2018.12.24

Sukces w pakiecie – budujemy strategię inwestycji w fundusze na nowy rok

Nigdy nie jest za późno, aby pomyśleć o pomnażaniu pieniędzy. Szczególnie, kiedy zbliża się koniec roku. Może to być jedno z noworocznych postanowień, które szybko zaprocentuje. Dzisiejsza decyzja o inwestowaniu w fundusze może okazać się w przyszłości strzałem w dziesiątkę.

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Podczas wybierania przyda się nam myślenie strategiczne i pomoc eksperta. PKO TFI, które zarządza środkami finansowymi w imieniu niemal pół miliona klientów, będzie znakomitym partnerem. Spółka ma w swojej ofercie przeszło dwadzieścia rodzajów funduszy inwestycyjnych i programów, w tym portfele inwestycyjne, które mogą zainteresować klientów w różnym stopniu zaznajomionych z inwestowaniem. Każdy może wybrać coś dla siebie.

– Warto wiedzieć, że obecnie mamy 5 portfeli inwestycyjnych w TFI, które różnią się od siebie stopniem ryzyka. W każdym z nich nasze pieniądze są dzielone na określone fundusze – mówi Ewa Wróblewska, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Augustowie. – Od tego właśnie zależy skala naszego ryzyka, ale również możliwość wzbogacenia się. Ten najbardziej bezpieczny to Portfel Bursztynowy, a najbardziej odważny ­– Diamentowy. Co ciekawe, z siedmiu poziomów ryzyka, klienci wcale nie wybierają bezpiecznej przystani, wolą raczej grać ostrzej i sięgają po trzeci i czwarty portfel: Rubinowy i Diamentowy.

Co wybrać? Jak inwestować w fundusze? Podjęcie decyzji może ułatwić nam ekspert. Doradca pomoże ocenić, jaki portfel spełnia nasze oczekiwania – Zawsze korzystam z rady eksperta, bo kto, jak nie on, będzie wiedział najwięcej na ten temat ­– mówi Szymon Laskowski z Olsztyna. – Porównuję ofertę, a decyzję podejmuję samodzielnie, ale opinia fachowca jest dla mnie bardzo ważna – dodaje.

Oferta funduszy inwestycyjnych PKO TFI jest łatwo dostępna – znajdziemy ją w większości placówek PKO Banku Polskiego oraz w punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. 

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Przejrzysta karta kredytowa – praktyczny gadżet w Twoim portfelu

Przyjmuj płatności kartą. Z Programem Polska Bezgotówkowa to nic nie kosztuje

Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

  • Bankofinanse

   02019.05.25

   Mamy sprawy, czyli Dzień Matki z BLIKIEM

   Dzień Matki to wyjątkowa okazja, na którą potrzebujemy nietuzinkowego prezentu. Nie idźmy na żywioł i przygotujmy się wcześniej – zamówmy stolik w ulubionej restauracji, kupmy bilet na wymarzoną sztukę lub wyjedźmy razem na wycieczkę. Pomoże nam w tym jedna z funkcji aplikacji mobilnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej