2019.01.18

Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

Azja to obecnie ulubiona destynacja turystów. To, ile zapłacimy za wyjazd na urlop do Tajlandii, zależy tylko od nas. Jeśli umiemy dobrze szukać i zdecydujemy się na urlop zimą – wydamy na niego nie więcej niż zapłacilibyśmy za tydzień w Turcji czy Włoszech. Ceny wczasów w Tajlandii w listopadzie, grudniu, styczniu czy lutym to często prawdziwe okazje!

Najpierw pomyślmy o bilecie. Im wcześniej tym lepiej. Przy odrobinie szczęścia i wysiłku bilet do Bangkoku kupimy za 2 tys. zł. Warto spędzić trochę czasu na poszukiwaniach w internecie, nie tylko po to, aby nie przepłacić, ale również trafić na wygodne i krótkie połączenie.

Noclegi w Tajlandii to raj dla podróżników. Bez trudu, w najbardziej turystycznych miejscach, znajdziemy dwuosobowy pokój za 50 zł. To kraj, w którym pełno jest okazji i rezerwowanie hotelu wcześniej to przesada. Tym bardziej, że kiedy jedziemy z plecakiem, wciąż jesteśmy w drodze. Czasem chcemy zostać gdzieś dłużej, czasem ruszamy szybko dalej. Wykupienie hotelu z góry jest po prostu ograniczeniem, zwłaszcza, że pogoda w Tajlandii w miesiącach zimowych jest bardzo łagodna.

– To niewątpliwa zaleta tego kraju. Wysiadając z plecakiem w centrum każdego miasta, jeśli nie jesteśmy wymagający, hotel znajdziemy w 5 minut – mówi Damian Krzystek z Wrocławia, który od lat wyjeżdża do Azji. – Tajlandia do świetny kraj dla tzw. backpackersów.

Oczywiście kuchnia w Azji jest świetna i tania, a street foody są smaczne i bezpieczne. Bez trudu obejdziemy się bez drogich restauracji. Poza tym poznamy w ten sposób lokalne przysmaki. Zasada: odwiedzajmy miejsca, które są pełne Tajów – to gwarancja jakości.

Kosztorys naszej wyprawy na dwa tygodnie może wynieść ok. 5 tys. zł. To chyba niewiele, aby spełnić swoje marzenia. Tym bardziej, że istnieje sposób, aby zrobić to właściwie od ręki. A wszystko dzięki Mini Ratce.

Mini Ratka to pożyczka uniwersalna, dlatego cieszy się zainteresowaniem przez cały rok. Klienci biorą ją z wielu powodów. Maksymalna kwota to 120 tys. zł, więc wystarczy na wszystko – mówi Mariusz Krasuski z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łukowie. – Polecam ją szczególnie osobom, które nie były wcześniej klientami Banku lub chcą skonsolidować kredyty i pożyczki z innych miejsc w jedną korzystną ratę. Oprocentowanie pożyczki wyniesie wtedy 3,44 proc.

 

Ewa Skalińska

Czytaj także:

BLIK, klik, płacisz (nie tylko) w internecie w mig!

Kiedy goni nas czas – pożyczka na ostatnią chwilę

Dobry zwyczaj: Pożyczaj z głową!

 

  • Bankofinanse

   02019.02.21

   Zacznij odkładać już dziś na przyszłoroczne ferie

   Powrót po feriach do pracy jest trudny, ale jeszcze trudniej jest wrócić do finansowej równowagi po wyjeździe, który nadszarpnął domowy budżet. Jak nie wpaść w tarapaty przez kilkudniowy wypad w góry? Pomyśl o tym już dziś i zacznij odkładać na przyszłoroczne ferie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.19

   PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

   Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wystartował przedmiot „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Podczas wykładów i warsztatów eksperci PKO Banku Polskiego, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem i walczą z zagrożeniami w sieci, będą dzielić się swoją praktyczną wiedzą ze studentami. Nowy przedmiot to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

   Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

   Grupą najbardziej narażoną na próby wyłudzenia pieniędzy z rachunków bankowych są osoby starsze. W wielu miastach pracownicy naszych oddziałów, we współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa, uczestniczą w szkoleniach, które mają uczulić seniorów na tego typu zagrożenia. W ostatnim czasie takie seminaria,, odbyły się w Zwoleniu i Lipsku. Kolejne, już niebawem, w Kozienicach.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.15

   40. rocznica wybuchu w Rotundzie. Pamiętamy!

   W 1979 r. w warszawskiej Rotundzie doszło do tragicznego wypadku. Wybuchł gaz, w wyniku czego zginęło 49 osób. Co roku Bank upamiętnia ofiary eksplozji składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.13

   Henryk Gruber – wizjoner swoich czasów

   W latach trzydziestych XX w. Prezes Henryk Gruber tchnął nowoczesność w PKO. Budował jej markę, zaufanie społeczne, potęgę finansową banku i wolnej Polski. Ten kapitał procentował w późniejszych latach.

   więcej
  Pokaż więcej