2019.03.07

Weekendowy wyjazd – szybka decyzja, szybka pożyczka

Weekendowy city break do Rzymu albo do Wilna. Dlaczego nie? Przecież idzie wiosna. Jeśli potrzebujemy na ten cel wsparcia finansowego – jest na to sposób.

Podróżuj z pożyczką PKO Bank Polski

Podobno coraz chętniej decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki zamiast porzucać swoje wyjazdowe plany. To dobrze, bo nic tak nie poszerza horyzontów jak kontakt z inną kulturą.

City breaks - krótko, ale na temat

– Coraz częściej wybieramy krótkie wypady weekendowe tzw. city breaks. Chcemy wolny czas spędzać bardziej aktywnie, zwiedzać, poznawać ludzi i miejsca. Polacy otworzyli się na świat – mówi Liliana Lesińska z biura podróży FunClub. – Ciągnie nas do Niemiec i Czech, ale coraz częściej chcemy odwiedzać kraje zza wschodniej granicy. Dlatego w naszej ofercie niedawno pojawiło się Wilno i Grodno. Widzimy, że te destynacje cieszą się z roku na rok rosnącą popularnością.

City break z biurem podróży to bezpieczny wyjazd: z pilotem, dokładnym planem podróży i ubezpieczeniem. Decydując się na taką wycieczkę mamy wszystko pod ręką. Oczywiście możemy także zorganizować swój city break sami – z dnia na dzień kupić bilet lotniczy i za niewielką kwotę polecieć do Sztokholmu czy Oslo. Czasem wystarczy nawet kilkadziesiąt złotych.

– Wiosna mobilizuje wszystkich do większej aktywności – również w aspekcie turystycznym. Ale organizujemy także np. wyjazdy na targi. Miłośnicy motoryzacji mogą pojechać na International Motor Show Geneva, a miłośnicy kwiatów Amsterdam i festiwal tulipanów – wylicza Liliana Lesińska.

Oferty city breaks mają również inne biura. Z Travelplanet.pl polecimy na city break do Rzymu, Barcelony, Londynu i Paryża. Oscar.pl organizuje natomiast wyjazd do Poczdamu na wystawę poświęconą Harry’emu Potterowi lub duńskiego Logolandu. Koszt takiego wyjazdu nie przekracza kilkuset złotych od osoby.

Do trzech razy sztuka

Jeśli chcemy zwiedzać zagranicę, a brakuje nam pieniędzy, PKO Bank Polsk ma szeroką ofertą pożyczek na każdą okazję.

­– Wybór pożyczki zależy m.in. od tego, czy jesteśmy klientami PKO Banku Polskiego – mówi doradca Agata Leszczyńska Oddział 1 we Wrocławiu. – Jeśli nie, zaproponowałabymPożyczkę gotówkową RRSO 3,44%, którą mogą wziąć nowi klienci Banku lub osoby, które chcą połączyć raty kredytów zaciągniętych w innych bankach i instytucjach kredytowych w jedną wygodną Mini Ratkę. Ta oferta jest bardzo korzystna jeśli chodzi o oprocentowanie.  

 • Pożyczka ze spłatą na 9 rat
 • Na dowolny cel dla nowych klientów PKO Banku Polskiego
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
 • Wypłata możliwa nawet w dniu złożenia wniosku
 • Kwota od 1 tys. zł do 120 tys. zł

– Klienci PKO Banku Polskiego mogą zaciągnąć Pożyczkę gotówkową online, korzystając z serwisu iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. To bardzo duża wygoda, a pieniądze na koncie pojawią się w tempie ekspresowym. Świetna opcja, kiedy decyzję o wyjeździe podjęliśmy z dnia na dzień – dodaje doradca.

 • 0 proc. prowizji za udzielenie, RRSO 10,46 proc.
 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
 • od 1 tys. zł do 10 tys. zł pożyczki można otrzymać 100 proc. przez internet lub przez aplikację IKO
 • Maksymalny okres kredytowania: 15 miesięcy
 • Możliwość zawieszenia spłaty: nawet 3 miesiące wakacji kredytowych
 • Szybkie przekazanie środków: pieniądze na koncie nawet w dniu założenia wniosku

Jest także opcja dla tych, którzy dużo podróżują i mają już zobowiązania finansowe w innych bankach. Mogą oni nie tylko otrzymać nową pożyczkę, ale dzięki Pożyczce konsolidacyjnej połączyć wszystkie zobowiązania finansowe w jedną dogodną ratę. W tym przypadku oprocentowanie jest negocjowane indywidualnie i zależy od wysokości pożyczki.

 • 0 zł za wcześniejszą spłatę
 • nie trzeba mieć konta w PKO Banku Polskim
 • ekstra gotówka na dowolny cel w kwocie do 25 proc. spłacanych kredytów
 • umowa w kwocie od 1 tys. zł do 120 tys. zł
 • Pożyczka na okres od 1 do 120 miesięcy
 • Można zawiesić spłatę pożyczki nawet na 3 miesiące (wakacje kredytowe)

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Miękkie lądowanie, czyli poduszka finansowa

Karnawał od dziecka, czyli bankowość mobilna i zakupy przez internet

Dlaczego Polacy lubią IKO?

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej