2017.05.09

Konto dla całej rodziny

Konto bankowe to już nie tylko miejsce, na które trafia wypłata i z którego wypłacamy pieniądze do portfela. Za sprawą nowoczesnej bankowości PKO Banku Polskiego może być jednocześnie portfelem, sejfem, strażnikiem budżetu i doskonałym narzędziem praktycznej edukacji finansowej.

Dobrze wybrane konto ułatwia zarządzanie pieniędzmi, dając oszczędność czasu i kosztów operacji bankowych. Im aktywniej żyjemy, tym bardziej docenimy dopasowanie konta osobistego do naszego stylu życia.

Dla aktywnych rodziców

Przykładem tak dopasowanego rachunku jest PKO Konto bez Granic, które doskonale sprawdza się jako ROR ludzi aktywnych zawodowo, ciekawych świata, którym zdarza się podróżować służbowo za granicę. Tak jak każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskim, jego użytkownik otrzymuje łatwy dostęp do konta przez internet (iPKO) i smartfon (IKO). Dzięki temu zarządzanie finansami może odbywać się bez konieczności udawania się do oddziału, z dowolnego miejsca w Polsce lub za granicą. Jego właściciel w ramach jednej opłaty za prowadzenie konta (17,90 zł) może m.in. korzystać z karty płatniczej, wnioskować o debet do 1000 zł, dokonywać przelewów krajowych, dysponować zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą bez prowizji Banku (doliczana jest opłata 3,5 proc. za przewalutowanie w przypadku karty VISA). Bez dodatkowych opłat można też korzystać z aplikacji IKO oraz usługi powiadomień SMS – dzięki niej Bank przez telefon na bieżąco informuje posiadacza rachunku o tym, co dzieje się na koncie, przypomni o wygaśnięciu lokaty czy terminie spłaty kredytu. To nieoceniona pomoc w życiu każdego, kto codziennie ma „dużo na głowie”.

Konto dla dziecka

Oferta PKO Banku Polskiego pozwala założyć rachunek bankowy  nawet najmłodszym członkom rodziny. Dla dzieci, które mają mniej niż 13 lat, Bank przygotował PKO Konto Dziecka. Może je założyć rodzic posiadający dowolne konto w PKO Banku Polskim. Przez serwis transakcyjny iPKO opiekun będzie miał jednocześnie pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na rachunku podopiecznego (ustalanie limitów, zastrzeżenia, historia operacji). A pod okiem rodzica dziecko może korzystać za darmo z takich usług bankowych, jak przelewy czy doładowanie telefonu. Dużym atutem konta jest oprocentowanie rachunku – aż 2,5 proc. w skali roku dla kwoty poniżej 2500 zł. Kapitalizacja odsetek następuje co tydzień, dzięki temu dzieciom łatwiej dostrzec korzyści z oszczędzania. To jednak nie wszystkie zalety PKO Konta dziecka. Jego podstawowym zadaniem jest wprowadzenie dziecka w świat bankowości i gospodarowania własnymi pieniędzmi – nieważne, czy pochodzą z kieszonkowego, czy zostały zarobione lub otrzymane w prezencie. W tym względzie nieocenionym elementem oferty jest PKO Junior – nowoczesny i przyjazny najmłodszym użytkownikom serwis internetowy wspierający edukację finansową i rozwój przedsiębiorczości. Kiedy młody posiadacz PKO Konta Dziecka zdmuchnie świeczki na torcie z okazji 13. urodzin, jego konto zmienia się automatycznie w… PKO Konto Pierwsze, a on sam otrzyma imienną kartę debetową umożliwiającą płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacanie gotówki z bankomatów bez dodatkowych opłat (konieczna jest wizyta w oddziale, podczas której rodzic podpisze odpowiednią umowę).

…i dla starszego brata

Wchodzący w dorosłość, po ukończeniu 18. roku życia, mogą założyć PKO Konto dla Młodych – przeznaczone dla osób w wieku 18–26 lat. Jak scharakteryzować ten rachunek bankowy?
Najlepiej tak: duże możliwości i niskie koszty. Aplikacja IKO i serwis internetowy iPKO zapewniają stały, szybki i wygodny dostęp do rachunku i pełnego pakietu usług PKO Banku Polskiego. Posiadacz konta otrzymuje do dyspozycji bezpłatny pakiet pięciu SMS-ów w ramach usługi „Powiadomienia SMS” oraz usługę „Autooszczę-dzanie”. To potężna pomoc w kontroli nad osobistym budżetem i realizacji planów wymagających systematyczności i pilnowania wydatków. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne, bez żadnych dodatkowych warunków. Wystarczy dokonać pięciu płatności w miesiącu rozliczeniowym na dowolną kwotę, by nie płacić za kartę wydaną do konta. Młodzi dorośli nie zapłacą też za korzystanie ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Kiedy posiadacz konta skończy 26 lat, zostanie ono automatycznie przekształcone w PKO Konto za Zero z zachowaniem numeru rachunku, loginu i hasła dostępu do serwisu iPKO.

Jan Brant

 • PKO Konto za Zero dla rodziny 500+

  PKO Bank Polski nie tylko ma w ofercie rachunki dla każdego w rodzinie, ale także oferuje konto dla rodzin. Dzięki niemu beneficjenci programu „Rodzina 500 plus”, których świadczenie wpływa na Konto za Zero, mogą z niego korzystać na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach.

  • 0 zł za prowadzenie konta – wystarczy, że na twoje konto wpływa świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” (więcej o wniosku Rodzina 500+ w iPKO),
  • 0 zł za korzystanie z karty do konta, jeżeli dokonasz płatności kartą na min. 200 zł rozliczonych w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie 1,90 zł na miesiąc,
  • 0 zł za krajowe przelewy przez internet i aplikację mobilną IKO

  Otwórz konto

Czytaj także:

Pierwszy krok w świat finansów z PKO Bankiem Polskim - promocja „Konto na Dzień Dziecka”