2016.04.11

Ubezpieczenie na bank

Model bancassurance, czyli oferowanie ubezpieczeń przez banki, na całym świecie cieszy się dużą popularnością. Największym atutem dla klientów jest to, że banki – dzięki swojej sile przetargowej – mogą zaoferować produkty ubezpieczeniowe na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Ubezpieczenie na bank

Coraz więcej osób ceni sobie wygodę i łatwość dostępu do wielu produktów finansowych w jednym miejscu. Decydując się na ubezpieczenie oferowane przez PKO Bank Polski, otrzymujemy w pakiecie nie tylko sam produkt, ale także… święty spokój. Bank zadba o wszelkie formalności związane z umową, zapewni też obsługę posprzedażową na najwyższym poziomie – poinformuje o nowych rozwiązaniach, przypomni o odnowieniu polisy itd. Dzięki platformie internetowej iPKO możemy także na bieżąco śledzić stan posiadanych polis oraz kupić interesujący nas produkt, np. ubezpieczenie podróżne przed czekającą nas wyprawą na narty lub ochronę mieszkania.

Warto jednak pamiętać, że kupno ubezpieczenia w Banku to nie tylko oszczędność czasu i nierzadko nerwów, ale także wymierne korzyści. Bank, działając na dużą skalę, może wynegocjować z ubezpieczycielem znacznie lepsze warunki dla swoich klientów. Wszystkie produkty dostępne są w placówkach Banku.

Doradzamy, jak wybrać najlepsze „wisienki” z ubezpieczeniowego tortu

Dwa w jednym, czyli nie bójmy się produktów łączonych. Wśród ubezpieczeń oferowanych dodatkowo np. do konta czy karty kredytowej zdarzają się prawdziwe perełki, np. bezpłatne usługi assistance. Dlatego zawsze dokładnie dopytajmy, czy i ile dokładnie kosztuje dodatkowa ochrona i co dostajemy w zamian. A potem… korzystajmy z tego (zdarza się często, że klienci nie wiedzą, jak wiele przydatnych na co dzień korzyści przysługuje im z tytułu posiadanych ubezpieczeń).

Pamiętajmy o życiu i zdrowiu, czyli warto mieć naprawdę dobrą polisę na życie. Nawet jeśli mamy poczucie nieśmiertelności, zróbmy to dla naszych najbliższych. Rozwiązania oferowane przez PKO Ubezpieczenia to zabezpieczenie finansowe ich na wypadek śmierci ubezpieczonego, ale także wielu innych zdarzeń, np. choroby Alzheimera, inwalidztwa, trwałej niezdolności do pracy.

Pomóżmy szczęściu, regularnie inwestując. Nie ma sensu czekać na wygraną w loterii, najskuteczniejszym sposobem na zbudowanie kapitału – czy to na własną emeryturę, czy dla dzieci – jest systematyczne inwestowanie, choćby niewielkich kwot. Ubezpieczenia z częścią inwestycyjną dzięki regularnie płaconym składkom sprawiają, że nawet najmniej zdyscyplinowani oszczędzający („pomyślę o tym jutro, a dziś pójdę jeszcze na ostatnie zakupy”) budują swój kapitał – i po latach sami będą zdziwieni, jak niewielkim wyrzeczeniem udało się im to osiągnąć. Ważne jest także to, że każde tego typu ubezpieczenie już samo w sobie jest gotową strategią inwestycyjną: ubezpieczeni nie muszą mieć specjalistycznej wiedzy na temat inwestowania. Co więcej, dzięki konstrukcji ubezpieczenia z funduszami kapitałowymi zyskują udogodnienia prawno-podatkowe, np. możliwość odroczenia podatku od zysków kapitałowych.

Tomasz Głodowski   

  • Maciej BergerPKO Ubezpieczenia oferują ubezpieczenia dla posiadaczy pożyczek i kredytów, kart kredytowych, kont osobistych oraz Programu Budowania Kapitału. Poza ofertą powiązaną z produktami bankowymi proponujemy naszym klientom również polisy niezwiązane z ofertą Banku, ale podobnie jak one oferowane w placówkach PKO Banku Polskiego. Nasi klienci mają możliwość skorzystania z klasycznych ubezpieczeń ochronnych na życie oraz inwestycyjnych z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Stale rozwijamy ofertę, dopasowując ją do potrzeb klientów w oparciu o najlepsze praktyki rynkowe. Jesteśmy stosunkowo młodym graczem, niemniej dzięki profesjonalnej kadrze i wsparciu grupy kapitałowej Banku PKO Ubezpieczenia szybko zyskuje mocną pozycję na rynku.

    Maciej Berger
    członek Zarządu PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Czytaj także:

Przezorny zawsze ubezpieczony

loaderek.gifoverlay.png