2019.07.01

Konto, karta, ubezpieczenie – czas na wakacje, świat stoi otworem!

Wykorzystaj w pełni możliwości konta i karty kredytowej w PKO Banku Polskim! Zostań obywatelem świata, dzięki karcie wielowalutowej, e-kantorowi i karcie kredytowej. Nie płać za utrzymanie konta i poczuj wolność, jaką zapewniają aplikacja mobilna IKO i platforma internetowa iPKO. Skorzystaj z prestiżowej karty kredytowej PKO Mastercard Platinum. Robiąc nią zakupy w walutach obcych nie zapłacisz prowizji za przewalutowanie transakcji, a wszystkie transakcje rozliczone zostaną w PLN. Już teraz prowizji nie zapłacisz również, gdy wypłacasz nią gotówkę za granicą. To narzędzia wielkich możliwości. Nie wierzysz?

Pakiet walutowy PKO Banku Polskiego - jedyny taki na rynku

Nawet najpopularniejsze PKO Konto za Zero i PKO konto dla Młodych dają nam możliwości, o których jeszcze niedawno nikt by nie pomyślał. To wielofunkcyjne narzędzia pozwalające wykonywać wszystkie operacje bankowe bez wychodzenia z domu. Są niezastąpione w pracy, podróży służbowej i na wakacjach.

– To konta wyposażone w nowoczesne narzędzia do zdalnego bankowania. Można z nich korzystać przez aplikację mobilną IKO i platformę internetową iPKO. Do każdego konta w PKO Banku Polskim wydawana jest karta płatnicza, której można używać w internecie i tradycyjnie – mów Piotr Dziura z Oddziału 1 w Kraśniku. – Warto zwrócić uwagę, że są to konta z dużym potencjałem. Od lat się zmieniają, zyskując nowe funkcje. Rozwijają się wraz z potrzebami klienta.

O ile do niedawna karta bankowa kojarzyła się z wypłatami z bankomatu i płatnościami w sklepie, o tyle dziś jest supernarzędziem, dla którego prawie nie ma rzeczy niemożliwych. Stała się kartą wielowalutową – to jej wielka siła. Posiadając ją, otwieramy się na świat i nie musimy obawiać się o koszty przewalutowania podczas zagranicznych podróży lub w zagranicznych sklepach internetowych. Karta wspierana jest przez konta walutowe prowadzone w 10 walutach oraz kantor internetowy PKO. Te trzy elementy tworzą pakiet wielowalutowy – jedyny taki na rynku. Przyda się, gdy chcemy szybko wymienić walutę bez odwiedzania stacjonarnego kantoru, kiedy płacimy w obcej walucie czy musimy zlecić przelew walutowy.

W kantorze internetowym PKO możemy wybierać spośród dziesięciu walut. Oprócz dotychczasowych siedmiu: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK są też trzy nowości: czeska korona (CZK), chorwacka kuna (HRK) i węgierski forint (HUF). Kantor jest dla nas „otwarty” przez całą dobę, a jeśli chcemy, będziemy otrzymywać powiadomienia o kursach walut.

– Choć pakiet walutowy ma zaledwie rok, jest już narzędziem, bez którego trudno się obejść, szczególnie, gdy często wyjeżdżamy albo kupujemy w internecie – podkreśla Piotr Dziura. – Debiut trzech nowych walut jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów. Zaczęły się wakacje. Dużo wyjeżdżamy: do Chorwacji, na Węgry czy do Czech. To lubiane przez nas kierunki. Bank po prostu chce ułatwić nam podróżowanie.

