2015.12.07

Ruszył Campus Warsaw − centrum dla start-upów z Europy Środkowo-Wschodniej

Długo wyczekiwany Campus Warsaw wystartował. To miejsce, w którym przedsiębiorcy mogą uzyskać bezpłatne wsparcie i wiedzę oraz budować firmy technologiczne o zasięgu globalnym. Warszawski campus jest pierwszym w Europie Centralnej i piątym działającym na świecie tego typu miejscem. Aby dołączyć do społeczności, wystarczy się zarejestrować i działać, bo możliwości rozwoju jest bardzo dużo.

Campus Warsaw

Campus Warsaw znajduje się na terenie Centrum Praskiego Koneser przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. To 1600 m2 przestrzeni podzielonej na trzy piętra. Sercem tego miejsca jest znajdujące się na parterze Campus Cafe, prowadzone przez warszawską kawiarnię Emesen. Tuż obok przedsiębiorcy mają dostęp do przestrzeni eventowej oraz sali szkoleniowej, w których codziennie będą organizowane dla członków społeczności bezpłatne spotkania, takie jak szkolenia, sesje mentoringowe, warsztaty i wykłady inspirujących mówców. Na parterze mieści się także strefa Innovation Nest, polskiego partnera Campusu Warsaw.

Pierwsze i drugie piętro budynku to siedziba kolejnego partnera Campusu Warsaw − TechHub, który prowadzi przestrzeń coworkingową oraz tworzy międzynarodową społeczność startupów.

Przyszłość rozwoju Europy to przedsiębiorczość i innowacyjność. Otwarcie Campusu Warsaw jest kolejnym krokiem Google w kierunku wspierania Polski i regionu w tych obszarach. Campus Warsaw będzie nową przestrzenią dla przedsiębiorców, dzięki której uzyskają wiedzę, nawiążą międzynarodowe kontakty i będą tworzyć firmy, które być może zmienią świat − wyjaśnia Matt Brittin, prezes Google na Europę.

Celem Campusu Warsaw jest stworzenie przestrzeni, która zintegruje społeczność start-upową z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Z lokalnego rynku do globalnej firmy

Aby dołączyć do społeczności warszawskiego campusu, wystarczy się zarejestrować − członkostwo jest Campus Warsaw znajduje się na terenie Centrum Praskiego Koneser. Fot. Maciej Krugerbezpłatne i daje dostęp do campusowej kawiarni, możliwość wstępu na wszystkie wydarzenia organizowane dla społeczności oraz dostęp do sieci campusów na całym świecie. Na stronie będą się też odbywały zapisy do programów edukacyjnych, a chętni będą mogli zgłaszać propozycje organizacji własnych wydarzeń.

Chcemy zaoferować przedsiębiorcom miejsce, w którym będą mogli realizować swoje marzenia. Tworzenie start-upu wymaga ciężkiej pracy, ale też dostępu do wiedzy, globalnego doświadczenia i wymiany myśli oraz współpracy z innymi firmami. Campus Warsaw realizuje wszystkie te cele i daje świetne warunki do pracy, dlatego mamy nadzieję, że pobudzi on do innowacyjności cały region − mówi szef Campusu Warsaw Rafał Plutecki. Jak podkreśla, Campus Warsaw nie ma na celu inwestycji w start-upy, ale stworzenie miejsca, które daje polskim i regionalnym przedsiębiorcom jak najlepsze szanse rozwoju. − Najbardziej ucieszymy się, gdy campus przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy, tak jak stało się to w wypadku już otwartych campusów − tłumaczy.

Doświadczenie ma znaczenie

Campusy na całym świecie współpracują bardzo blisko z najlepszymi organizacjami start-upowymi. Obecnie Campus Warsaw ma dwóch partnerów, z którymi będzie tworzył i wspierał społeczność start-upową: polski InnovationNest oraz międzynarodowy TechHub.

InnovationNest to wywodzący się z Krakowa fundusz venture capital, który będzie prowadzić program akceleracyjny „Growth!” i spotkania dla start-upów na wczesnym etapie rozwoju, zapewniać dostęp do najlepszych mentorów oraz dostarczać wsparcie finansowe typu seed.

Z kolei TechHub jest globalną społecznością skupiającą przedsiębiorców działających w branży technologicznej. Organizacja współpracuje z Google już od wielu lat w takich ośrodkach jak campusy w Londynie i Madrycie. TechHub stawia sobie za cel pomoc polskim przedsiębiorcom w ekspansji na rynkach globalnych, co jest możliwe za pośrednictwem jej oddziałów w siedmiu dużych miastach na całym świecie.

W różnorodności siła

Przedsiębiorcy znajdą w campusie różnorodną ofertę programów szkoleniowych i wydarzeń
od spotkań mentoringowych, podczas których eksperci będą się dzielić swoją wiedzą, po demo days, na których przedsiębiorcy będą mieli szansę zaprezentować swoje produkty.

