2018.05.16

Małe wesele za wielkie pieniądze. Sfinansuj przyjęcie komunijne kredytem!

1 Komunia Święta za tydzień. Planowałeś niewielką rodzinną imprezę, ale „dla zasady” zaprosiłeś także dalszych krewnych. Ku twojemu zaskoczeniu gotowi są przyjechać z odległych krańców Polski. Rezygnujesz więc z niewielkiego przyjęcia komunijnego w domu i… w trybie pilnym organizujesz obiad dla kilkudziesięciu gości w restauracji. Takie „małe wesele”, jak określają je organizatorzy, kosztuje kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jakie są koszty komunii i jak je sfinansować?

Mimo że restauracje i sale weselne organizujące przyjęcia komunijne rosną jak grzyby po deszczu, wciąż nie brak problemów z rezerwacją konkretnych terminów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy robisz to na ostatnią chwilę. Cena za „talerzyk” może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Gdy pomnożysz to przez liczbę gości i dopłacisz za animatora, który zaopiekuje się dziećmi, musisz przy organizacji komunii liczyć się ze sporym wydatkiem.

Według raportu portalu ceneo.pl „Komunijne trendy”, maj to złote żniwa dla restauracji i firm cateringowych. Standardem staje się organizowanie przyjęcia komunijne poza domem – kilka lat temu restauracje i sale bankietowe wskazywało jako miejsce imprezy 60 proc. pytanych, teraz – już 85 proc. Koszt niemal połowy przyjęć komunijnych wynosił 2 tys. zł, kolejne 35 proc. znacznie przekraczało tę granicę.

Bank ma w swojej ofercie szereg możliwości, z których może skorzystać klient, od linii odnawialnej, którą można uruchomić przy rachunku bieżącym, przez karty kredytowe, po pożyczki gotówkowe – zauważa Sylwia Kumon, młodszy doradca-kasjer w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Tychach.

Pożyczka Gotówkowa RRSO 3,46% pozwoli ci pozyskać środki na dowolny cel w wysokości od 1 tys. zł do nawet 120 tys. zł. W ramach zobowiązania możesz dobrać wygodny dla ciebie okres spłat (nawet do 8 lat) oraz modyfikować wysokość rat. Pożyczkę otrzymasz na podstawie wyciągu z konta, na które wpływa twoje wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. Dzięki limitowi odnawialnemu możesz uzyskać dostęp do 100 tys. zł, a zobowiązanie spłacisz bieżącymi wpływami na rachunek. Wystarczy, że wypełniasz wniosek online, przez telefon lub w dowolnym oddziale. Po podpisaniu dokumentów środki z limitu zostaną od razu udostępnione na twoim koncie.

Jak zawsze podczas organizacji wielkiej imprezy, jakkolwiek absurdalnie to brzmi, powinieneś być przygotowany na niespodzianki. Koszty dodatkowe łatwo jest pokryć korzystając z Przejrzystej Karty Kredytowej. Nie musisz mieć wysokich dochodów, aby ją otrzymać – wystarczy 850 zł netto. Dodatkowo wszystkie transakcje możesz monitorować dzięki aplikacji mobilnej iKO oraz za pośrednictwem portalu iPKO.

Życie pisze różne scenariusze. Najważniejsze, byś w nagłej sytuacji nie tracił głowy, tylko umiał szybko zorganizować pomoc. Także tą finansową.

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Zegarek, rower czy dron, czyli co i za co kupisz w prezencie na Pierwszą Komunię. Szybka pomoc dla zapominalskich!

Mini Ratka na każdą okazję

Kredyty gotówkowe pod pełną kontrolą

  • Z Banku

   02018.05.25

   Platynowa karta kredytowa PKO Banku Polskiego najtańsza na rynku

   Platynowa karta kredytowa od zawsze kojarzyła się z luksusem i produktem przeznaczonym dla najbogatszych. Dziś możesz mieć ja również ty! PKO Bank Polski obniżył cenę dla nowo wydawanych platynowych kart kredytowych do 250 zł rocznie, przy jednoczesnym zachowaniu bogatego zestawu usług dodatkowych dostępnych dla posiadaczy tych kart.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.25

   Data scientist – matematyk, programista i biznesmen w jednym

   Czym jest Big Data w bankowości, jakie cechy posiada specjalista data science oraz co trzeba zrobić, aby dołączyć do zespołu Banku? Na takie pytania odpowiedzi uzyskali studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych, którzy 23 maja wzięli udział w warsztacie „Big Data w PKO Banku Polskim”.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.25

   „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla innowacyjnych przedsiębiorców

   „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” to autorski program akceleracyjny skierowany do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. Bank poszukuje również młodych firm chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Młode firmy biorące udział w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” otrzymają wsparcie w postaci zaplecza technologicznego i wiedzy. Start-upy, które przejdą proces rekrutacji, mogą także liczyć na wsparcie banku w procesie skalowania ich biznesu.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.24

   PKO Bank Polski otrzymał statuetkę „Lamparta 2018” za budowanie wizerunku marki nowoczesnego banku. Głosami oddanymi przez konkurencję w badaniu Kantar TNS zajął 2 miejsce.

   Celem działań PKO Banku Polskiego – zarówno biznesowych jak i społecznych – jest utrwalanie wizerunku marki jako polskiej, przyjaznej i godnej zaufania instytucji finansowej. Bank od lat rozwija relacje z otoczeniem, prowadząc aktywne działania na rzecz społeczeństwa i z jego udziałem. Wspiera wydarzenia i projekty edukacyjne, obywatelskie, kulturalne i charytatywne. W każdym obszarze działania PKO Bank Polski wykorzystuje najnowsze technologie. Tworząc i rozbudowując nowoczesne platformy komunikacji zwiększa dynamikę oraz efektywność dialogu, wzmacnia wizerunek i umacnia pozycję lidera polskiej bankowości.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.23

   Wciąż się uczę

   Za swój największy sukces zawodowy uważa zespół, którym kieruje. Ludzi zaangażowanych, godnych zaufania, kreatywnych i otwartych na zmiany. Iwona Michalska, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Dąbrowie Górniczej i jednocześnie trener wewnętrzny, w banku pracuje od 23 lat. Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania ludźmi chętnie dzieli się z innymi profesjonalistami z branży HR.

   więcej
  • Z Banku

   02018.05.22

   Dobry start w 2018 rok. Najlepsze wyniki wśród banków

   PKO Bank Polski rozpoczął ten rok doskonałymi wynikami finansowymi. Zysk netto za I kw. 2018 r. wzrósł o ponad 44 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Przyczynił się do tego dalszy dynamiczny rozwój działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej