2017.12.05

Prawdziwa kontrola nad wydatkami dzięki limitom transakcji na karcie

Tu kanapka, tam kawa, później bilet do kina i pizza wieczorem. Masz wrażenie, że twoje pieniądze dosłownie znikają z konta? Kilkanaście lat temu, gdy światem rządziła gotówka, widać było, jak ubywa jej w portfelu. Dziś całym twoim portfelem jest karta, a kontrolę nad nią stanowi ustalony przez ciebie limit transakcji bezgotówkowych.

 None

Limit transakcji bezgotówkowych to nowoczesny, prosty a zarazem skuteczny sposób panowania nad wydatkami. Można nim zarządzać zarówno na kartach debetowych, jak i kredytowych. I warto to robić.

Zbliż się do limitu

Niemal co czwarty Polak dokonuje płatności zbliżeniowych kartą codziennie lub prawie codziennie. Według danych opublikowanych przez Mastercard, Polska jest europejskim liderem pod względem popularności tej formy płatności. Korzystamy z niej aż trzy razy częściej niż wynosi średnia europejska. 40 proc. Polaków reguluje należności zbliżeniowo co najmniej raz w tygodniu. To także ponad dwukrotnie więcej niż w Europie.

Żebyś miał nad swoimi wydatkami lepszą kontrolę – korzystaj z limitów transakcji. Wystarczy, że obliczysz, ile średnio wydajesz na zakupy każdego dnia. Albo – jeśli uważasz, że kwoty są zbyt wysokie i potrzebujesz dyscypliny – ustal, ile chciałbyś wydawać. Potem wystarczy uruchomić kontrolę. Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z bankowości elektronicznej lub aplikacji IKO. Możesz także zadzwonić na infolinię PKO Banku Polskiego.

Każdemu według potrzeb

– Limit transakcji można ustalić dla każdej karty – debetowej i kredytowej – osobno. Narzędzie takie przydaje się chociażby wtedy, gdy chcemy kontrolować zakupy np. swoich dzieci, samodzielnie korzystających już z konta i karty – podpowiada Marta Malec, młodszy doradca-kasjer w PKO Banku Polskim. Pamiętaj, że na kontach, które należą do kilku właścicieli, ograniczenie wydatków pozostaje indywidualne.

Planowane szaleństwo

Jeśli planujesz wydać dużą kwotę, przemyśl to i przygotuj się. Pamiętaj, że dzienny limit transakcji możesz zmienić natychmiast po zalogowaniu na swoje konto. Jego ustanowienie nie jest więc dla ciebie ograniczeniem, ale sprawia, że duże wydatki lepiej przemyślisz.

 Maciej Pobocha

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej