2018.05.16

Małe wesele za wielkie pieniądze. Sfinansuj przyjęcie komunijne kredytem!

1 Komunia Święta za tydzień. Planowałeś niewielką rodzinną imprezę, ale „dla zasady” zaprosiłeś także dalszych krewnych. Ku twojemu zaskoczeniu gotowi są przyjechać z odległych krańców Polski. Rezygnujesz więc z niewielkiego przyjęcia komunijnego w domu i… w trybie pilnym organizujesz obiad dla kilkudziesięciu gości w restauracji. Takie „małe wesele”, jak określają je organizatorzy, kosztuje kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jakie są koszty komunii i jak je sfinansować?

Mimo że restauracje i sale weselne organizujące przyjęcia komunijne rosną jak grzyby po deszczu, wciąż nie brak problemów z rezerwacją konkretnych terminów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy robisz to na ostatnią chwilę. Cena za „talerzyk” może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Gdy pomnożysz to przez liczbę gości i dopłacisz za animatora, który zaopiekuje się dziećmi, musisz przy organizacji komunii liczyć się ze sporym wydatkiem.

Według raportu portalu ceneo.pl „Komunijne trendy”, maj to złote żniwa dla restauracji i firm cateringowych. Standardem staje się organizowanie przyjęcia komunijne poza domem – kilka lat temu restauracje i sale bankietowe wskazywało jako miejsce imprezy 60 proc. pytanych, teraz – już 85 proc. Koszt niemal połowy przyjęć komunijnych wynosił 2 tys. zł, kolejne 35 proc. znacznie przekraczało tę granicę.

Bank ma w swojej ofercie szereg możliwości, z których może skorzystać klient, od linii odnawialnej, którą można uruchomić przy rachunku bieżącym, przez karty kredytowe, po pożyczki gotówkowe – zauważa Sylwia Kumon, młodszy doradca-kasjer w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Tychach.

Pożyczka Gotówkowa RRSO 3,46% pozwoli ci pozyskać środki na dowolny cel w wysokości od 1 tys. zł do nawet 120 tys. zł. W ramach zobowiązania możesz dobrać wygodny dla ciebie okres spłat (nawet do 8 lat) oraz modyfikować wysokość rat. Pożyczkę otrzymasz na podstawie wyciągu z konta, na które wpływa twoje wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. Dzięki limitowi odnawialnemu możesz uzyskać dostęp do 100 tys. zł, a zobowiązanie spłacisz bieżącymi wpływami na rachunek. Wystarczy, że wypełniasz wniosek online, przez telefon lub w dowolnym oddziale. Po podpisaniu dokumentów środki z limitu zostaną od razu udostępnione na twoim koncie.

Jak zawsze podczas organizacji wielkiej imprezy, jakkolwiek absurdalnie to brzmi, powinieneś być przygotowany na niespodzianki. Koszty dodatkowe łatwo jest pokryć korzystając z Przejrzystej Karty Kredytowej. Nie musisz mieć wysokich dochodów, aby ją otrzymać – wystarczy 850 zł netto. Dodatkowo wszystkie transakcje możesz monitorować dzięki aplikacji mobilnej iKO oraz za pośrednictwem portalu iPKO.

Życie pisze różne scenariusze. Najważniejsze, byś w nagłej sytuacji nie tracił głowy, tylko umiał szybko zorganizować pomoc. Także tą finansową.

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Zegarek, rower czy dron, czyli co i za co kupisz w prezencie na Pierwszą Komunię. Szybka pomoc dla zapominalskich!

Mini Ratka na każdą okazję

Kredyty gotówkowe pod pełną kontrolą

  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.09

   Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

   Zakupy z kartą kredytową dają podwójną satysfakcję. Z realizacją swoich celów i planów nie musimy czekać do wypłaty. Ale to nie wszystko. Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na wyjątkowe korzyści, szczególnie jeśli karta, którą mają w portfelu to karta PKO Mastercard Platinum.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Bezpiecznie i mobilnie. Co przyniesie 2019 rok w płatnościach bezgotówkowych?

   Cele są dwa: ma być wygodnie i bezgotówkowo. Świat zmierza w tę stronę i nie da się go już zatrzymać. Nie warto nawet próbować. Aplikacja mobilna IKO to teraźniejszość i przyszłość – pokazują specjaliści. Rok 2019 może przynieść kolejne zmiany w mobilnym świecie bankowości.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Ciepło domowego ogniska w twoim domu

   Duża kanapa, miły koc i ciepło z kominka – tak wygląda idealny zimowy wieczór. Możesz zorganizować go w swoim domu, a nawet mieszkaniu. Z pomocą przychodzi biokominek.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.02

   PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

   PKO Bank Polski zakończył 2018 r. jako najcenniejsza spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego wartość na ostatniej sesji notowań wyniosła niemal 50 mld zł. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był dla Banku rekordowy. Jako jedyna polska spółka wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel. Jego aktywa wzrosły do najwyższego w historii poziomu 306 mld zł, w trzecim kwartale osiągnął również najwyższy w historii zysk netto, a wyniki europejskich stress testów potwierdziły że jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie.

   więcej
  Pokaż więcej