2019.02.05

Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

Początek roku to dobry moment do zaplanowania ścieżki rozwoju zawodowego. Dla studentów i absolwentów uczelni, którzy myślą o pracy w bankowości – przygotowaliśmy 5 programów stażowych we wszystkich obszarach działalności banku. Od stycznia br. w rekrutacji wspiera nas chatbot – narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki któremu możemy być w stałym kontakcie z kandydatami.

Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania PKO Banku Polskiego umożliwiają studentom i absolwentom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych, udział w interesujących przedsięwzięciach, dzięki którym zdobywają cenne doświadczenie.  - Mogą uczestniczyć w projektach strategicznych, pracować na dużych zbiorach danych, poznawać tajniki cyberbezpieczeństwa oraz pogłębiać swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów. Najlepsi otrzymują propozycję pracy w banku i możliwość budowania marki osobistej, przede wszystkim jako profesjonalisty w danej dziedzinie – mówi Katarzyna Motelska Dyrektor Biura Doświadczeń Kandydata i Pracownika.

Co myślą o nas nasi stażyści przeczytasz tutaj 

Płatny staż i elastyczny czas pracy

W 2019 roku przygotowaliśmy 400 miejsc dla młodych ludzi, którzy chcą budować swoją karierę w bankowości. Do wyboru jest kilka różnorodnych programów. W całej Polsce można aplikować do udziału w Akademii Profesjonalnego Doradcy, natomiast na staże w Akademii Cyberbezpieczeństwa, Akademii Analityka Danych, Akademii IT oraz Akademii Wsparcia Biznesu zapraszamy do centrali banku w Warszawie oraz wybranych lokalizacjach.

Programy stażowe adresujemy do studentów oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Nabór na staże trwa przez cały rok. Atutami stażu w PKO Banku Polskim są elastyczny czas pracy i przydzielenie opiekuna, który odpowiada za przebieg i koordynację stażu. – Nasze programy stażowe zostały skonstruowane w oparciu o opinie naszych dotychczasowych stażystów oraz ich opiekunów. Zakładają realizację zadań projektowych. Warto dodać, że za pracę podczas stażu młodzi ludzie otrzymują wynagrodzenie – podkreśla Dawid Pawłowski z Zespołu Doświadczeń Kandydata.

Wszystkie dostępne oferty znajdziesz tutaj

Zdobywanie doświadczenia zawodowego w PKO Banku Polskim tą drogą trwa 3 miesiące (z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy). Najlepszym proponujemy umowę o pracę.

- Szukamy młodych, ambitnych ludzi w całej Polsce. Nie tylko studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, związanych z finansami.  Zapraszamy także tych, których pasjonują takie dziedziny, jak informatyka, analiza danych lub cyberbezpieczeństwo – dodaje.

Sztuczna inteligencja w rekrutacji

Nigdy aplikowanie na staż w banku nie było tak łatwe, jak obecnie! Uruchomiliśmy chatbota rekrutacyjnego. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję. Emplobot przeprowadza wstępną rozmowę i dokonuje automatycznej selekcji ofert dopasowanej do kandydata. Usługa dostępna jest dla każdego 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, bot jest gotowy do prowadzenia jednocześnie wielu rozmów z kandydatami.

- Emplobot zapyta kandydata o doświadczenie zawodowe, umiejętności, dyspozycyjność i oczekiwania finansowe i na tej podstawie stworzy jego profil. Na tej podstawie dopasuje oferty pracy, które mogą zainteresować danego rozmówce. Mając komplet informacji przygotowanych przez system, rekruter szybko może podjąć decyzję i zaprosić kandydata na spotkanie. Dzięki temu, całościowy proces rekrutacji będzie krótszy i prostszy – zapewnia Małgorzat Gromulska z Zespołu Doświadczeń Kandydata

Atrakcyjny pracodawca

W ubiegłorocznym rankingu Universum Poland (badanie Talent Survey, jedno z największych na świecie dotyczące preferencji i celów zawodowych studentów) po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników, działania zgodne z etyką, to główne atrybuty, za które studenci uczestniczący w badaniu docenili nasz bank. Zauważone zostały innowacyjne rozwiązania wdrażane przez bank, m.in. największe pod względem skali zastosowanie technologii blockchain w Europie czy aplikacja mobilna IKO, która zbiera od użytkowników najlepsze oceny.

Chcesz poznać tajniki pracy w największej instytucji finansowej w Polsce?

Dołącz do nas i postaw na rozwój pod okiem najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach.

Aktualne informacje na temat ofert pracy i staży w PKO Banku Polskim dostępne są w zakładce kariera na stronie internetowej www.pkobp.pl/kariera Banku, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w mediach społecznościowych – na profilach Banku na: LinkedInGoldenLine i Facebooku

Więcej o tym co robimy dowiesz się na portalu www.bankomania.pl

Sprawdź, jak się u nas pracuje.

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

Wybrane zadania i projekty, które czekają na stażystów

- Budowa modeli oceny ryzyka kredytowego,
- Process mining procesu kredytowego
- Wykorzystanie analizy sieciowej (SNA) do analizy trendów biznesowych
- Wsparcie procesów sprzedażowych oraz produktowych dedykowanych do Klientów banku 

  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.15

   200 milionów transakcji w IKO

   Od początku funkcjonowania na rynku aplikacji mobilnej IKO klienci Banku wykonali z poziomu telefonu łącznie już 200 mln transakcji. Najczęściej zlecają za pomocą IKO przelewy, płacą za zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnie zbliżeniowo.

   więcej
  Pokaż więcej