2019.03.15

Dzień dobry w pracy! Wiosenne spotkania z kandydatami na imprezach targowych

Za nami pierwsze spotkania wiosennej rundy targów pracy. PKO Bank Polski wziął udział m.in. w imprezie na Wojskowej Akademii Technicznej, skierowanej do studentów i absolwentów informatyki oraz cyberbezpieczeństwa. To specjalności w coraz większym stopniu poszukiwane przez Bank.

Impreza Wojskowej Akademii Technicznej

Ze względu na zaangażowanie w innowacyjne i zaawansowane technologicznie projekty oferujemy pracę nie tylko fachowcom z obszaru ekonomii czy finansów. – Mamy atrakcyjne propozycje pracy i rozwoju zawodowego także dla informatyków czy analityków pracujących na dużych bazach danych – podkreśla Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością PKO Banku Polskiego.

W cyberbezpiecznym świecie

Targi pracy ułatwiające bezpośredni kontakt z kandydatami na staż albo do pracy to bardzo dobry sposób na pozyskanie specjalistów. Dla studentów są również doskonałą okazją na poznanie potencjalnych pracodawców. Podczas imprezy zorganizowanej na Wojskowej Akademii Technicznej stoisko Banku cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych osób, pytających m.in. o możliwość odbycia stażu oraz stałego zatrudnienia.

Z moich obserwacji wynika, że najczęściej współpracą z Bankiem zainteresowani byli programiści, także ci zorientowani na cyberbezpieczeństwo. A jedna z osób szukała pracy dla kryptologa. Wielu młodych ludzi odwiedzających stoisko Banku miało już styczność z cyberbezpieczeństwem. Teraz poszukują pracodawcy, który zapewni im możliwość rozwoju oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności – relacjonuje Marcin Ganclerz z Departamentu Cyberbezpieczeństwa uczestniczący w targach jako ekspert PKO Banku Polskiego.

W jego opinii, dla takich osób Bank jest idealnym miejscem, bo potrzebni są zarówno ludzie, którzy mają już podstawy dotyczące cyberbezpieczeństwa, jak i ci, którzy chcą się dopiero uczyć. – Cyberbezpieczeństwo jest dziedziną, która tak szybko się zmienia i ewoluuje, że ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji jest niezbędne – wyjaśnia Marcin Ganclerz. – A w naszym departamencie z przyjemnością wprowadzamy młodych w świat cyberbezpieczeństwa i pokazujemy im, jak pasjonująca i interesująca może być to praca.

Młodych ludzi, którzy chcą rozwijać się zawodowo w tej dziedzinie zachęcamy do spróbowania swoich sił w naszej Akademii Cyberbezpieczeństwa – to oferta stażowa skierowana do osób mających podstawy dotyczące informatyki.

Rozmowy, które procentują

Podczas wiosennej rundy targowej eksperci PKO Banku Polskiego spotkali się także ze studentami i absolwentami w Łodzi (Dni Kariery AIESEC), w Poznaniu (Job Spot), Warszawie (Jobicon, ADT) oraz w Gdańsku (ADT).

Todla nas doskonała okazja do rozmów z potencjalnymi kandydatami z Uniwersytetu Łódzkiego. Bardzo je cenimy, bo zdobywamy w ten sposób informacje, czego oczekują młodzi ludzie, a to ułatwia nam dostosowanie oferty staży i zatrudnienia tak, aby przyciągnąć najlepszych pracowników – mówi Milena Rytczak z łódzkiego Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci PKO Banku Polskiego. Małgorzata Płudowska z Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni wyjaśnia, że rynek pracy w Trójmieście stawia coraz większe wymagania przed pracodawcami. – Dlatego chętnie korzystamy z okazji, aby pokazać młodym ludziom atuty pracy w nowoczesnej organizacji, która jest liderem na rynku bankowym. Takie spotkania budują naszą markę jako atrakcyjnego pracodawcy, co zawsze procentuje – zauważa.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w banku, który jest technologicznym liderem?

Aktualne informacje na temat ofert pracy i staży w PKO Banku Polskim dostępne są na www.pkobp.pl/kariera, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w mediach społecznościowych – na profilach Banku na: LinkedIn i Facebooku. 

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Przed nami kolejne wydarzenia targowe. Zapraszamy na stoiska PKO Banku Polskiego!

19 marca
Kraków 
– Absolvent Talent Days ATD – ICE Kraków Congress Centre (10.00 – 17.00)

21 marca
Toruń 
– Dni Kariery AIESEC Dni Kariery – Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (9.00 – 16.00)

26-27 marca
Warszawa
– Warszawskie Dni Informatyki Warszawskie Dni Informatyki – Koszykowa 75, Wydział MiN I (9.00 – 17.00)

27 marca
Szczecin 
– Targi Pracy ADT, NETTO ARENA w Szczecinie (9.00 – 15.00)
Warszawa – Warsaw Java Meetup #3 Startberry,Praga306 przy ulicy Grochowskiej 306/308

28 marca
Katowice 
– ATD, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (10.00 – 16.00).

4 kwietnia
Poznań
– Dni Kariery AIESEC; Międzynarodowe Targi Poznańskie, Hala nr 6 (9.00 – 16.00)

8 kwietnia
Szczecin
– IX Giełda Pracy na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64

Czytaj także:

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 we Wrocławiu

Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

Jeden procentuje dla wielu

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej