2018.12.07

#dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

Podczas wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez PKO Bank Polski i Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku młodzi ludzie mogli wziąć udział w warsztatach na temat sprzedaży, budowania relacji z klientem i zasad rekrutacji kandydatów do pracy w największym polskim banku. A na naszym stoisku mieli szansę porozmawiać z pracownikami z obszaru HR o stażach i ofertach pracy w Banku – zarówno w oddziałach, jak i innych jednostkach zlokalizowanych w Trójmieście. Przy okazji, uczestnicząc w teście, mogli wygrać jeden z gadżetów bankowych.

O jednostkach gdańskiego regionu detalicznego, ich zadaniach oraz roli Banku nie tylko jako instytucji finansowej, ale też organizacji angażującej się w wiele dziedzin życia społecznego i kulturalnego, zarówno w skali całego kraju, jak i lokalnie, opowiedział uczestnikom spotkania Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej.

Studenci poznali też atuty Banku jako pracodawcy oraz możliwości rozwoju zawodowego i budowy ścieżki kariery. Wysłuchali m.in. moderowanej rozmowy z pracownicami sieci sprzedaży, które opowiedziały studentom o swojej pracy. – Wybraliśmy osoby, które są zatrudnione w Banku, ale mają lub miały bliskie związki z gdańską uczelnią. Dominika, doradca-kasjer, zatrudniona rok temu po stażu wakacyjnym, studiująca w WSB; Justyna – absolwentka WSB, która w Banku rozpoczęła pracę na stanowisku doradcy-kasjera, a obecnie jest doradcą bankowości przedsiębiorstw oraz Ola – obecnie kierownik zespołu obsługi klienta, a wcześniej doradca w oddziale, trener i specjalista ds. jakości. W ciekawy sposób opowiedziały, jak w praktyce wiążą się ze sobą ścieżki edukacji i pracy – mówi Tomasz Dziełak, menadżer Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni. 

W ciągu roku w regionie gdańskim zatrudnianych jest kilkanaście osób związanych z WSB – studentów albo absolwentów. – Jest to zatem uczelnia, na której chcemy być widoczni jako pracodawca i chcemy pokazywać możliwości pracy w największym Banku w kraju – podkreśla dyrektor Tomasz Jabłoński.

Wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stoją obecnie firmy, sprawiają, że poszukiwane są nowe sposoby dotarcia do potencjalnych kandydatów. Targi pracy, internet, portale branżowe czy Facebook to już za mało, aby zachęcić szczególnie młodych do podjęcia pracy w danej firmie. Według Tomasza Jabłońskiego takie spotkania na uczelniach pomagają promować program stażowy i zachęcają ambitnych studentów do budowania swojej kariery z PKO Bankiem Polskim.

– Spotkanie ze studentami gdańskiej WSB jest jednym z wielu, jakie nasz Bank organizuje na uczelniach wyższych, ponieważ współpracujemy z kilkunastoma uczelniami w całej Polsce. Partnerskie relacje biznesu oraz świata akademickiego przynoszą wymierne korzyści dla obu stron – komentuje Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością. 

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

Spotkaj się z ekspertami PKO Banku Polskiego na targach pracy w Krakowie!

Zaplanuj swoją karierę w Banku!

 

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej