2019.02.05

Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

Początek roku to dobry moment do zaplanowania ścieżki rozwoju zawodowego. Dla studentów i absolwentów uczelni, którzy myślą o pracy w bankowości – przygotowaliśmy 5 programów stażowych we wszystkich obszarach działalności banku. Od stycznia br. w rekrutacji wspiera nas chatbot – narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki któremu możemy być w stałym kontakcie z kandydatami.

Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania PKO Banku Polskiego umożliwiają studentom i absolwentom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych, udział w interesujących przedsięwzięciach, dzięki którym zdobywają cenne doświadczenie.  - Mogą uczestniczyć w projektach strategicznych, pracować na dużych zbiorach danych, poznawać tajniki cyberbezpieczeństwa oraz pogłębiać swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów. Najlepsi otrzymują propozycję pracy w banku i możliwość budowania marki osobistej, przede wszystkim jako profesjonalisty w danej dziedzinie – mówi Katarzyna Motelska Dyrektor Biura Doświadczeń Kandydata i Pracownika.

Co myślą o nas nasi stażyści przeczytasz tutaj 

Płatny staż i elastyczny czas pracy

W 2019 roku przygotowaliśmy 400 miejsc dla młodych ludzi, którzy chcą budować swoją karierę w bankowości. Do wyboru jest kilka różnorodnych programów. W całej Polsce można aplikować do udziału w Akademii Profesjonalnego Doradcy, natomiast na staże w Akademii Cyberbezpieczeństwa, Akademii Analityka Danych, Akademii IT oraz Akademii Wsparcia Biznesu zapraszamy do centrali banku w Warszawie oraz wybranych lokalizacjach.

Programy stażowe adresujemy do studentów oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Nabór na staże trwa przez cały rok. Atutami stażu w PKO Banku Polskim są elastyczny czas pracy i przydzielenie opiekuna, który odpowiada za przebieg i koordynację stażu. – Nasze programy stażowe zostały skonstruowane w oparciu o opinie naszych dotychczasowych stażystów oraz ich opiekunów. Zakładają realizację zadań projektowych. Warto dodać, że za pracę podczas stażu młodzi ludzie otrzymują wynagrodzenie – podkreśla Dawid Pawłowski z Zespołu Doświadczeń Kandydata.

Wszystkie dostępne oferty znajdziesz tutaj

Zdobywanie doświadczenia zawodowego w PKO Banku Polskim tą drogą trwa 3 miesiące (z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy). Najlepszym proponujemy umowę o pracę.

- Szukamy młodych, ambitnych ludzi w całej Polsce. Nie tylko studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, związanych z finansami.  Zapraszamy także tych, których pasjonują takie dziedziny, jak informatyka, analiza danych lub cyberbezpieczeństwo – dodaje.

Sztuczna inteligencja w rekrutacji

Nigdy aplikowanie na staż w banku nie było tak łatwe, jak obecnie! Uruchomiliśmy chatbota rekrutacyjnego. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję. Emplobot przeprowadza wstępną rozmowę i dokonuje automatycznej selekcji ofert dopasowanej do kandydata. Usługa dostępna jest dla każdego 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, bot jest gotowy do prowadzenia jednocześnie wielu rozmów z kandydatami.

- Emplobot zapyta kandydata o doświadczenie zawodowe, umiejętności, dyspozycyjność i oczekiwania finansowe i na tej podstawie stworzy jego profil. Na tej podstawie dopasuje oferty pracy, które mogą zainteresować danego rozmówce. Mając komplet informacji przygotowanych przez system, rekruter szybko może podjąć decyzję i zaprosić kandydata na spotkanie. Dzięki temu, całościowy proces rekrutacji będzie krótszy i prostszy – zapewnia Małgorzat Gromulska z Zespołu Doświadczeń Kandydata

Atrakcyjny pracodawca

W ubiegłorocznym rankingu Universum Poland (badanie Talent Survey, jedno z największych na świecie dotyczące preferencji i celów zawodowych studentów) po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników, działania zgodne z etyką, to główne atrybuty, za które studenci uczestniczący w badaniu docenili nasz bank. Zauważone zostały innowacyjne rozwiązania wdrażane przez bank, m.in. największe pod względem skali zastosowanie technologii blockchain w Europie czy aplikacja mobilna IKO, która zbiera od użytkowników najlepsze oceny.

Chcesz poznać tajniki pracy w największej instytucji finansowej w Polsce?

Dołącz do nas i postaw na rozwój pod okiem najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach.

Aktualne informacje na temat ofert pracy i staży w PKO Banku Polskim dostępne są w zakładce kariera na stronie internetowej www.pkobp.pl/kariera Banku, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w mediach społecznościowych – na profilach Banku na: LinkedInGoldenLine i Facebooku

Więcej o tym co robimy dowiesz się na portalu www.bankomania.pl

Sprawdź, jak się u nas pracuje.

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

Wybrane zadania i projekty, które czekają na stażystów

- Budowa modeli oceny ryzyka kredytowego,
- Process mining procesu kredytowego
- Wykorzystanie analizy sieciowej (SNA) do analizy trendów biznesowych
- Wsparcie procesów sprzedażowych oraz produktowych dedykowanych do Klientów banku 

loaderek.gifoverlay.png