2018.01.16

Bilety, narty, bagaże i… ubezpieczenie podróży

Rozpoczął się sezon ferii zimowych. Można oderwać się od pracy i zabrać dzieci na tydzień, dwa w góry, by wspólnie poszusować. Dla nieprzepadających za zimowym szaleństwem dostępne są atrakcyjne oferty w tropikach. Wyjazd lada chwila, więc odliczamy: noclegi opłacone, bagaż spakowany, bilety kupione. Co jeszcze? Jedna z najważniejszych rzeczy – ubezpieczenie turystyczne.

Kupując ubezpieczenie turystyczne – czy to w kraju, czy za granicą – zapewniamy sobie i najbliższym komfort wypoczynku oraz ochronę przed dodatkowymi kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Wybierając ubezpieczenie podróżne warto zdać się na zaufanego ubezpieczyciela oraz zwrócić uwagę na dopasowanie zakresu ochrony do naszych potrzeb. Komfortu dobrego ubezpieczenia turystycznego dopełnia możliwość szybkiego załatwienia formalności związanych z jego zakupem, najlepiej przez internet lub aplikację mobilną. 

Ubezpieczenia kojarzą nam się z koniecznością lektury wielostronicowych dokumentów opisującychOgólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), w najlepszym razie ze streszczeniem zwanym kartą produktu, mającym od jednej do kilku stron. Tymczasem kupując ubezpieczenie turystyczne na kilka lub kilkanaście dni oczekujemy krótkiej i treściwej informacji dotyczącej głównych elementów ubezpieczenia, takich jak:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia,
 • ubezpieczenie assistance
 • ochrona bagażu i sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym,
 • ubezpieczenia na wypadek zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych.

Takie właśnie dane powinna zawierać dobrze przygotowana oferta ubezpieczenia podróżnego, dostępna na stronie internetowej ubezpieczyciela lub pośrednika. Doskonale, gdy możemy ustalać zakres ubezpieczenia turystycznego odpowiednio do swoich potrzeb. Jest to możliwe w przypadku oferty przygotowanej wariantowo. Wymieniony powyżej zestaw elementów ochrony przyjmijmy w naszym przykładzie jako wariant podstawowy. Jeśli potrzebujemy szerszej ochrony, możemy wybrać zestaw rozszerzony, w którym ubezpieczane są dodatkowe ryzyka, np. związane z nagłą rezygnacją z wyjazdu bądź skróceniem czasu podróży. Jedną z takich ofert na czas ferii jest polisa Moje Podróże 24 dostępna dla klientów PKO Banku Polskiego korzystających z serwisu internetowego iPKO lub aplikacji mobilnej IKO. Ubezpieczenie to można kupić nawet w ostatniej chwili przed wyjazdem na dworcu lub lotnisku(ochrona może rozpocząć się już w dniu zakupu ubezpieczenia). Do 31 marca klienci PKO Banku Polskiego mogą wykorzystać specjalne kody rabatowedające zniżkę na zakup ubezpieczenia w wysokości 20%. 

W czasie ferii zimowych klienci PKO Banku Polskiego otrzymują kody rabatowe umożliwiające kupno ubezpieczenia turystycznego Moje Podróże 24 z 20-procentową zniżką. Kody rabatowe są przesyłane w mailach, SMS-ach oraz powiadomieniach serwisu iPKO i aplikacji IKO.
Użycie kodu rabatowego nie wyklucza skorzystania z pozostałych zniżek dostępnych przy zakupie Moich Podróży24:

 • 10 proc. zniżki rodzinnej, jeśli wśród osób objętych ochroną jest co najmniej jeden dorosły
  i jedno dziecko ubezpieczonego (do lat 20),
 • 10 proc. dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny,
 • 30 proc. dla posiadaczy Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

To oznacza, że osoby uprawnione do skorzystania ze wszystkich wymienionych zniżek łącznie z kodami rabatowymi mogą nabyć polisę za mniej niż połowę jej ceny nominalnej.

Grzegorz Culepa

ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także: 

Ubezpieczenie podróżne w IKO – dostępne od ręki!

Ubezpieczenie ochrony prawnej – pomoc prawna dla osób prywatnych i firm

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej