2018.12.24

Sukces w pakiecie – budujemy strategię inwestycji w fundusze na nowy rok

Nigdy nie jest za późno, aby pomyśleć o pomnażaniu pieniędzy. Szczególnie, kiedy zbliża się koniec roku. Może to być jedno z noworocznych postanowień, które szybko zaprocentuje. Dzisiejsza decyzja o inwestowaniu w fundusze może okazać się w przyszłości strzałem w dziesiątkę.

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Podczas wybierania przyda się nam myślenie strategiczne i pomoc eksperta. PKO TFI, które zarządza środkami finansowymi w imieniu niemal pół miliona klientów, będzie znakomitym partnerem. Spółka ma w swojej ofercie przeszło dwadzieścia rodzajów funduszy inwestycyjnych i programów, w tym portfele inwestycyjne, które mogą zainteresować klientów w różnym stopniu zaznajomionych z inwestowaniem. Każdy może wybrać coś dla siebie.

– Warto wiedzieć, że obecnie mamy 5 portfeli inwestycyjnych w TFI, które różnią się od siebie stopniem ryzyka. W każdym z nich nasze pieniądze są dzielone na określone fundusze – mówi Ewa Wróblewska, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Augustowie. – Od tego właśnie zależy skala naszego ryzyka, ale również możliwość wzbogacenia się. Ten najbardziej bezpieczny to Portfel Bursztynowy, a najbardziej odważny ­– Diamentowy. Co ciekawe, z siedmiu poziomów ryzyka, klienci wcale nie wybierają bezpiecznej przystani, wolą raczej grać ostrzej i sięgają po trzeci i czwarty portfel: Rubinowy i Diamentowy.

Co wybrać? Jak inwestować w fundusze? Podjęcie decyzji może ułatwić nam ekspert. Doradca pomoże ocenić, jaki portfel spełnia nasze oczekiwania – Zawsze korzystam z rady eksperta, bo kto, jak nie on, będzie wiedział najwięcej na ten temat ­– mówi Szymon Laskowski z Olsztyna. – Porównuję ofertę, a decyzję podejmuję samodzielnie, ale opinia fachowca jest dla mnie bardzo ważna – dodaje.

Oferta funduszy inwestycyjnych PKO TFI jest łatwo dostępna – znajdziemy ją w większości placówek PKO Banku Polskiego oraz w punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. 

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Przejrzysta karta kredytowa – praktyczny gadżet w Twoim portfelu

Przyjmuj płatności kartą. Z Programem Polska Bezgotówkowa to nic nie kosztuje

Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej