2017.07.14

Profil Zaufany – najprościej założyć w iPKO i Inteligo

Klienci PKO Banku Polskiego chętnie korzystają z kolejnych usług e-urzędowych wdrażanych w serwisach transakcyjnych. Nic więc dziwnego, że ponad połowa wszystkich Profili Zaufanych założonych drogą elektroniczną powstała właśnie przez iPKO i Inteligo. Posiada je już ponad 160 tys. użytkowników tych serwisów. Mogą oni między innymi sprawdzić liczbę punktów karnych, złożyć wniosek o kartę EKUZ, wydanie dowodu osobistego lub zarejestrować firmę.

 

PKO Bank Polski był pierwszą instytucją finansową w Polsce, która umożliwiła swoim klientom skorzystanie z usług dostępnych dzięki Profilowi Zaufanemu (eGO). Liczba wszystkich funkcjonujących w tej chwili Profili to milion. W  ogólnej liczbie 295 tys. założonych drogą elektroniczną, ponad połowę założyli klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo (odpowiednio 135 tys. w iPKO i 25 tys. w Inteligo). Posiadanie tego cyfrowego narzędzia potwierdzania tożsamości pozwala w wygodny i bezpieczny sposób korzystać z wielu usług e-administracji – o każdej porze dnia i nocy, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Zakładamy Profil

Po zalogowaniu się do bankowości internetowej (w serwisie iPKO lub Inteligo), trzeba kliknąć w zakładkę „e-Urząd”, a następnie „Utwórz profil”. Cała operacja trwa tylko kilka minut, a później można już wiele spraw urzędowych załatwić on-line – wysyłać oraz sprawdzać dokumenty urzędowe, składać wnioski, pisma, pobierać potwierdzenia itp. Liczba spraw urzędowych, które można już w tej chwili załatwić przez internet jest coraz większa. Dzięki temu posiadanie Profilu Zaufanego zdecydowanie ułatwia życie.  Korzystając z Profilu można sprawdzić liczbę punktów karnych otrzymanych za przekroczenie przepisów drogowych, zgłosić sprzedaż samochodu i złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Można też wnioskować o wydanie nowego dowodu osobistego lub dowiedzieć się, czy jest on już gotowy do odbioru. Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, tylko w 2017 roku, ponad 8 mln Polaków będzie musiało wymienić swoje dowody na nowe. Kolejki w urzędach więc będą, ale korzystając z e-administracji można będzie ich uniknąć.  Posiadanie Profilu jest również bardzo korzystne dla przedsiębiorców -  dzięki PZ wniosek o rejestrację działalności złożyć można elektronicznie. Bez wychodzenia z domu można już też wnioskować o zawieszenie firmy. W podobny sposób każdy może się też kontaktować z ZUS-em (poprzez portal PUE ZUS) i np. sprawdzać wysokość zapłaconych składek, albo obliczyć wysokość przyszłej, hipotetycznej emerytury.

Roman Grzyb
Ekspert PKO Bank Polski

E-administracja w  serwisach transakcyjnych PKO Banku Polskiego

160 tys. Profili Zaufanych (eGO)

Ponad 180 tys. wniosków o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+

8,5 mln klientów z dostępem do PUE ZUS

  • Z Banku

   02017.09.21

   Rada nadzorcza powołała Adama Marciniaka w skład Zarządu PKO Banku Polskiego

   Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała z dniem 1 października 2017 roku Adama Marciniaka na stanowisko Wiceprezesa nadzorującego Obszar Informatyki i Usług na bieżącą wspólną kadencję Zarządu.

   więcej
  • Z Banku

   02017.09.19

   Bankowi praktykanci i stażyści – integracja i współpraca w terenie

   Pogoń bulwarami wiślanymi za tajemniczym osobnikiem, wykonanie zdjęcia, na którym żaden z członków zespołu nie dotyka nogami ziemi…. To tylko przykłady zadań, z którymi zmagali się praktykanci i stażyści w PKO Banku Polskim podczas tegorocznego spotkania integracyjnego. W jeden ze słonecznych, sierpniowych piątków wzięli udział w grze miejskiej na terenie Warszawy.

   więcej
  • Z Banku

   02017.09.18

   NOWA ROTUNDA – wmurowanie kamienia węgielnego

   18 września br. podpisano akt erekcyjny i wmurowano kamień węgielny pod budowę Nowej Rotundy PKO Banku Polskiego. Na historycznym dokumencie, w obecności gości, podpisy złożyli: Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Piotr Gliński, wicepremier oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bartłomiej Gowin, współautor projektu Nowej Rotundy, autorskie biuro projektowe Gowin&Siuta i Jerzy Gajewski, prezes Grupy NDI, generalnego wykonawcy inwestycji.

   więcej
  • Bankofinanse

   02017.09.15

   Kampania promocyjna ZenCard dla Visa i MAKRO zakończona sukcesem

   Uruchomiona z początkiem sierpnia br. kampania promocyjna w sieci hurtowni MAKRO, oparta o technologię ZenCard 2.0, okazała się strzałem w dziesiątkę. To realny dowód, że nowe technologie stworzone przez firmę ZenCard, będącą częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, to doskonałe narzędzie wspierające sprzedaż.

   więcej
  • Bankofinanse

   02017.09.15

   Nieudane wyłudzenie metodą na policjanta

   W minione wakacje nasiliły się działania złodziei korzystających z metody „na policjanta”. Dzięki postawie pracowników PKO Banku Polskiego, po raz kolejny udało się uratować oszczędności życia klienta – tym razem w oddziale 58. w Warszawie.

   więcej
  • Z Banku

   02017.09.08

   Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów lipca i sierpnia na GPW

   Ponad 9 proc. udziały w rynku w lipcu i sierpniu i średnia wartość miesięcznych transakcji bliska 3,5 mld złotych. Tak prezentują się wyniki Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Według danych przedstawionych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie przewaga DM PKO Banku Polskiego nad drugim w zestawieniu brokerem zbliżyła się w sierpniu do kwoty 400 milionów złotych.

   więcej
  Pokaż więcej