2018.12.24

Sukces w pakiecie – budujemy strategię inwestycji w fundusze na nowy rok

Nigdy nie jest za późno, aby pomyśleć o pomnażaniu pieniędzy. Szczególnie, kiedy zbliża się koniec roku. Może to być jedno z noworocznych postanowień, które szybko zaprocentuje. Dzisiejsza decyzja o inwestowaniu w fundusze może okazać się w przyszłości strzałem w dziesiątkę.

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Podczas wybierania przyda się nam myślenie strategiczne i pomoc eksperta. PKO TFI, które zarządza środkami finansowymi w imieniu niemal pół miliona klientów, będzie znakomitym partnerem. Spółka ma w swojej ofercie przeszło dwadzieścia rodzajów funduszy inwestycyjnych i programów, w tym portfele inwestycyjne, które mogą zainteresować klientów w różnym stopniu zaznajomionych z inwestowaniem. Każdy może wybrać coś dla siebie.

– Warto wiedzieć, że obecnie mamy 5 portfeli inwestycyjnych w TFI, które różnią się od siebie stopniem ryzyka. W każdym z nich nasze pieniądze są dzielone na określone fundusze – mówi Ewa Wróblewska, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Augustowie. – Od tego właśnie zależy skala naszego ryzyka, ale również możliwość wzbogacenia się. Ten najbardziej bezpieczny to Portfel Bursztynowy, a najbardziej odważny ­– Diamentowy. Co ciekawe, z siedmiu poziomów ryzyka, klienci wcale nie wybierają bezpiecznej przystani, wolą raczej grać ostrzej i sięgają po trzeci i czwarty portfel: Rubinowy i Diamentowy.

Co wybrać? Jak inwestować w fundusze? Podjęcie decyzji może ułatwić nam ekspert. Doradca pomoże ocenić, jaki portfel spełnia nasze oczekiwania – Zawsze korzystam z rady eksperta, bo kto, jak nie on, będzie wiedział najwięcej na ten temat ­– mówi Szymon Laskowski z Olsztyna. – Porównuję ofertę, a decyzję podejmuję samodzielnie, ale opinia fachowca jest dla mnie bardzo ważna – dodaje.

Oferta funduszy inwestycyjnych PKO TFI jest łatwo dostępna – znajdziemy ją w większości placówek PKO Banku Polskiego oraz w punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. 

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Przejrzysta karta kredytowa – praktyczny gadżet w Twoim portfelu

Przyjmuj płatności kartą. Z Programem Polska Bezgotówkowa to nic nie kosztuje

Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów