2019.02.05

Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

Początek roku to dobry moment do zaplanowania ścieżki rozwoju zawodowego. Dla studentów i absolwentów uczelni, którzy myślą o pracy w bankowości – przygotowaliśmy 5 programów stażowych we wszystkich obszarach działalności banku. Od stycznia br. w rekrutacji wspiera nas chatbot – narzędzie wykorzystujące sztuczną inteligencję, dzięki któremu możemy być w stałym kontakcie z kandydatami.

Zróżnicowana oferta oraz duża skala działania PKO Banku Polskiego umożliwiają studentom i absolwentom sprawdzenie się w wielu interdyscyplinarnych zespołach projektowych, udział w interesujących przedsięwzięciach, dzięki którym zdobywają cenne doświadczenie.  - Mogą uczestniczyć w projektach strategicznych, pracować na dużych zbiorach danych, poznawać tajniki cyberbezpieczeństwa oraz pogłębiać swoją wiedzę podczas szkoleń i warsztatów. Najlepsi otrzymują propozycję pracy w banku i możliwość budowania marki osobistej, przede wszystkim jako profesjonalisty w danej dziedzinie – mówi Katarzyna Motelska Dyrektor Biura Doświadczeń Kandydata i Pracownika.

Co myślą o nas nasi stażyści przeczytasz tutaj 

Płatny staż i elastyczny czas pracy

W 2019 roku przygotowaliśmy 400 miejsc dla młodych ludzi, którzy chcą budować swoją karierę w bankowości. Do wyboru jest kilka różnorodnych programów. W całej Polsce można aplikować do udziału w Akademii Profesjonalnego Doradcy, natomiast na staże w Akademii Cyberbezpieczeństwa, Akademii Analityka Danych, Akademii IT oraz Akademii Wsparcia Biznesu zapraszamy do centrali banku w Warszawie oraz wybranych lokalizacjach.

Programy stażowe adresujemy do studentów oraz absolwentów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Nabór na staże trwa przez cały rok. Atutami stażu w PKO Banku Polskim są elastyczny czas pracy i przydzielenie opiekuna, który odpowiada za przebieg i koordynację stażu. – Nasze programy stażowe zostały skonstruowane w oparciu o opinie naszych dotychczasowych stażystów oraz ich opiekunów. Zakładają realizację zadań projektowych. Warto dodać, że za pracę podczas stażu młodzi ludzie otrzymują wynagrodzenie – podkreśla Dawid Pawłowski z Zespołu Doświadczeń Kandydata.

Wszystkie dostępne oferty znajdziesz tutaj

Zdobywanie doświadczenia zawodowego w PKO Banku Polskim tą drogą trwa 3 miesiące (z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy). Najlepszym proponujemy umowę o pracę.

- Szukamy młodych, ambitnych ludzi w całej Polsce. Nie tylko studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, związanych z finansami.  Zapraszamy także tych, których pasjonują takie dziedziny, jak informatyka, analiza danych lub cyberbezpieczeństwo – dodaje.

Sztuczna inteligencja w rekrutacji

Nigdy aplikowanie na staż w banku nie było tak łatwe, jak obecnie! Uruchomiliśmy chatbota rekrutacyjnego. Narzędzie wykorzystuje sztuczną inteligencję. Emplobot przeprowadza wstępną rozmowę i dokonuje automatycznej selekcji ofert dopasowanej do kandydata. Usługa dostępna jest dla każdego 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, bot jest gotowy do prowadzenia jednocześnie wielu rozmów z kandydatami.

- Emplobot zapyta kandydata o doświadczenie zawodowe, umiejętności, dyspozycyjność i oczekiwania finansowe i na tej podstawie stworzy jego profil. Na tej podstawie dopasuje oferty pracy, które mogą zainteresować danego rozmówce. Mając komplet informacji przygotowanych przez system, rekruter szybko może podjąć decyzję i zaprosić kandydata na spotkanie. Dzięki temu, całościowy proces rekrutacji będzie krótszy i prostszy – zapewnia Małgorzat Gromulska z Zespołu Doświadczeń Kandydata

Atrakcyjny pracodawca

W ubiegłorocznym rankingu Universum Poland (badanie Talent Survey, jedno z największych na świecie dotyczące preferencji i celów zawodowych studentów) po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników, działania zgodne z etyką, to główne atrybuty, za które studenci uczestniczący w badaniu docenili nasz bank. Zauważone zostały innowacyjne rozwiązania wdrażane przez bank, m.in. największe pod względem skali zastosowanie technologii blockchain w Europie czy aplikacja mobilna IKO, która zbiera od użytkowników najlepsze oceny.

Chcesz poznać tajniki pracy w największej instytucji finansowej w Polsce?

Dołącz do nas i postaw na rozwój pod okiem najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach.

Aktualne informacje na temat ofert pracy i staży w PKO Banku Polskim dostępne są w zakładce kariera na stronie internetowej www.pkobp.pl/kariera Banku, portalach z ogłoszeniami o pracę oraz w mediach społecznościowych – na profilach Banku na: LinkedInGoldenLine i Facebooku

Więcej o tym co robimy dowiesz się na portalu www.bankomania.pl

Sprawdź, jak się u nas pracuje.

 

Lidia Sosnowska
Ekspert w PKO Banku Polskim

Wybrane zadania i projekty, które czekają na stażystów

- Budowa modeli oceny ryzyka kredytowego,
- Process mining procesu kredytowego
- Wykorzystanie analizy sieciowej (SNA) do analizy trendów biznesowych
- Wsparcie procesów sprzedażowych oraz produktowych dedykowanych do Klientów banku 

  • Bankofinanse

   02019.02.21

   Zacznij odkładać już dziś na przyszłoroczne ferie

   Powrót po feriach do pracy jest trudny, ale jeszcze trudniej jest wrócić do finansowej równowagi po wyjeździe, który nadszarpnął domowy budżet. Jak nie wpaść w tarapaty przez kilkudniowy wypad w góry? Pomyśl o tym już dziś i zacznij odkładać na przyszłoroczne ferie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.19

   PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

   Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wystartował przedmiot „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Podczas wykładów i warsztatów eksperci PKO Banku Polskiego, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem i walczą z zagrożeniami w sieci, będą dzielić się swoją praktyczną wiedzą ze studentami. Nowy przedmiot to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

   Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

   Grupą najbardziej narażoną na próby wyłudzenia pieniędzy z rachunków bankowych są osoby starsze. W wielu miastach pracownicy naszych oddziałów, we współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa, uczestniczą w szkoleniach, które mają uczulić seniorów na tego typu zagrożenia. W ostatnim czasie takie seminaria,, odbyły się w Zwoleniu i Lipsku. Kolejne, już niebawem, w Kozienicach.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.15

   40. rocznica wybuchu w Rotundzie. Pamiętamy!

   W 1979 r. w warszawskiej Rotundzie doszło do tragicznego wypadku. Wybuchł gaz, w wyniku czego zginęło 49 osób. Co roku Bank upamiętnia ofiary eksplozji składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.13

   Henryk Gruber – wizjoner swoich czasów

   W latach trzydziestych XX w. Prezes Henryk Gruber tchnął nowoczesność w PKO. Budował jej markę, zaufanie społeczne, potęgę finansową banku i wolnej Polski. Ten kapitał procentował w późniejszych latach.

   więcej
  Pokaż więcej