2018.03.15

Studenci poznańskich uczelni chcą pracować w PKO Banku Polskim

Studenci i absolwenci uczelni wyższych w Poznaniu z dużym zainteresowaniem odwiedzali stoisko PKO Banku Polskiego podczas targów pracy i praktyk – Absolvent Talent Days. Mieli okazję porozmawiać z ekspertami Banku na temat specyfiki pracy w bankowości, a także zapoznać się z aktualnymi ofertami staży.

PKO Bank Polski, od wielu lat aktywnie włącza się w życie najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Eksperci Banku prowadzą wykłady na wiodących uniwersytetach i uczelniach technicznych, ale spotykają się również ze studentami podczas targów pracy. Dla osób rozpoczynających swoją karierę zawodową to doskonała okazja, by porozmawiać z osobami, które na co dzień pracują w największej instytucji finansowej w kraju. 

Podczas Absolvent Talent Days w Poznaniu stoisko PKO Banku Polskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. – Spotkaliśmy się z wieloma osobami zainteresowanymi pracą w PKO Banku Polskim, który dla młodych ludzi jest pożądanym pracodawcą. Osoby odwiedzające nasze stoisko pytały o aktualne oferty staży, ich wymiar godzinowy i zakres obowiązków. Udział w takich wydarzeniach jest dla nas ważny, ponieważ możemy porozmawiać z kandydatami, poznać ich oczekiwania i udzielić im wyczerpujących informacji – mówi Dawid Pawłowski, specjalista z Departamentu Zarządzania Personelem i Efektywnością w Biurze Doświadczeń Pracownika w PKO Banku Polskim. 

Od pierwszej edycji Absolvent Talent Days co najmniej 8 tys. osób znalazło pracę albo odbyło praktyki dzięki kontaktom zdobytym podczas targów. Uczestnicy wydarzenia mogą nie tylko porozmawiać z pracodawcami, ale też skonsultować swoje CV ze specjalistą oraz wziąć udział w wykładach i warsztatach. W wiosennej edycji imprezy w Poznaniu wzięło udział ponad 30 firm, którymi zainteresowało się około 3 tys. studentów i absolwentów. 

Eksperci PKO Banku Polskiego w marcu i kwietniu, będą uczestniczyli w największych tragach pracy w najważniejszych ośrodkach akademickich w całej Polsce. Już 26 marca 2018 r.  będą obecni podczas Dni Kariery w Katowicach, a kolejne imprezy to:

• 27 marca: Łódź, AIESEC

• 27-28 marca: Warszawa, Warszawskie Dni Informatyki

• 10 kwietnia: Gdańsk, Absolvent Talent Days

• 17 kwietnia: Kraków, Targi 4 sfery kariery

• 26 kwietnia: Szczecin, Targi Pracy Szczecin

Jarosław Melon

Czytaj także: 

Dni Kariery w Lublinie z PKO Bankiem Polskim 

Porozmawiaj z ekspertami PKO Banku Polskiego podczas Absolvent Talent Days w Poznaniu 

PKO Bank Polski na wiosennych targach pracy w całej Polsce

Pliki do pobrania