Inwestycje w rękach specjalistów
Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oferuje pełen wachlarz usług maklerskich świadczonych na najwyższym poziomie. Według Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i Bankier.pl w 2018 r. był najlepszą tego typu instytucją w Polsce.
W 1991 r., kiedy rynek kapitałowy w Polsce dopiero powstawał, PKO BP otworzył swój dom maklerski. W następnym roku został on wyodrębniony ze struktur Banku pod nazwą Bankowy Dom Maklerski, a od 2006 r. działa jako Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, który ma największą sieć sprzedaży usług maklerskich w Polsce! Prowadzi je w ponad 1000 Punktach Usług Maklerskich (PUM), zlokalizowanych w oddziałach Banku, oraz 31 Punktach Obsługi Klienta (POK).
360 tys. gra na instrumentach
Każdy posiadacz konta w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego może mieć pewność, że o jego inwestycje dbają najwyższej klasy specjaliści: licencjonowani maklerzy i eksperci. Z usług DM korzystajuż ponad 360 tys. inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego pośredniczy przede wszystkim w zawieraniu transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – na rynku głównym, NewConnect i rynku pozagiełdowym (BondSpot SA oraz Catalyst). Wśród papierów wartościowych, którymi inwestorzy obracają na giełdzie, są też akcje PKO BP SA.
Już w dniu debiutu, 10 listopada 2004 r., pozwoliły one zarobić aż 20 proc. od zainwestowanej kwoty i przyniosły rekordowe wówczas obroty na parkiecie przekraczające 1,3 mld zł. Do dzisiaj spółka jest uznawana za taką, której akcje zawsze warto kupować i trzymać. Klienci Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego mają dostęp nie tylko do akcji, ale do niemal wszystkich instrumentów finansowych, jakie oferuje rynek. Mogą inwestować m.in. w prawa do akcji, obligacje, certyfikaty, instrumenty pochodne (kontrakty terminowe i opcje) czy ETF-y. Dzięki pośrednictwu DM mogą też składać zlecenia na rynkach zagranicznych w 16 krajach z rozliczeniem transakcji w PLN lub w jednej z dziewięciu walut obcych. DM oferuje też doradztwo inwestycyjne oparte na Portfelach modelowych. Dom Maklerski prowadzi dystrybucję jednostek uczestnictwa blisko 400 funduszy i subfunduszy w ramach współpracy z 16 Towarzystwami Funduszy Inwestycyjnych. Uczestnikami funduszu mogą być zarówno osoby indywidualne, jak i prawne oraz podmioty nieposiadające osobowości prawnej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, jako jedyne biuro maklerskie, prowadzi sprzedaż polskich skarbowych obligacji detalicznych na rynku pierwotnym. Obligacje są też dostępne w Oddziałach Banku
Dla osób i instytucji
Dom Maklerski PKO Banku Polskiego prowadzi profesjonalny internetowy serwis transakcyjny supermakler i supermakler mobile oraz umożliwia dostęp do usług maklerskich w ramach usługi iPKO i kont internetowych Inteligo. Klienci są też obsługiwani przez telefoniczne centrum obsługi. Dzięki programowi ePromak Professional mają podgląd notowań i wykresów w czasie rzeczywistym z jednoczesną obsługą rachunku inwestycyjnego. Dużym udogodnieniem jest możliwość powiązania rachunków inwestycyjnych z rachunkami bankowymi w PKO Banku Polskim. Klienci mogą korzystać ze specjalistycznych produktów inwestycyjnych (kredytów INWESTOR, zleceń OTP, zleceń DDM i innych).
Najbardziej wymagający inwestorzy mogą liczyć na indywidualną opiekę maklerską. Młodzi (pełnoletni) mogą otworzyć rachunek inwestycyjny dla ucznia i studenta na specjalnych warunkach – 0 zł za prowadzenie rachunku do ukończenia 25. roku życia i obniżone prowizje. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego wprowadza spółki do obrotu giełdowego i przeprowadza emisje ich papierów wartościowych. Ma w ofercie doradztwo finansowe w zakresie fuzji i przejęć, pełną obsługę emisji papierów wartościowych oraz pośrednictwo w obrocie na rynku niepublicznym.
Bogdan Kowalski
Czytaj także:
Oszczędzanie i inwestowanie to bezpieczna przyszłość
100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Łodzi
Cztery kąty koniecznie na własność
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?