2018.01.16

Bilety, narty, bagaże i… ubezpieczenie podróży

Rozpoczął się sezon ferii zimowych. Można oderwać się od pracy i zabrać dzieci na tydzień, dwa w góry, by wspólnie poszusować. Dla nieprzepadających za zimowym szaleństwem dostępne są atrakcyjne oferty w tropikach. Wyjazd lada chwila, więc odliczamy: noclegi opłacone, bagaż spakowany, bilety kupione. Co jeszcze? Jedna z najważniejszych rzeczy – ubezpieczenie turystyczne.

Kupując ubezpieczenie turystyczne – czy to w kraju, czy za granicą – zapewniamy sobie i najbliższym komfort wypoczynku oraz ochronę przed dodatkowymi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wybierając ubezpieczenie podróżne warto zdać się na zaufanego ubezpieczyciela oraz zwrócić uwagę na dopasowanie zakresu ochrony do naszych potrzeb. Komfortu dobrego ubezpieczenia turystycznego dopełnia możliwość szybkiego załatwienia formalności związanych z jego zakupem, najlepiej przez internet lub aplikację mobilną. 

Ubezpieczenia kojarzą nam się z koniecznością lektury wielostronicowych dokumentów opisującychOgólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w najlepszym razie ze streszczeniem zwanym kartą produktu, mającym od jednej do kilku stron. Tymczasem kupując ubezpieczenie turystyczne na kilka lub kilkanaście dni oczekujemy krótkiej i treściwej informacji dotyczącej głównych elementów ubezpieczenia, takich jak:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie assistance
 • ochrona bagażu i sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym,
 • ubezpieczenia na wypadek zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Takie właśnie dane powinna zawierać dobrze przygotowana oferta ubezpieczenia podróżnego, dostępna na stronie internetowej ubezpieczyciela lub pośrednika. Doskonale, gdy możemy ustalać zakres ubezpieczenia turystycznego odpowiednio do swoich potrzeb. Jest to możliwe w przypadku oferty przygotowanej wariantowo. Wymieniony powyżej zestaw elementów ochrony przyjmijmy w naszym przykładzie jako wariant podstawowy. Jeśli potrzebujemy szerszej ochrony, możemy wybrać zestaw rozszerzony, w którym ubezpieczane są dodatkowe ryzyka, np. związane z nagłą rezygnacją z wyjazdu bądź skróceniem czasu podróży. Jedną z takich ofert na czas ferii jest polisa Moje Podróże 24 dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego korzystających z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Ubezpieczenie to można kupić nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem na dworcu lub lotnisku(ochrona może rozpocząć się już w dniu zakupu ubezpieczenia). Do 31 marca klienci PKO Banku Polskiego mogą wykorzystać specjalne kody rabatowedające zniżkę na zakup ubezpieczenia w wysokości 20%. 

W czasie ferii zimowych klienci PKO Banku Polskiego otrzymują kody rabatowe umożliwiające kupno ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże 24 z 20-procentową zniżką. Kody rabatowe są przesyłane w mailach, SMS-ach oraz powiadomieniach serwisu iPKO i aplikacji IKO.
Użycie kodu rabatowego nie wyklucza skorzystania z pozostałych zniżek dostępnych przy zakupie Moich Podróży24:

 • 10 proc. zniżki rodzinnej, jeśli wśród osób objętych ochroną jest co najmniej jeden dorosły
  i jedno dziecko ubezpieczonego (do lat 20),
 • 10 proc. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny,
 • 30 proc. dla posiadaczy Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

To oznacza, że osoby uprawnione do skorzystania ze wszystkich wymienionych zniżek łącznie z kodami rabatowymi mogą nabyć polisę za mniej niż połowę jej ceny nominalnej.

Grzegorz Culepa

ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także: 

Ubezpieczenie podróżne w IKO – dostępne od ręki!

Ubezpieczenie ochrony prawnej – pomoc prawna dla osób prywatnych i firm

  • Bankofinanse

   02018.10.15

   Wszędzie dobrze, a w domach coraz lepiej

   Mieszkanie czy dom? Przed takim wyborem staje wiele polskich rodzin, decydujących się na zakup własnego lokum. Polacy coraz chętniej budują domy, a statystyki pokazują, że tak dużej liczby rozpoczętych budów nie obserwowano od lat. Według danych GUS w I połowie 2018 r. oddano do użytku 33 tys. domów – to 40 proc. wszystkich mieszkań oddanych w tym czasie do użytku. Jednocześnie wydano kolejnych 46,5 tys. pozwoleń na budowę domów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.10.12

   Zbieramy pamiątki na 100-lecie PKO Banku Polskiego

   Zbliża się setna rocznica istnienia PKO Banku Polskiego. Zachęcamy was do nadsyłania pamiątek związanych z Bankiem, np. archiwalnych fotografii czy dokumentów. Osoby, których materiały zostaną wykorzystane przy okazji świętowania jubileuszu, otrzymają bankowe upominki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.12

   Dobry zwyczaj: Pożyczaj z głową!

   Prawie połowa dorosłych Polaków spłaca kredyt – wynika z danych zgromadzonych przez Związek Banków Polskich. Łączna wartość wszystkich zobowiązań wyniosła na koniec 2017 r. prawie 553 mld zł. Za taką kwotę można by zbudować w co trzecim polskim mieście stadion wielkości PGE Narodowego!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.11

   Giełdowe ABECADŁO

   Giełda – dla jednych to sposób na zdobycie kapitału na rozwój biznesu, dla innych metoda na pomnożenie oszczędności, a jeszcze inni traktują ją jak zabawę w ryzykowną grę.

   więcej
  • Z Banku

   02018.10.10

   Wybieramy polską firmę 100-lecia

   Zagłosuj na firmę 100-lecia. Wśród nominowanych jest PKO Bank Polski. Głosowanie trwa do 19 października br.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.10

   Z myślą o przyszłości

   Młodzi ludzie, obserwując jesień życia swoich dziadków, przekonują się, że należy z wyprzedzeniem zadbać o godne życie na emeryturze. Mogą przy tym skorzystać z ulg podatkowych.

   więcej
  Pokaż więcej