2018.12.24

Sukces w pakiecie – budujemy strategię inwestycji w fundusze na nowy rok

Nigdy nie jest za późno, aby pomyśleć o pomnażaniu pieniędzy. Szczególnie, kiedy zbliża się koniec roku. Może to być jedno z noworocznych postanowień, które szybko zaprocentuje. Dzisiejsza decyzja o inwestowaniu w fundusze może okazać się w przyszłości strzałem w dziesiątkę.

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Podczas wybierania przyda się nam myślenie strategiczne i pomoc eksperta. PKO TFI, które zarządza środkami finansowymi w imieniu niemal pół miliona klientów, będzie znakomitym partnerem. Spółka ma w swojej ofercie przeszło dwadzieścia rodzajów funduszy inwestycyjnych i programów, w tym portfele inwestycyjne, które mogą zainteresować klientów w różnym stopniu zaznajomionych z inwestowaniem. Każdy może wybrać coś dla siebie.

– Warto wiedzieć, że obecnie mamy 5 portfeli inwestycyjnych w TFI, które różnią się od siebie stopniem ryzyka. W każdym z nich nasze pieniądze są dzielone na określone fundusze – mówi Ewa Wróblewska, doradca w Oddziale 1 PKO Banku Polskiego w Augustowie. – Od tego właśnie zależy skala naszego ryzyka, ale również możliwość wzbogacenia się. Ten najbardziej bezpieczny to Portfel Bursztynowy, a najbardziej odważny ­– Diamentowy. Co ciekawe, z siedmiu poziomów ryzyka, klienci wcale nie wybierają bezpiecznej przystani, wolą raczej grać ostrzej i sięgają po trzeci i czwarty portfel: Rubinowy i Diamentowy.

Co wybrać? Jak inwestować w fundusze? Podjęcie decyzji może ułatwić nam ekspert. Doradca pomoże ocenić, jaki portfel spełnia nasze oczekiwania – Zawsze korzystam z rady eksperta, bo kto, jak nie on, będzie wiedział najwięcej na ten temat ­– mówi Szymon Laskowski z Olsztyna. – Porównuję ofertę, a decyzję podejmuję samodzielnie, ale opinia fachowca jest dla mnie bardzo ważna – dodaje.

Oferta funduszy inwestycyjnych PKO TFI jest łatwo dostępna – znajdziemy ją w większości placówek PKO Banku Polskiego oraz w punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. 

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Przejrzysta karta kredytowa – praktyczny gadżet w Twoim portfelu

Przyjmuj płatności kartą. Z Programem Polska Bezgotówkowa to nic nie kosztuje

Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej