2018.01.11

Leasing finansuje innowacje w opiece zdrowotnej. Leasing sprzętu medycznego w ofercie PKO Leasing

Firmy leasingowe w trzech pierwszych kwartałach 2017 r. sfinansowały urządzenia i sprzęt medyczny o wartości ok. 615 mln zł. To wzrost o ponad 18 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. Nowoczesny sprzęt medyczny do leczenia nieoperacyjnych guzów trzustki i wątroby jest wsparciem terapii prowadzonych w szpitalu MSWiA.

 – Polska medycyna nieustanie się rozwija, o czym świadczą nowe technologie wprowadzane na nasz rynek. Firmy leasingowe, oferując odpowiednio dopasowane, a zarazem korzystne dla Klienta formy finansowania urządzeń medycznych, wspierają dostęp do innowacji w ochronie zdrowia. Znaczna część sprzętu i urządzeń medycznych, z których korzysta prywatna służba zdrowia w Polsce, finansowana jest przez firmy leasingowe – mówi Daniel Sobiecki, dyrektor Rynku Urządzeń Medycznych.

Przykładem innowacyjnego sprzętu jest NanoKnife sfinansowany przez PKO Leasing. Ta najnowocześniejsza aparatura do mało inwazyjnego niszczenia komórek rakowych za pomocą impulsów prądu o wysokim napięciu, trafiła do warszawskiego szpitala MSWiA. Pacjenci mają możliwość skorzystania z technologii, która minimalizuje powikłania i radykalnie skraca czas pobytu w szpitalu. Pozwala pacjentowi opuścić placówkę już w drugiej dobie po zabiegu. Technologia NanoKnife pozwala leczyć chorych z nieoperacyjnymi guzami trzustki i wątroby, a więc te osoby, u których tradycyjna chirurga okazała się bezradna i zostali uznani za nieuleczalnie chorych. Metoda ta daje im szansę na wyleczenie.  

Lider polskiego rynku leasingu miał również udział w udostępnieniu nowoczesnego robota medycznego do transplantacji włosów.

PKO Leasing oferuje finansowanie zakupu urządzeń medycznych bądź wyposażenia do gabinetów medycznych i kosmetycznych, aptek oraz przychodni. Przedsiębiorca może liczyć na elastyczne warunki umowy i płatności oraz atrakcyjne warunki zakupu. Dzieje się tak dzięki współpracy z największymi producentami. PKO Leasing, jako jedyna firma na rynku, oferuje leasing objęty programem gwarancyjnym Unii Europejskiej InnovFIN.

 – Według prognoz PMR rynek prywatnej opieki zdrowotnej jest wart obecnie około 43 mld zł i rozwija się dynamicznie, w tempie 7 proc. rocznie. Lokomotywami wzrostu będą główne segmenty tego rynku, czyli ubezpieczenia zdrowotne i usługi abonamentowe. Zmniejszają one bowiem bolączki publicznego lecznictwa, w tym największą, czyli kolejki – podsumowuje Daniel Sobiecki.

Marta Zalewska

PKO Leasing

Czytaj także:

Co drukujemy w 3D? – od praktycznych zastosowań po ratowanie życia z wykorzystaniem drukarki

PKO Leasing niezmiennie liderem rynku leasingu

Nowy lider rynku – fuzja PKO Leasing i Raiffeisen-Leasing Polska