2w1, czyli oszczędzaj portfel – karta płatnicza z funkcją karty miejskiej
Karta debetowa, lojalnościowa, wstępu na siłownię, karta miejska, do tego dowód osobisty i prawo jazdy. Ręka w górę, komu portfel nie pęka jeszcze w szwach. Można to zmienić. PKO Bank Polski proponuje do wszystkich kont osobistych połączenie karty płatniczej z funkcją karty miejskiej.
Jeśli mieszkasz w Warszawie lub Wrocławiu, już dziś możesz zamienić swoją zwykłą kartę płatniczą w taką, która będzie jednocześnie twoim biletem autobusowym, tramwajowym i do metra.
Warszawska Karta Płatnicza to karta PKO Ekspres z dodatkową funkcją Spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej. We Wrocławiu to z kolei Wrocławska Karta Płatnicza, która jednocześnie posiada funkcję URBANCARD Wrocławskiej Karty Miejskiej.
Dzięki niej zapłacisz za zakupy we wszystkich punktach oznaczonych symbolem Visa w Polsce i na świecie, a także przez internet. Skorzystasz też z bankomatów lub wpłatomatów. Przy użyciu jednej karty możesz jednocześnie kupować i wgrywać bilety imienne długookresowe w biletomatach oraz Punktach Obsługi Pasażerów. Kiedy jednak zdecydujesz się przesiąść z komunikacji miejskiej do własnego auta, karta będzie nadal przydatna – pozwoli zapłacić np. za parkowanie.
Możesz wyrobić ją nie tylko dla siebie. Karta płatnicza z funkcją warszawskiej karty miejskiej lub wrocławskiej URBANCARD może być wydawana w PKO Banku Polskim także dla osoby wskazanej przez posiadacza konta. Oznacza to, że z takiej karty może korzystać również twoje dziecko, o ile ma ukończone 13 lat.
– PKO Bank Polski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dużych miast. Karta płatnicza z funkcją karty miejskiej to rozwiązanie bardzo nowoczesne i przede wszystkim wygodne – pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce w portfelu, ale także upraszcza zakup nowego biletu – mówi Katarzyna Pawłowicz, kierownik w Departamencie Produktów Klienta Indywidualnego.
Wybór karty 2w1 nie oznacza dodatkowych wydatków. Koszt jej użytkowania będzie taki sam jak w przypadku zwykłej karty płatniczej. Możesz ją zamówić otwierając konto na www.pkobp.pl, w serwisie iPKO lub w dowolnej placówce PKO Banku Polskiego.
Maciej Pobocha
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?