Korzystając z usług internetowego kantoru walutowego PKO Banku Polskiego, można kupować waluty po atrakcyjnym kursie, obniżając koszty zagranicznych podróży, a samych transakcji możemy dokonywać „w biegu” – w aplikacji mobilnej IKO. Waluta kupiona w kantorze jest natychmiast dostępna na rachunku walutowym klienta. Warto dodać, że klienci naszego kantoru w ramach trwającej do 14 grudnia 2019 r. promocji, mogą w aplikacji IKO oraz za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO zlecać bez opłat przelewy zagraniczne/walutowe ze standardowym trybem realizacji. Od stycznia 2018 r. klienci dokonali w kantorze online ponad 1,5 mln transakcji na łączną kwotę 5 mld zł – za pomocą serwisu transakcyjnego iPKO oraz aplikacji mobilnej IKO.

Co może uczynić wakacje jeszcze bardziej komfortowymi oprócz tanich płatności? Zapewnienie sobie i podróżującym z Tobą najbliższym bezpieczeństwa w podróży. Możemy to osiągnąć dzięki ubezpieczeniu podróżnemu. Unikalna na rynku karta kredytowa PKO Mastercard Platinum łączy płatności bez prowizji za przewalutowanie i bardzo dobry pakiet ubezpieczeń podróżnych w cenie karty. Obejmuje on m.in. ryzyka związane z uprawianiem sportów amatorskich i podróżami w kraju i za granicą. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej wynosi do 400 tys. zł, OC osób fizycznych w życiu prywatnym w podróży zagranicznej – do 1,2 mln zł, zniesienia wkładu własnego w wypożyczonym samochodzie – do równowartości 1 tys. EUR, jachcie – do 4 tys. zł.  Ubezpieczenia nie trzeba włączać ani aktywować. Wystarczy być posiadaczem karty PKO Mastercard Platinum. Ponadto za wypłaty z bankomatów za granicą kartą PKO Mastercard Platinum Bank nie pobiera prowizji, a od 15 czerwca nie będzie pobierał również prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanych w walucie innej niż polski złoty.

– Karta kredytowa PKO Mastercard Platinum z szerokim pakietem ubezpieczeniowym w podróży oraz wysokimi sumami ubezpieczenia, konto, karta wielowalutowa z coraz większą liczbą obsługiwanych walut, kantor online to niezawodny pakiet wakacyjny, który sprawdza się w każdej podróży – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim. 

Kontami PKO Banku Polskiego można zarządzać online. Umożliwia to platforma iPKO oraz aplikacja mobilna IKO. W obu tych przypadkach możemy zrealizować wszystkie najczęściej wykonywane przez nas czynności: śledzić historię operacji, robić przelewy i stałe zlecenia, ustalać polecenia zapłaty, a także zarządzać posiadanymi kartami płatniczymi: ustalać i zmieniać PIN oraz określać limity transakcji dziennych, miesięcznych i dopuszczalnej ich ilości.

Nowość – Mobilna autoryzacja: Potwierdzanie operacji w aplikacji mobilnej IKO, również dla operacji, które zlecamy w serwisie internetowym iPKO lub na infolinii w ramach usługi bankowości telefonicznej. Wystarczy, że potwierdzimy operację kodem PIN w swojej aplikacji IKO.

Konta PKO zapewniają jeszcze jedno dogodne rozwiązanie – Profil Zaufany. To wymarzone rozwiązanie dla osób, które nie lubią chodzić do urzędów, zapewniające dostęp do serwisów polskiej e-administracji. Swoją tożsamość potwierdzamy w nim poprzez logowanie do serwisu internetowego iPKO. Jakie sprawy urzędowe można załatwić bez wychodzenia z domu? Między innymi:

  • wysłać pismo ogólne do urzędu,
  • składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US,
  • złożyć wniosek o nowy dowód osobisty lub zgłosić utratę dokumentu,
  • sprawdzić swoje punkty karne,
  • zameldować i wymeldować się przez internet.

Opracował Piotr Dunaj

Czytaj także:

Już 9 mln kart z logo PKO Banku Polskiego. A w ofercie – nowości!

Firmowe dane dobrze podane. Aktualizacja danych w banku i w CEIDG

Ćwicz się w regularnych płatnościach