2018.12.07

#dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

Podczas wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez PKO Bank Polski i Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku młodzi ludzie mogli wziąć udział w warsztatach na temat sprzedaży, budowania relacji z klientem i zasad rekrutacji kandydatów do pracy w największym polskim banku. A na naszym stoisku mieli szansę porozmawiać z pracownikami z obszaru HR o stażach i ofertach pracy w Banku – zarówno w oddziałach, jak i innych jednostkach zlokalizowanych w Trójmieście. Przy okazji, uczestnicząc w teście, mogli wygrać jeden z gadżetów bankowych.

O jednostkach gdańskiego regionu detalicznego, ich zadaniach oraz roli Banku nie tylko jako instytucji finansowej, ale też organizacji angażującej się w wiele dziedzin życia społecznego i kulturalnego, zarówno w skali całego kraju, jak i lokalnie, opowiedział uczestnikom spotkania Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej.

Studenci poznali też atuty Banku jako pracodawcy oraz możliwości rozwoju zawodowego i budowy ścieżki kariery. Wysłuchali m.in. moderowanej rozmowy z pracownicami sieci sprzedaży, które opowiedziały studentom o swojej pracy. – Wybraliśmy osoby, które są zatrudnione w Banku, ale mają lub miały bliskie związki z gdańską uczelnią. Dominika, doradca-kasjer, zatrudniona rok temu po stażu wakacyjnym, studiująca w WSB; Justyna – absolwentka WSB, która w Banku rozpoczęła pracę na stanowisku doradcy-kasjera, a obecnie jest doradcą bankowości przedsiębiorstw oraz Ola – obecnie kierownik zespołu obsługi klienta, a wcześniej doradca w oddziale, trener i specjalista ds. jakości. W ciekawy sposób opowiedziały, jak w praktyce wiążą się ze sobą ścieżki edukacji i pracy – mówi Tomasz Dziełak, menadżer Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni. 

W ciągu roku w regionie gdańskim zatrudnianych jest kilkanaście osób związanych z WSB – studentów albo absolwentów. – Jest to zatem uczelnia, na której chcemy być widoczni jako pracodawca i chcemy pokazywać możliwości pracy w największym Banku w kraju – podkreśla dyrektor Tomasz Jabłoński.

Wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stoją obecnie firmy, sprawiają, że poszukiwane są nowe sposoby dotarcia do potencjalnych kandydatów. Targi pracy, internet, portale branżowe czy Facebook to już za mało, aby zachęcić szczególnie młodych do podjęcia pracy w danej firmie. Według Tomasza Jabłońskiego takie spotkania na uczelniach pomagają promować program stażowy i zachęcają ambitnych studentów do budowania swojej kariery z PKO Bankiem Polskim.

– Spotkanie ze studentami gdańskiej WSB jest jednym z wielu, jakie nasz Bank organizuje na uczelniach wyższych, ponieważ współpracujemy z kilkunastoma uczelniami w całej Polsce. Partnerskie relacje biznesu oraz świata akademickiego przynoszą wymierne korzyści dla obu stron – komentuje Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością. 

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

Spotkaj się z ekspertami PKO Banku Polskiego na targach pracy w Krakowie!

Zaplanuj swoją karierę w Banku!

 

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej