Bilety, narty, bagaże i… ubezpieczenie podróży
Rozpoczął się sezon ferii zimowych. Można oderwać się od pracy i zabrać dzieci na tydzień, dwa w góry, by wspólnie poszusować. Dla nieprzepadających za zimowym szaleństwem dostępne są atrakcyjne oferty w tropikach. Wyjazd lada chwila, więc odliczamy: noclegi opłacone, bagaż spakowany, bilety kupione. Co jeszcze? Jedna z najważniejszych rzeczy – ubezpieczenie turystyczne.
Kupując ubezpieczenie turystyczne – czy to w kraju, czy za granicą – zapewniamy sobie i najbliższym komfort wypoczynku oraz ochronę przed dodatkowymi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wybierając ubezpieczenie podróżne warto zdać się na zaufanego ubezpieczyciela oraz zwrócić uwagę na dopasowanie zakresu ochrony do naszych potrzeb. Komfortu dobrego ubezpieczenia turystycznego dopełnia możliwość szybkiego załatwienia formalności związanych z jego zakupem, najlepiej przez internet lub aplikację mobilną.
Ubezpieczenia kojarzą nam się z koniecznością lektury wielostronicowych dokumentów opisującychOgólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w najlepszym razie ze streszczeniem zwanym kartą produktu, mającym od jednej do kilku stron. Tymczasem kupując ubezpieczenie turystyczne na kilka lub kilkanaście dni oczekujemy krótkiej i treściwej informacji dotyczącej głównych elementów ubezpieczenia, takich jak:
- ubezpieczenie kosztów leczenia,
- ubezpieczenie assistance
- ochrona bagażu i sprzętu sportowego,
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym,
- ubezpieczenia na wypadek zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.
Takie właśnie dane powinna zawierać dobrze przygotowana oferta ubezpieczenia podróżnego, dostępna na stronie internetowej ubezpieczyciela lub pośrednika. Doskonale, gdy możemy ustalać zakres ubezpieczenia turystycznego odpowiednio do swoich potrzeb. Jest to możliwe w przypadku oferty przygotowanej wariantowo. Wymieniony powyżej zestaw elementów ochrony przyjmijmy w naszym przykładzie jako wariant podstawowy. Jeśli potrzebujemy szerszej ochrony, możemy wybrać zestaw rozszerzony, w którym ubezpieczane są dodatkowe ryzyka, np. związane z nagłą rezygnacją z wyjazdu bądź skróceniem czasu podróży. Jedną z takich ofert na czas ferii jest polisa Moje Podróże 24 dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego korzystających z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Ubezpieczenie to można kupić nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem na dworcu lub lotnisku(ochrona może rozpocząć się już w dniu zakupu ubezpieczenia). Do 31 marca klienci PKO Banku Polskiego mogą wykorzystać specjalne kody rabatowedające zniżkę na zakup ubezpieczenia w wysokości 20%.
W czasie ferii zimowych klienci PKO Banku Polskiego otrzymują kody rabatowe umożliwiające kupno ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże 24 z 20-procentową zniżką. Kody rabatowe są przesyłane w mailach, SMS-ach oraz powiadomieniach serwisu iPKO i aplikacji IKO.
Użycie kodu rabatowego nie wyklucza skorzystania z pozostałych zniżek dostępnych przy zakupie Moich Podróży24:
- 10 proc. zniżki rodzinnej, jeśli wśród osób objętych ochroną jest co najmniej jeden dorosły
i jedno dziecko ubezpieczonego (do lat 20),- 10 proc. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny,
- 30 proc. dla posiadaczy Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
To oznacza, że osoby uprawnione do skorzystania ze wszystkich wymienionych zniżek łącznie z kodami rabatowymi mogą nabyć polisę za mniej niż połowę jej ceny nominalnej.
Grzegorz Culepa
ekspert w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Ubezpieczenie podróżne w IKO – dostępne od ręki!
Ubezpieczenie ochrony prawnej – pomoc prawna dla osób prywatnych i firm
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?