2018.01.16

Bilety, narty, bagaże i… ubezpieczenie podróży

Rozpoczął się sezon ferii zimowych. Można oderwać się od pracy i zabrać dzieci na tydzień, dwa w góry, by wspólnie poszusować. Dla nieprzepadających za zimowym szaleństwem dostępne są atrakcyjne oferty w tropikach. Wyjazd lada chwila, więc odliczamy: noclegi opłacone, bagaż spakowany, bilety kupione. Co jeszcze? Jedna z najważniejszych rzeczy – ubezpieczenie turystyczne.

Kupując ubezpieczenie turystyczne – czy to w kraju, czy za granicą – zapewniamy sobie i najbliższym komfort wypoczynku oraz ochronę przed dodatkowymi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wybierając ubezpieczenie podróżne warto zdać się na zaufanego ubezpieczyciela oraz zwrócić uwagę na dopasowanie zakresu ochrony do naszych potrzeb. Komfortu dobrego ubezpieczenia turystycznego dopełnia możliwość szybkiego załatwienia formalności związanych z jego zakupem, najlepiej przez internet lub aplikację mobilną. 

Ubezpieczenia kojarzą nam się z koniecznością lektury wielostronicowych dokumentów opisującychOgólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w najlepszym razie ze streszczeniem zwanym kartą produktu, mającym od jednej do kilku stron. Tymczasem kupując ubezpieczenie turystyczne na kilka lub kilkanaście dni oczekujemy krótkiej i treściwej informacji dotyczącej głównych elementów ubezpieczenia, takich jak:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie assistance
 • ochrona bagażu i sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym,
 • ubezpieczenia na wypadek zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Takie właśnie dane powinna zawierać dobrze przygotowana oferta ubezpieczenia podróżnego, dostępna na stronie internetowej ubezpieczyciela lub pośrednika. Doskonale, gdy możemy ustalać zakres ubezpieczenia turystycznego odpowiednio do swoich potrzeb. Jest to możliwe w przypadku oferty przygotowanej wariantowo. Wymieniony powyżej zestaw elementów ochrony przyjmijmy w naszym przykładzie jako wariant podstawowy. Jeśli potrzebujemy szerszej ochrony, możemy wybrać zestaw rozszerzony, w którym ubezpieczane są dodatkowe ryzyka, np. związane z nagłą rezygnacją z wyjazdu bądź skróceniem czasu podróży. Jedną z takich ofert na czas ferii jest polisa Moje Podróże 24 dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego korzystających z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Ubezpieczenie to można kupić nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem na dworcu lub lotnisku(ochrona może rozpocząć się już w dniu zakupu ubezpieczenia). Do 31 marca klienci PKO Banku Polskiego mogą wykorzystać specjalne kody rabatowedające zniżkę na zakup ubezpieczenia w wysokości 20%. 

W czasie ferii zimowych klienci PKO Banku Polskiego otrzymują kody rabatowe umożliwiające kupno ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże 24 z 20-procentową zniżką. Kody rabatowe są przesyłane w mailach, SMS-ach oraz powiadomieniach serwisu iPKO i aplikacji IKO.
Użycie kodu rabatowego nie wyklucza skorzystania z pozostałych zniżek dostępnych przy zakupie Moich Podróży24:

 • 10 proc. zniżki rodzinnej, jeśli wśród osób objętych ochroną jest co najmniej jeden dorosły
  i jedno dziecko ubezpieczonego (do lat 20),
 • 10 proc. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny,
 • 30 proc. dla posiadaczy Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

To oznacza, że osoby uprawnione do skorzystania ze wszystkich wymienionych zniżek łącznie z kodami rabatowymi mogą nabyć polisę za mniej niż połowę jej ceny nominalnej.

Grzegorz Culepa

ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także: 

Ubezpieczenie podróżne w IKO – dostępne od ręki!

Ubezpieczenie ochrony prawnej – pomoc prawna dla osób prywatnych i firm

  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.09

   Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

   Zakupy z kartą kredytową dają podwójną satysfakcję. Z realizacją swoich celów i planów nie musimy czekać do wypłaty. Ale to nie wszystko. Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na wyjątkowe korzyści, szczególnie jeśli karta, którą mają w portfelu to karta PKO Mastercard Platinum.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Bezpiecznie i mobilnie. Co przyniesie 2019 rok w płatnościach bezgotówkowych?

   Cele są dwa: ma być wygodnie i bezgotówkowo. Świat zmierza w tę stronę i nie da się go już zatrzymać. Nie warto nawet próbować. Aplikacja mobilna IKO to teraźniejszość i przyszłość – pokazują specjaliści. Rok 2019 może przynieść kolejne zmiany w mobilnym świecie bankowości.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Ciepło domowego ogniska w twoim domu

   Duża kanapa, miły koc i ciepło z kominka – tak wygląda idealny zimowy wieczór. Możesz zorganizować go w swoim domu, a nawet mieszkaniu. Z pomocą przychodzi biokominek.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.02

   PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

   PKO Bank Polski zakończył 2018 r. jako najcenniejsza spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego wartość na ostatniej sesji notowań wyniosła niemal 50 mld zł. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był dla Banku rekordowy. Jako jedyna polska spółka wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel. Jego aktywa wzrosły do najwyższego w historii poziomu 306 mld zł, w trzecim kwartale osiągnął również najwyższy w historii zysk netto, a wyniki europejskich stress testów potwierdziły że jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie.

   więcej
  Pokaż więcej