2018.12.07

#dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

Podczas wydarzenia zorganizowanego wspólnie przez PKO Bank Polski i Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku młodzi ludzie mogli wziąć udział w warsztatach na temat sprzedaży, budowania relacji z klientem i zasad rekrutacji kandydatów do pracy w największym polskim banku. A na naszym stoisku mieli szansę porozmawiać z pracownikami z obszaru HR o stażach i ofertach pracy w Banku – zarówno w oddziałach, jak i innych jednostkach zlokalizowanych w Trójmieście. Przy okazji, uczestnicząc w teście, mogli wygrać jeden z gadżetów bankowych.

O jednostkach gdańskiego regionu detalicznego, ich zadaniach oraz roli Banku nie tylko jako instytucji finansowej, ale też organizacji angażującej się w wiele dziedzin życia społecznego i kulturalnego, zarówno w skali całego kraju, jak i lokalnie, opowiedział uczestnikom spotkania Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej.

Studenci poznali też atuty Banku jako pracodawcy oraz możliwości rozwoju zawodowego i budowy ścieżki kariery. Wysłuchali m.in. moderowanej rozmowy z pracownicami sieci sprzedaży, które opowiedziały studentom o swojej pracy. – Wybraliśmy osoby, które są zatrudnione w Banku, ale mają lub miały bliskie związki z gdańską uczelnią. Dominika, doradca-kasjer, zatrudniona rok temu po stażu wakacyjnym, studiująca w WSB; Justyna – absolwentka WSB, która w Banku rozpoczęła pracę na stanowisku doradcy-kasjera, a obecnie jest doradcą bankowości przedsiębiorstw oraz Ola – obecnie kierownik zespołu obsługi klienta, a wcześniej doradca w oddziale, trener i specjalista ds. jakości. W ciekawy sposób opowiedziały, jak w praktyce wiążą się ze sobą ścieżki edukacji i pracy – mówi Tomasz Dziełak, menadżer Zespołu Partnerów Biznesowych Sieci w Gdyni. 

W ciągu roku w regionie gdańskim zatrudnianych jest kilkanaście osób związanych z WSB – studentów albo absolwentów. – Jest to zatem uczelnia, na której chcemy być widoczni jako pracodawca i chcemy pokazywać możliwości pracy w największym Banku w kraju – podkreśla dyrektor Tomasz Jabłoński.

Wyzwania rekrutacyjne, przed którymi stoją obecnie firmy, sprawiają, że poszukiwane są nowe sposoby dotarcia do potencjalnych kandydatów. Targi pracy, internet, portale branżowe czy Facebook to już za mało, aby zachęcić szczególnie młodych do podjęcia pracy w danej firmie. Według Tomasza Jabłońskiego takie spotkania na uczelniach pomagają promować program stażowy i zachęcają ambitnych studentów do budowania swojej kariery z PKO Bankiem Polskim.

– Spotkanie ze studentami gdańskiej WSB jest jednym z wielu, jakie nasz Bank organizuje na uczelniach wyższych, ponieważ współpracujemy z kilkunastoma uczelniami w całej Polsce. Partnerskie relacje biznesu oraz świata akademickiego przynoszą wymierne korzyści dla obu stron – komentuje Dawid Pawłowski z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością. 

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

Spotkaj się z ekspertami PKO Banku Polskiego na targach pracy w Krakowie!

Zaplanuj swoją karierę w Banku!

 

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej