2018.01.11

Leasing finansuje innowacje w opiece zdrowotnej. Leasing sprzętu medycznego w ofercie PKO Leasing

Firmy leasingowe w trzech pierwszych kwartałach 2017 r. sfinansowały urządzenia i sprzęt medyczny o wartości ok. 615 mln zł. To wzrost o ponad 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. Nowoczesny sprzęt medyczny do leczenia nieoperacyjnych guzów trzustki i wątroby jest wsparciem terapii prowadzonych w szpitalu MSWiA.

 – Polska medycyna nieustanie się rozwija, o czym świadczą nowe technologie wprowadzane na nasz rynek. Firmy leasingowe, oferując odpowiednio dopasowane, a zarazem korzystne dla Klienta formy finansowania urządzeń medycznych, wspierają dostęp do innowacji w ochronie zdrowia. Znaczna część sprzętu i urządzeń medycznych, z których korzysta prywatna służba zdrowia w Polsce, finansowana jest przez firmy leasingowe – mówi Daniel Sobiecki, dyrektor Rynku Urządzeń Medycznych.

Przykładem innowacyjnego sprzętu jest NanoKnife sfinansowany przez PKO Leasing. Ta najnowocześniejsza aparatura do mało inwazyjnego niszczenia komórek rakowych za pomocą impulsów prądu o wysokim napięciu, trafiła do warszawskiego szpitala MSWiA. Pacjenci mają możliwość skorzystania z technologii, która minimalizuje powikłania i radykalnie skraca czas pobytu w szpitalu. Pozwala pacjentowi opuścić placówkę już w drugiej dobie po zabiegu. Technologia NanoKnife pozwala leczyć chorych z nieoperacyjnymi guzami trzustki i wątroby, a więc te osoby, u których tradycyjna chirurga okazała się bezradna i zostali uznani za nieuleczalnie chorych. Metoda ta daje im szansę na wyleczenie.  

Lider polskiego rynku leasingu miał również udział w udostępnieniu nowoczesnego robota medycznego do transplantacji włosów.

PKO Leasing oferuje finansowanie zakupu urządzeń medycznych bądź wyposażenia do gabinetów medycznych i kosmetycznych, aptek oraz przychodni. Przedsiębiorca może liczyć na elastyczne warunki umowy i płatności oraz atrakcyjne warunki zakupu. Dzieje się tak dzięki współpracy z największymi producentami. PKO Leasing, jako jedyna firma na rynku, oferuje leasing objęty programem gwarancyjnym Unii Europejskiej InnovFIN.

 – Według prognoz PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej jest wart obecnie około 43 mld zł i rozwija się dynamicznie, w tempie 7 proc. rocznie. Lokomotywami wzrostu będą główne segmenty tego rynku, czyli ubezpieczenia zdrowotne i usługi abonamentowe. Zmniejszają one bowiem bolączki publicznego lecznictwa, w tym największą, czyli kolejki – podsumowuje Daniel Sobiecki.

Marta Zalewska

PKO Leasing

Czytaj także:

Co drukujemy w 3D? – od praktycznych zastosowań po ratowanie życia z wykorzystaniem drukarki

PKO Leasing niezmiennie liderem rynku leasingu

Nowy lider rynku – fuzja PKO Leasing i Raiffeisen-Leasing Polska

  • Bankofirma

   02018.04.17

   Wspieramy firmy od startu! Najnowsza kampania PKO Banku Polskiego dla firm

   Dla początkującego przedsiębiorcy jednym z najważniejszych etapów rozpoczęcia działalności jest wybór odpowiedniej oferty finansowania. W odpowiedzi na te potrzeby PKO Bank Polski wspólnie z PKO Leasing, w nowej kampanii reklamowej zachęca przedsiębiorców do skorzystania z konkretnych produktów: Pożyczki na Start do 100 tys. zł na dowolny cel oraz leasingu do 120 tys. zł na pojazdy do 3,5t!

   więcej
  • Bankofirma

   02018.04.11

   Ufać znaczy kontrolować. Daj pracownikowi kartę debetową

   Paliwo do służbowego auta, biznesowy lunch czy kilkudniowa delegacja – musisz zapewnić swojemu pracownikowi fundusze na ten cel. Trzymanie i rozliczanie gotówki w firmie rodzi mnóstwo problemów z kontrolą finansową – skorzystaj więc z karty do firmowego konta. A ponieważ ufać znaczy kontrolować, zamiast kredytowej wybierz kartę debetową.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.03.20

   Rodzinne firmy wchodzą w świat nowych technologii

   Rodzinne firmy, które powstawały w pierwszym etapie rodzącej się w Polsce przedsiębiorczości, czyli na początku lat 90., trafiają dziś poprzez sukcesję w ręce kolejnego pokolenia. Młodzi ludzie starają się modernizować biznesy zarządzane przez rodziców lub dziadków.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.03.20

   Na fali przedsiębiorczości. Weź udział w konkursie Gdyński Biznesplan

   Podobno w biznesie nie ma miejsca na spontaniczność. Działalność powinna być dobrze zaplanowana. Przed rozpoczęciem inwestowania wypadałoby zrobić rozeznanie rynku, określić szanse i zagrożenia. Wielu młodych przedsiębiorców doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jednak brakuje im pieniędzy, know-how lub wsparcia w rozpoczęciu działania.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.03.13

   Pożyczaj i rozwijaj firmę – kredyty dla firm szansą na rozwój

   Polska gospodarka rośnie w tempie najszybszym od blisko dekady. Inwestycje w ostatnim kwartale 2017 r. przyspieszyły aż o 11 proc. Koszty kredytów dla firm pozostają na niskim poziomie, dlatego trudno wyobrazić sobie lepszy moment na zrealizowanie perspektywicznego i dochodowego projektu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.03.08

   W ZenCard można płacić gotówką

   ZenCard, należące do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, wprowadziło nowe rozwiązanie, dzięki któremu z programów lojalnościowych mogą korzystać także klienci dokonujący płatności gotówkowych, a nie tylko kartą.

   więcej
  Pokaż więcej