2018.05.16

Małe wesele za wielkie pieniądze. Sfinansuj przyjęcie komunijne kredytem!

1 Komunia Święta za tydzień. Planowałeś niewielką rodzinną imprezę, ale „dla zasady” zaprosiłeś także dalszych krewnych. Ku twojemu zaskoczeniu gotowi są przyjechać z odległych krańców Polski. Rezygnujesz więc z niewielkiego przyjęcia komunijnego w domu i… w trybie pilnym organizujesz obiad dla kilkudziesięciu gości w restauracji. Takie „małe wesele”, jak określają je organizatorzy, kosztuje kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jakie są koszty komunii i jak je sfinansować?

Mimo że restauracje i sale weselne organizujące przyjęcia komunijne rosną jak grzyby po deszczu, wciąż nie brak problemów z rezerwacją konkretnych terminów. Zwłaszcza w sytuacji, gdy robisz to na ostatnią chwilę. Cena za „talerzyk” może wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Gdy pomnożysz to przez liczbę gości i dopłacisz za animatora, który zaopiekuje się dziećmi, musisz przy organizacji komunii liczyć się ze sporym wydatkiem.

Według raportu portalu ceneo.pl „Komunijne trendy”, maj to złote żniwa dla restauracji i firm cateringowych. Standardem staje się organizowanie przyjęcia komunijne poza domem – kilka lat temu restauracje i sale bankietowe wskazywało jako miejsce imprezy 60 proc. pytanych, teraz – już 85 proc. Koszt niemal połowy przyjęć komunijnych wynosił 2 tys. zł, kolejne 35 proc. znacznie przekraczało tę granicę.

Bank ma w swojej ofercie szereg możliwości, z których może skorzystać klient, od linii odnawialnej, którą można uruchomić przy rachunku bieżącym, przez karty kredytowe, po pożyczki gotówkowe – zauważa Sylwia Kumon, młodszy doradca-kasjer w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Tychach.

Pożyczka Gotówkowa RRSO 3,46% pozwoli ci pozyskać środki na dowolny cel w wysokości od 1 tys. zł do nawet 120 tys. zł. W ramach zobowiązania możesz dobrać wygodny dla ciebie okres spłat (nawet do 8 lat) oraz modyfikować wysokość rat. Pożyczkę otrzymasz na podstawie wyciągu z konta, na które wpływa twoje wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. Dzięki limitowi odnawialnemu możesz uzyskać dostęp do 100 tys. zł, a zobowiązanie spłacisz bieżącymi wpływami na rachunek. Wystarczy, że wypełniasz wniosek online, przez telefon lub w dowolnym oddziale. Po podpisaniu dokumentów środki z limitu zostaną od razu udostępnione na twoim koncie.

Jak zawsze podczas organizacji wielkiej imprezy, jakkolwiek absurdalnie to brzmi, powinieneś być przygotowany na niespodzianki. Koszty dodatkowe łatwo jest pokryć korzystając z Przejrzystej Karty Kredytowej. Nie musisz mieć wysokich dochodów, aby ją otrzymać – wystarczy 850 zł netto. Dodatkowo wszystkie transakcje możesz monitorować dzięki aplikacji mobilnej iKO oraz za pośrednictwem portalu iPKO.

Życie pisze różne scenariusze. Najważniejsze, byś w nagłej sytuacji nie tracił głowy, tylko umiał szybko zorganizować pomoc. Także tą finansową.

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Zegarek, rower czy dron, czyli co i za co kupisz w prezencie na Pierwszą Komunię. Szybka pomoc dla zapominalskich!

Mini Ratka na każdą okazję

Kredyty gotówkowe pod pełną kontrolą

  • Bankofinanse

   02018.10.17

   Autoryzacja transakcji kodem SMS dostępna w oddziałach PKO Banku Polskiego

   Klienci mogą już potwierdzać w placówkach wybrane dyspozycje kodem sms wysłanym na ich numer telefonu. W ten sposób autoryzują płatności oraz transakcje dotyczące lokat, pożyczki gotówkowej czy karty kredytowej. Taka forma autoryzacji dostępna jest we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego w Warszawie i jej okolicach oraz wybranych oddziałach w Krakowie, Poznaniu i Toruniu.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.16

   Bądź ostrożny! Nie daj się nabrać oszustom

   Oszuści podejmują kolejne próby wyłudzania pieniędzy, głównie od osób starszych. Manipulują na wiele sposobów – np. podając się przez telefon za policjanta z CBŚ, który rozpracowuje grupę przestępczą. Proszą o przekazanie pieniędzy na akcję policji, obiecując, że te zostaną później zwrócone.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.15

   Wszędzie dobrze, a w domach coraz lepiej

   Mieszkanie czy dom? Przed takim wyborem staje wiele polskich rodzin, decydujących się na zakup własnego lokum. Polacy coraz chętniej budują domy, a statystyki pokazują, że tak dużej liczby rozpoczętych budów nie obserwowano od lat. Według danych GUS w I połowie 2018 r. oddano do użytku 33 tys. domów – to 40 proc. wszystkich mieszkań oddanych w tym czasie do użytku. Jednocześnie wydano kolejnych 46,5 tys. pozwoleń na budowę domów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.10.12

   Zbieramy pamiątki na 100-lecie PKO Banku Polskiego

   Zbliża się setna rocznica istnienia PKO Banku Polskiego. Zachęcamy was do nadsyłania pamiątek związanych z Bankiem, np. archiwalnych fotografii czy dokumentów. Osoby, których materiały zostaną wykorzystane przy okazji świętowania jubileuszu, otrzymają bankowe upominki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.12

   Dobry zwyczaj: Pożyczaj z głową!

   Prawie połowa dorosłych Polaków spłaca kredyt – wynika z danych zgromadzonych przez Związek Banków Polskich. Łączna wartość wszystkich zobowiązań wyniosła na koniec 2017 r. prawie 553 mld zł. Za taką kwotę można by zbudować w co trzecim polskim mieście stadion wielkości PGE Narodowego!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.11

   Giełdowe ABECADŁO

   Giełda – dla jednych to sposób na zdobycie kapitału na rozwój biznesu, dla innych metoda na pomnożenie oszczędności, a jeszcze inni traktują ją jak zabawę w ryzykowną grę.

   więcej
  Pokaż więcej