2019.03.18

#zajmijstanowisko, czyli PKO Bank Polski na targach pracy

Wiosenne targi pracy, które odbywają się w całej Polsce, to doskonała okazja do bezpośredniej rozmowy z rekruterami oraz pracownikami firm. Skorzystały z niej setki osób, które odwiedziły warszawską edycję Absolvent Talent Days na PGE Narodowym.

Wiosenne targi pracy

Dla młodych ludzi ważna jest atmosfera w pracy

Targi pracy kierowane są głównie do studentów i absolwentów szkół wyższych, którzy mogą spotkać się z pracodawcami, poznać aktualne oferty pracy i staży. Dla osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy to doskonała okazja, aby zapytać o aktualne rekrutacje, oczekiwania pracodawcy i zakres obowiązków.

Stoisko PKO Banku Polskiego odwiedzają przede wszystkim studenci zainteresowani stażem. Pytają o możliwości rozwoju, zakres pracy i projekty, w których będą mogli uczestniczyć – mówi Katarzyna Świątek, menedżerka Zespołu Doświadczeń Kandydata w PKO Banku Polskim. – W związku z tym, że są to osoby, które często jeszcze studiują, ważny jest dla nich również elastyczny czas pracy – dodaje.

Przez cały dzień, setki osób spotykały się z pracownikami PKO Banku Polskiego. Do stoiska przyciągała ich renoma firmy oraz… uśmiechnięci eksperci. – Świadomość możliwości rozwoju ma duży wpływ na to, jaką wybiorę pracę. To dla mnie duża motywacja – mówi Matuesz Probola, student Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. – Ważna jest dla mnie również atmosfera w firmie i ludzie, z którymi będę pracował – dodaje.

Niemal 10 tys. odwiedzających i ponad 100 pracodawców

Absolvent Talent Days to jedno z największych wydarzeń targowych w Polsce, które łączy pracodawców i kandydatów.

Na warszawską edycję Absolvent Talent Days zarejestrowało się ponad 10 tys. osób, które mogły spotkać się z ponad setką pracodawców biorących udział w tegorocznej edycji – mówi Iwona Urbańska z Grupy Absolvent.pl. – Młodzi ludzie szukają u nas inspiracji do tego, jak zaplanować swoje życie zawodowe – pomagają w tym spotkania twarzą w twarz z pracodawcą – dodaje.

#zajmijstanowisko w PKO Banku Polskim z pomocą bota!

Bezpośrednie spotkanie z rekruterami to bardzo dogodny sposób poszukiwania stażu lub pracy, jednak nie wszyscy mają możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach targowych. Dla tych, którzy nie mogą spotkać się osobiście z ekspertami PKO Banku Polskiego, przygotowano inne możliwości rekrutacji.

Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o pracy w PKO Banku Polskim, zachęcamy do odwiedzenia zakładki Kariera naszej strony internetowej – mówi Katarzyna Świątek. – Zachęcamy też do porozmawiania na Messengerze z naszym Emplobotem– w ciągu krótkiej rozmowy zbierze on informacje potrzebne do stworzenia profilu kandydata oraz przedstawienia adekwatnej do oczekiwań i kwalifikacji oferty pracylub stażu – dodaje.

Emplobot, czyli chatbot, dostępny jest przez cały tydzień, 24 godziny na dobę, więc rozmowa z nim może odbyć się w dogodnym dla kandydata terminie. Bot pyta m.in. o doświadczenie zawodowe, posiadane umiejętności, dyspozycyjność oraz oczekiwania finansowe. Na tej podstawie sam tworzy profil kandydata oraz dobiera odpowiednią ofertę.

Jeżeli wolisz bezpośredni kontakt z pracodawcą, zapraszamy na kolejne wydarzenia, podczas których będziesz mieć możliwość porozmawiania z naszymi ekspertami.

 • 19.03 – Kraków, Absolvent Talent Days
 • 21.03 – Toruń, Dni Kariery AIESEC
 • 26-27.03 – Warszawskie Dni Informatyki
 • 26.03 – Warsaw Java Meetup #3
 • 27.03 – Szczecin, Targi Pracy Szczecin
 • 28.03 – Katowice, Absolvent Talent Days
 • 04.04 – Poznań, Dni Kariery AIESEC
 • 11.04 – Warszawa, Szkoła Główna Handlowa, Tydzień z doradcami kariery
 • 08.06 – Wrocław Nomad-IX Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych

Jarosław Melon 

Czytaj także:

Najlepsze na świecie IKO dla każdego

Poznaj Polskę za pół ceny – to takie proste z kartą PKO Ekspres

Kup taniej auto, albo zdecyduj się na nowości

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej