2019.03.15

Dzień dobry w pracy! Wiosenne spotkania z kandydatami na imprezach targowych

Za nami pierwsze spotkania wiosennej rundy targów pracy. PKO Bank Polski wziął udział m.in. w imprezie na Wojskowej Akademii Technicznej, skierowanej do studentów i absolwentów informatyki oraz cyberbezpieczeństwa. To specjalności w coraz większym stopniu poszukiwane przez Bank.

Impreza  Wojskowej Akademii Technicznej

Ze względu na zaangażowanie w innowacyjne i zaawansowane technologicznie projekty oferujemy pracę nie tylko fachowcom z obszaru ekonomii czy finansów. – Mamy atrakcyjne propozycje pracy i rozwoju zawodowego także dla informatyków czy analityków pracujących na dużych bazach danych – podkreśla Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością PKO Banku Polskiego.

W cyberbezpiecznym świecie

Targi pracy ułatwiające bezpośredni kontakt z kandydatami na staż albo do pracy to bardzo dobry sposób na pozyskanie specjalistów. Dla studentów są również doskonałą okazją na poznanie potencjalnych pracodawców. Podczas imprezy zorganizowanej na Wojskowej Akademii Technicznej stoisko Banku cieszyło się dużym zainteresowaniem młodych osób, pytających m.in. o możliwość odbycia stażu oraz stałego zatrudnienia.

Z moich obserwacji wynika, że najczęściej współpracą z Bankiem zainteresowani byli programiści, także ci zorientowani na cyberbezpieczeństwo. A jedna z osób szukała pracy dla kryptologa. Wielu młodych ludzi odwiedzających stoisko Banku miało już styczność z cyberbezpieczeństwem. Teraz poszukują pracodawcy, który zapewni im możliwość rozwoju oraz poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności – relacjonuje Marcin Ganclerz z Departamentu Cyberbezpieczeństwa uczestniczący w targach jako ekspert PKO Banku Polskiego.

W jego opinii, dla takich osób Bank jest idealnym miejscem, bo potrzebni są zarówno ludzie, którzy mają już podstawy dotyczące cyberbezpieczeństwa, jak i ci, którzy chcą się dopiero uczyć. – Cyberbezpieczeństwo jest dziedziną, która tak szybko się zmienia i ewoluuje, że ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji jest niezbędne – wyjaśnia Marcin Ganclerz. – A w naszym departamencie z przyjemnością wprowadzamy młodych w świat cyberbezpieczeństwa i pokazujemy im, jak pasjonująca i interesująca może być to praca.

Młodych ludzi, którzy chcą rozwijać się zawodowo w tej dziedzinie zachęcamy do spróbowania swoich sił w naszej Akademii Cyberbezpieczeństwa – to oferta stażowa skierowana do osób mających podstawy dotyczące informatyki.

Rozmowy, które procentują

Podczas wiosennej rundy targowej eksperci PKO Banku Polskiego spotkali się także ze studentami i absolwentami w Łodzi (Dni Kariery AIESEC), w Poznaniu (Job Spot), Warszawie (Jobicon, ADT) oraz w Gdańsku (ADT).

Todla nas doskonała okazja do rozmów z potencjalnymi kandydatami z Uniwersytetu Łódzkiego. Bardzo je cenimy, bo zdobywamy w ten sposób informacje, czego oczekują młodzi ludzie, a to ułatwia nam dostosowanie oferty staży i zatrudnienia tak, aby przyciągnąć najlepszych pracowników – mówi Milena Rytczak z łódzkiego Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci PKO Banku Polskiego. Małgorzata Płudowska z Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni wyjaśnia, że rynek pracy w Trójmieście stawia coraz większe wymagania przed pracodawcami. – Dlatego chętnie korzystamy z okazji, aby pokazać młodym ludziom atuty pracy w nowoczesnej organizacji, która jest liderem na rynku bankowym. Takie spotkania budują naszą markę jako atrakcyjnego pracodawcy, co zawsze procentuje – zauważa.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w banku, który jest technologicznym liderem?

Aktualne informacje na temat ofert pracy i staży w PKO Banku Polskim dostępne są na www.pkobp.pl/kariera, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w mediach społecznościowych – na profilach Banku na: LinkedIn i Facebooku. 

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Przed nami kolejne wydarzenia targowe. Zapraszamy na stoiska PKO Banku Polskiego!

19 marca
Kraków 
– Absolvent Talent Days ATD – ICE Kraków Congress Centre (10.00 – 17.00)

21 marca
Toruń 
– Dni Kariery AIESEC Dni Kariery – Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (9.00 – 16.00)

26-27 marca
Warszawa
– Warszawskie Dni Informatyki Warszawskie Dni Informatyki – Koszykowa 75, Wydział MiN I (9.00 – 17.00)

27 marca
Szczecin 
– Targi Pracy ADT, NETTO ARENA w Szczecinie (9.00 – 15.00)
Warszawa – Warsaw Java Meetup #3 Startberry,Praga306 przy ulicy Grochowskiej 306/308

28 marca
Katowice 
– ATD, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (10.00 – 16.00).

4 kwietnia
Poznań
– Dni Kariery AIESEC; Międzynarodowe Targi Poznańskie, Hala nr 6 (9.00 – 16.00)

8 kwietnia
Szczecin
– IX Giełda Pracy na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64

Czytaj także:

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 we Wrocławiu

Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

Jeden procentuje dla wielu

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png