2019.03.18

#zajmijstanowisko, czyli PKO Bank Polski na targach pracy

Wiosenne targi pracy, które odbywają się w całej Polsce, to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z rekruterami oraz pracownikami firm. Skorzystały z niej setki osób, które odwiedziły warszawską edycję Absolvent Talent Days na PGE Narodowym.

Wiosenne targi pracy

Dla młodych ludzi ważna jest atmosfera w pracy

Targi pracy kierowane są głównie do studentów i absolwentów szkół wyższych, którzy mogą spotkać się z pracodawcami, poznać aktualne oferty pracy i staży. Dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy to doskonała okazja, aby zapytać o aktualne rekrutacje, oczekiwania pracodawcy i zakres obowiązków.

Stoisko PKO Banku Polskiego odwiedzają przede wszystkim studenci zainteresowani stażem. Pytają o możliwości rozwoju, zakres pracy i projekty, w których będą mogli uczestniczyć – mówi Katarzyna Świątek, menedżerka Zespołu Doświadczeń Kandydata w PKO Banku Polskim. – W związku z tym, że są to osoby, które często jeszcze studiują, ważny jest dla nich również elastyczny czas pracy – dodaje.

Przez cały dzień, setki osób spotykały się z pracownikami PKO Banku Polskiego. Do stoiska przyciągała ich renoma firmy oraz… uśmiechnięci eksperci. – Świadomość możliwości rozwoju ma duży wpływ na to, jaką wybiorę pracę. To dla mnie duża motywacja – mówi Matuesz Probola, student Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. – Ważna jest dla mnie również atmosfera w firmie i ludzie, z którymi będę pracował – dodaje.

Niemal 10 tys. odwiedzających i ponad 100 pracodawców

Absolvent Talent Days to jedno z największych wydarzeń targowych w Polsce, które łączy pracodawców i kandydatów.

Na warszawską edycję Absolvent Talent Days zarejestrowało się ponad 10 tys. osób, które mogły spotkać się z ponad setką pracodawców biorących udział w tegorocznej edycji – mówi Iwona Urbańska z Grupy Absolvent.pl. – Młodzi ludzie szukają u nas inspiracji do tego, jak zaplanować swoje życie zawodowe – pomagają w tym spotkania twarzą w twarz z pracodawcą – dodaje.

#zajmijstanowisko w PKO Banku Polskim z pomocą bota!

Bezpośrednie spotkanie z rekruterami to bardzo dogodny sposób poszukiwania stażu lub pracy, jednak nie wszyscy mają możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach targowych. Dla tych, którzy nie mogą spotkać się osobiście z ekspertami PKO Banku Polskiego, przygotowano inne możliwości rekrutacji.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w PKO Banku Polskim, zachęcamy do odwiedzenia zakładki Kariera naszej strony internetowej – mówi Katarzyna Świątek. – Zachęcamy też do porozmawiania na Messengerze z naszym Emplobotem– w ciągu krótkiej rozmowy zbierze on informacje potrzebne do stworzenia profilu kandydata oraz przedstawienia adekwatnej do oczekiwań i kwalifikacji oferty pracylub stażu – dodaje.

Emplobot, czyli chatbot, dostępny jest przez cały tydzień, 24 godziny na dobę, więc rozmowa z nim może odbyć się w dogodnym dla kandydata terminie. Bot pyta m.in. o doświadczenie zawodowe, posiadane umiejętności, dyspozycyjność oraz oczekiwania finansowe. Na tej podstawie sam tworzy profil kandydata oraz dobiera odpowiednią ofertę.

Jeżeli wolisz bezpośredni kontakt z pracodawcą, zapraszamy na kolejne wydarzenia, podczas których będziesz mieć możliwość porozmawiania z naszymi ekspertami.

  • 19.03 – Kraków, Absolvent Talent Days
  • 21.03 – Toruń, Dni Kariery AIESEC
  • 26-27.03 – Warszawskie Dni Informatyki
  • 26.03 – Warsaw Java Meetup #3
  • 27.03 – Szczecin, Targi Pracy Szczecin
  • 28.03 – Katowice, Absolvent Talent Days
  • 04.04 – Poznań, Dni Kariery AIESEC
  • 11.04 – Warszawa, Szkoła Główna Handlowa, Tydzień z doradcami kariery
  • 08.06 – Wrocław Nomad-IX Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych

Jarosław Melon 

Czytaj także:

Najlepsze na świecie IKO dla każdego

Poznaj Polskę za pół ceny – to takie proste z kartą PKO Ekspres

Kup taniej auto, albo zdecyduj się na nowości