2019.06.07

Egzamin dojrzałości. Konto bankowe tylko dla dorosłych

Pełnoletność daje wiele przywilejów, ale oznacza też konieczność samodzielnego podejmowania decyzji. Dzieje się tak chociażby przy wyborze konta w banku. Które konto bankowe spełni oczekiwania i będzie w pełni funkcjonalne? Teraz to tylko Twoja decyzja!

PKO Konto Pierwsze po ukończeniu 18 lat

Osoby posiadające PKO Konto Pierwsze po ukończeniu 18. roku życia mają możliwość płynnego przejścia na jedno z kont bankowych proponowanych przez PKO Bank Polski. Wcześniej zbudowane dobre relacje z Bankiem na pewno zaprocentują. Natomiast przenosząc konto do innego banku ryzykujesz podwójnie – nie tylko stracisz korzyści, na które ciężko zapracowałeś, ale przyjdzie ci również udowadniać swoją wartość w nowym banku.

– Pierwsze konto bankowe dla dorosłych zakładamy najczęściej, kiedy dostajemy pierwszą pracę. Nie jest to oczywiście norma – często rodzice zakładają konto dzieciom znacznie wcześniej. Jednak najważniejsze jest to nasze, własne i w pełni samodzielne – mówi Mariusz Krasuski, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Łukowie.

– W PKO Banku Polskim mamy kilka kont dla dorosłych. Pozwala to wybrać rozwiązanie, które najbardziej nam odpowiada i takie, które będzie spełniać nasze oczekiwania. Co ważne, PKO Konto dla Młodych i Konto za Zero mogą być bezpłatne. Wszystko zależy od naszej aktywności i regularnego korzystania z konta bankowego i kart. Drugą wielką zaletą jest obsługiwanie ich we wszystkich możliwych kanałach: stacjonarnie, w iPKO i IKO. Za trzecią opcję, czyli Konto bez Granic zapłacimy 17,90 zł. W zamian zyskujemy pełną swobodę korzystania z rachunku m.in. Bank nie pobiera prowizji od wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, mamy bezpłatne standardowe przelewy nie tylko przez iPKO i IKO, lecz również w placówkach Banku i na infolinii telefonicznej, bezpłatną informację SMS oraz usługę Visa Cash Back, czyli wypłatę gotówki do 300 zł podczas płacenia kartą – podkreśla Mariusz Krasuski.

Po pierwsze… konto dla młodych

PKO Konto dla Młodych to w pełni funkcjonalne i nowoczesne konto bankowe, dzięki któremu otrzymamy wszystkie potrzebne opcje. Dostęp do IKO i iPKO umożliwi nam opłaty bezgotówkowe i wygodną obsługę konta. Nie zapłacimy za standardowe polecenia przelewu, a jeśli dokonamy minimum czterech operacji kartą lub BLIK-iem – również obsługa karty debetowej będzie darmowa. Tylko 5 zł miesięcznie będzie nas kosztował debet na koncie w wysokości 500 zł (musimy go spłacić w ciągu 30 dni).

Od zera do bohatera

PKO Konto za Zero, dzięki dostępowi przez aplikację IKO jest bezpłatnym kontem bankowym, które nie ma ograniczeń. Skorzystamy z niego wszędzie, używając telefonu. Płatności IKO i BLIK-iem to również wolność zakupowa: zapłacimy w sklepie stacjonarnym i internetowym – bezgotówkowo. Możemy je z kimś współdzielić jako konto wspólne.

Dobry towarzysz podróży

Dziś wielu młodych ludzi studiuje za granicą, mają znajomych w całej Europie i wielką potrzebę poznawania świata. Dla globtroterów, którzy myślą o swoim pierwszym koncie, PKO Bank Polski ma Konto bez Granic. Pomoże ono obniżyć koszty, kiedy będziemy w podróży. Za konto zapłacimy 17,90 zł. Bank nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie dokonywane kartą debetową wydaną do konta. Do karty tej można też podpiąć rachunki walutowe w 10 walutach (dolary, funty, euro, franki szwajcarskie, węgierskie forinty, kuny chorwackie oraz korony czeskie, duńskie, szwedzkie i norweskie). Przy płaceniu kartą w walucie, w której mamy podpięty do niej rachunek, należność automatycznie jest pobierana z rachunku odpowiedniego dla waluty transakcji, dzięki czemu unikamy kosztów przewalutowania. Korzystając z pełnych możliwości, jakie daje oferta PKO Banku Polskiego, możemy stworzyć pakiet walutowy: konto walutowe, karta wielowalutowa i kantor internetowy. Dzięki niemu nie wychodzą z domu, a korzystając z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji mobilnej IKO, możemy przygotować się finansowo do podróży, zakładając odpowiednie rachunki walutowe, podłączając do nich kartę i kupując waluty po korzystnym kursie – internetowy kantor walutowy PKO działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. I tak oto poczujemy się jak w domu nawet na końcu świata.

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Nowa funkcja IKO – wielkie otwarcie Pakietu walutowego

Operator Chmury Krajowej rozpoczął działalność operacyjną. PKO Bank Polski został pierwszym klientem

Mamy świetne produkty dla firm