wypłat itp. By pozbyć się uciążliwego problemu, wystarczy wybrać odpowiednie konto z kartą wielowalutową PKO Banku Polskiego. Karty wielowalutowe wydawane są do Konta Platinium II oraz Konta Aurum.

   więcej
  • Z Banku

   02017.12.06

   #2milionyIKO

   Nieustannie rozwijane IKO przyciąga coraz więcej klientów – liczba aktywnych aplikacji przekroczyła 2 miliony, najwięcej na rynku. W ciągu ostatniego roku IKO dwukrotnie urosło, a klienci zyskali wiele nowych funkcji i udogodnień, dzięki którym mogą wygodnie zarządzać swoimi finansami z poziomu komórki. Tylko w 2017 roku klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo dokonali za pomocą IKO 32 miliony transakcji.

   więcej
  • Bankofinanse

   02017.12.05

   Prawdziwa kontrola nad wydatkami dzięki limitom transakcji na karcie

   Tu kanapka, tam kawa, później bilet do kina i pizza wieczorem. Masz wrażenie, że twoje pieniądze dosłownie znikają z konta? Kilkanaście lat temu, gdy światem rządziła gotówka, widać było, jak ubywa jej w portfelu. Dziś całym twoim portfelem jest karta, a kontrolę nad nią stanowi ustalony przez ciebie limit transakcji bezgotówkowych.

   więcej
  • Z Banku

   02017.12.04

   Wrocław szuka pracowników. XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”

   Studia to czas, gdy wielu młodych ludzi łączy naukę ze zdobywaniem pierwszych doświadczeń zawodowych i zaczyna planować karierę. Aby znaleźć atrakcyjną pracę, trzeba śledzić rynek, monitorować dostępne oferty i szybko reagować. Okazją do tego będą XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”, które już 12 grudnia odbędą się w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

   więcej
  Pokaż więcej