2016.04.21

Badanie ekosystemu start-upów w Polsce

PKO Bank Polski wspólnie z Deloitte i pozostałymi partnerami zbadają ekosystem start-upów w Polsce. Zachęcamy do włączenia się w projekt i wypełnienie krótkiej ankiety.

Badanie ekosystemu start-upów w Polsce
Fot. shutterstock.com

Polska gospodarka stoi w obliczu poważnego wyzwania, jakim jest wyrwanie się z pułapki średniego dochodu. Aby pozostać na ścieżce szybkiego rozwoju, coraz większą rolę musi odgrywać tworzenie innowacyjnej gospodarki, czemu sprzyja powstawanie młodych i pełnych pomysłów start-upów.

Jesteśmy zdania, że to między innymi odpowiedni ekosystem wspierania takich start-upów może stanowić istotną siłę naszego regionu w przyszłości. Dlatego pragniemy go dobrze poznać. PKO Bank Polski wspólnie z Deloitte, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, T-Mobile, Startup Poland, Startup Hub Poland oraz AIP prowadzi badanie ekosystemu startupów w Polsce, którego rezultatem będzie specjalistyczny raport.

W celu przygotowania raportu uruchomiono ankietę badającą takie aspekty działalności start-upów jak: przychody, zatrudnienie czy obszar działalności. Ankieta dostępna jest w języku polskim oraz angielskim, a jej wypełnienie nie zajmuje więcej niż 10 minut.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety oraz udostępniania jej innym przedstawicielom start-upów.

Badanie wpływu start-upów na gospodarkę to kolejna już inicjatywa wspierająca wzrost innowacyjności, w którą włączył się PKO Bank Polski. Jesteśmy również partnerem głównym programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland skierowanego do start-upów, którego jednym z podstawowych celów jest ułatwienie skutecznej komercjalizacji technologii opracowywanych przez młodych polskich przedsiębiorców i wynalazców. W grudniu ubiegłego roku Bank był współorganizatorem D-RAFT Corporate Demo Day „FinTech & Mobile”, podczas którego duże firmy i młodzi przedsiębiorcy mogli wymienić się zdobytymi doświadczeniami. PKO podejmuje także bezpośrednią współpracę z polskimi naukowcami – w ubiegłym roku we współpracy z Politechniką Gdańską rozpoczęte zostały prace nad kompleksowym rozwiązaniem biometrycznym.

Szymon Pinderak
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

PKO Bank Polski i start-upy przy jednym stole

Ruszył Campus Warsaw − centrum dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej

  • Bankofirma

   02019.04.23

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.19

   e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

   Klienci segmentu MSP otrzymają pilotażowo dostęp do nowej usługi w kanałach zdalnych: e-Prawnika. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik i dostosowane do potrzeb klientów banku pozwala na całkowicie zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego. Usługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.13

   Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

   Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.27

   Nina Wiśniewska. O piękno warto zabiegać

   Trzeba wielkiej determinacji i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tej branży. Nina Wiśniewska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, doskonale wie jak to zrobić. W tych wysiłkach wspiera ją PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej