2018.05.16

Małe wesele za wielkie pieniądze. Sfinansuj przyjęcie komunijne kredytem!

1 Komunia Święta za tydzień. Planowałeś niewielką rodzinną imprezę, ale „dla zasady” zaprosiłeś także dalszych krewnych. Ku twojemu zaskoczeniu gotowi są przyjechać z odległych krańców Polski. Rezygnujesz więc z niewielkiego przyjęcia komunijnego w domu i… w trybie pilnym organizujesz obiad dla kilkudziesięciu gości w restauracji. Takie „małe wesele”, jak określają je organizatorzy, kosztuje kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jakie są koszty komunii i jak je sfinansować?

Mimo że restauracje i sale weselne organizujące przyjęcia komunijne rosną jak grzyby po deszczu, wciąż nie brak problemów z rezerwacją konkretnych terminów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy robisz to na ostatnią chwilę. Cena za „talerzyk” może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Gdy pomnożysz to przez liczbę gości i dopłacisz za animatora, który zaopiekuje się dziećmi, musisz przy organizacji komunii liczyć się ze sporym wydatkiem.

Według raportu portalu ceneo.pl „Komunijne trendy”, maj to złote żniwa dla restauracji i firm cateringowych. Standardem staje się organizowanie przyjęcia komunijne poza domem – kilka lat temu restauracje i sale bankietowe wskazywało jako miejsce imprezy 60 proc. pytanych, teraz – już 85 proc. Koszt niemal połowy przyjęć komunijnych wynosił 2 tys. zł, kolejne 35 proc. znacznie przekraczało tę granicę.

Bank ma w swojej ofercie szereg możliwości, z których może skorzystać klient, od linii odnawialnej, którą można uruchomić przy rachunku bieżącym, przez karty kredytowe, po pożyczki gotówkowe – zauważa Sylwia Kumon, młodszy doradca-kasjer w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Tychach.

Pożyczka Gotówkowa RRSO 3,46% pozwoli ci pozyskać środki na dowolny cel w wysokości od 1 tys. zł do nawet 120 tys. zł. W ramach zobowiązania możesz dobrać wygodny dla ciebie okres spłat (nawet do 8 lat) oraz modyfikować wysokość rat. Pożyczkę otrzymasz na podstawie wyciągu z konta, na które wpływa twoje wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. Dzięki limitowi odnawialnemu możesz uzyskać dostęp do 100 tys. zł, a zobowiązanie spłacisz bieżącymi wpływami na rachunek. Wystarczy, że wypełniasz wniosek online, przez telefon lub w dowolnym oddziale. Po podpisaniu dokumentów środki z limitu zostaną od razu udostępnione na twoim koncie.

Jak zawsze podczas organizacji wielkiej imprezy, jakkolwiek absurdalnie to brzmi, powinieneś być przygotowany na niespodzianki. Koszty dodatkowe łatwo jest pokryć korzystając z Przejrzystej Karty Kredytowej. Nie musisz mieć wysokich dochodów, aby ją otrzymać – wystarczy 850 zł netto. Dodatkowo wszystkie transakcje możesz monitorować dzięki aplikacji mobilnej iKO oraz za pośrednictwem portalu iPKO.

Życie pisze różne scenariusze. Najważniejsze, byś w nagłej sytuacji nie tracił głowy, tylko umiał szybko zorganizować pomoc. Także tą finansową.

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Zegarek, rower czy dron, czyli co i za co kupisz w prezencie na Pierwszą Komunię. Szybka pomoc dla zapominalskich!

Mini Ratka na każdą okazję

Kredyty gotówkowe pod pełną kontrolą

  • Bankofinanse

   02018.08.14

   Karta wielowalutowa i kantor internetowy – sposób na tańsze wczasy

   Wybierając się na wakacje w Europie nie potrzebujemy paszportu ani portfela wypchanego gotówką w obcej walucie. Dowód osobisty, serwis iPKO lub aplikacja IKO oraz wielowalutowa karta płatnicza PKO Banku Polskiego wystarczą, aby swobodnie, bezpiecznie i oszczędnie poruszać się po krajach UE.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.14

   Garmin Pay w PKO Banku Polskim

   Od dziś posiadacze kart płatniczych PKO Banku Polskiego mogą korzystać z usługi Garmin Pay. Mając zegarek typu smartwatch, wyposażony w tę funkcję, klienci indywidualni banku mogą płacić zbliżeniowo wykorzystując swoją kartę płatniczą. Najpóźniej do końca września bank uruchomi również usługę Apple Pay.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.13

   e-Urząd: Otwarty również po 16.00!

   Złożenie wniosków o wydanie dowodu czy świadczenie rodzinne, zgłoszenie urodzenia dziecka lub założenie działalności gospodarczej – to wszystko i wiele więcej możesz teraz załatwić online. Wystarczy, że masz Profil Zaufany, a nie musisz się już spieszyć do urzędu. O dowolnej porze i w kilka minut załatwisz sprawy, na które kiedyś poświęcałeś dzień urlopu.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.10

   Wakacje w duecie z aplikacją mobilną IKO

   W tym roku 70 proc. Polaków wybiera się na wakacje, a 40 proc. z nich zamierza przeznaczyć na ten cel 1-2 tys. zł w przeliczeniu na członka rodziny – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Diners Club Polska.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.09

   Koniec podróżowania z saszetką. Te wakacje należą do karty... wielowalutowej

   Zakup biletów lotniczych czy rezerwacja hotelu na wakacyjny wypoczynek to dopiero początek przygotowań do urlopu. Trzeba jeszcze kupić odpowiednią odzież, kosmetyki i akcesoria. Nie można też zapomnieć o zabezpieczeniu finansowym. Jeśli zostajemy w kraju, sprawa jest prosta – bierzemy ze sobą kartę albo smartfon z aplikacją mobilną. A co zrobić, gdy wybieramy się za granicę?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.08.09

   Bezpieczne wak@cje! Zapamiętaj 3 kluczowe zasady!

   Sezon wyjazdów urlopowych trwa, a nic nie psuje wakacji tak jak zgubiony telefon czy opróżnione konto. Warto zatem odpowiednio przygotować się do podróży i przypomnieć sobie kilka ważnych zasad bezpieczeństwa.

   więcej
  Pokaż więcej