W pierwszym miesiącu działalności Campusu Warsaw odbędzie się (lub już się odbyło) kilka programów organizowanych przez Google, m.in.:

Mentoringampus − copiątkowe sesje mentoringowe, czyli spotkania 1:1 dla przedsiębiorców i start-upów z ekspertami Google. Każdego tygodnia temat będzie inny: od projektowania interfejsu użytkownika, przez regulacje prawne ważne dla działalności firm, po omówienie rozwoju produktu.

Campus Exchange − intensywny tygodniowy program stworzony w celu wsparcia przedsiębiorców z Europy Środkowo-Wschodniej w działalności globalnej.

Women’s Breakfastat Campus − comiesięczne spotkania dla kobiet zajmujących się technologią, podczas których można się podzielić doświadczeniami i poznać inne członkinie społeczności.

VC Office Hourspresented by Campus – przedstawiciele czołowych funduszy VC z Polski
i Europy będą dyżurować i spotykać się ze społecznością campusu.

Google Developer Relations Launchpad − tygodniowy program, który zapewnia deweloperom dostęp do technologii, wydarzeń, zasobów online, wiedzy oraz społeczności – wszystkiego, co jest potrzebne do uruchomienia i wyskalowania własnej aplikacji.

Na liście wydarzeń nie zabraknie też spotkań organizowanych przez społeczność, np.:

Demo Nights – międzynarodowe wydarzenie #TechHubTuesday Demo Night stworzone przez globalną społeczność start-upów technologicznych TechHub. To okazja dla założycieli firm i przedsiębiorców, by swoje start-upy i produkty zaprezentować społeczności międzynarodowej.

SPIN – dwudniowe warsztaty organizowane przez InnovationNext, przeznaczone dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców na różnych etapach rozwoju

Growth! − akcelerator InnovationNest − to trwające 3 tygodnie sesje, które mają na celu pomoc start-upom w zwiększeniu przychodów i naukę sztuki pozyskiwania funduszy poprzez pracę z doświadczonymi VC i mentorami.

Listę wszystkich programów można znaleźć na stronie internetowej campus.co/warsaw.

Kolejne campusy w planach

Poza warszawskim campusem na świecie działają jeszcze ośrodki w Madrycie, Londynie, Tel Awiwie i Seulu. Niebawem zostanie otwarty także Campus São Paulo. Cztery działające dotychczas campusy mają łącznie ponad 70 tys. członków, przyczyniły się do powstania ponad 4,6 tys. miejsc pracy, a firmy w nich zrzeszone pozyskały ponad 215 mln dolarów finansowania. Wszystkie campusy są tworzone przez Google for Entrepreneurs, zespół Google, którego celem jest wspieranie przedsiębiorczości.

Więcej informacji o Campusie Warsaw można znaleźć na stronie campus.co/warsaw, a także na profilach Campusu Warsaw na Facebooku, Twitterze oraz na Instagramie.

Agnieszka Morawiecka
ISBnews

  • PKO Bank Polski − bank przyjazny innowacjom

    Nowoczesne kredyty oferowane przez PKO Bank Polski dostępne są dla wszystkich firm, także tych, które dopiero zaczynają działalność. W zależności od potrzeb, warto zainteresować się kredytem inwestycyjnym, który można sfinansować zakup np. linii produkcyjnej lub kredytem obrotowym, zapewniającym środki na bieżące płatności. Na dowolny cel można przeznaczyć szybką pożyczkę MSP.

Czytaj także:

Kapitał na start

Badanie „Nowoczesne IT w MŚP 2015”: jesteśmy pracowici, ale za mało nowocześni

    • Bankofirma

      02019.07.04

      Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość

      Konkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.07.04

      Przejdź płynnie do faktoringu

      Po faktoring sięga coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, jakie mogą mieć korzyści z umowy faktoringu. Nie chodzi tylko o płynność finansową firmy – faktoring to również możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami i ich weryfikacja jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.07.01

      Maciejowy Sad – kiedy rodzinna pasja, staje się biznesem

      Maciejowy Sad to idealny przykład, jak rodzinną pasję przekuwać w rodzinny biznes. Przed laty Jerzy Karczewski na lutyńskiej ziemi w okolicach Wrocławia założył sad. Później opiekę nad gospodarstwem przekazał synowi Maciejowi. W 2010 r. postanowili zwiększyć dostępność tłoczonych soków, żeby szersze grono konsumentów mogło skosztować ich produktów.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.06.28

      Pizza była mało znana. „Pruszynka” to zmieniła

      Kiedy Piotr Pruszyński w 1998 r. otworzył swoją pierwszą pizzerię „Pruszynka” w Białymstoku, wielu ludzi w regionie nie wiedziało, czym jest pizza i co po złożeniu zamówienia otrzymają na talerzu. Dziś przedsiębiorca posiada pięć lokali, które z powodzeniem zaspokajają apetyty mieszkańców miasta.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.06.13

      Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku

      Goście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.

      więcej
    • Bankofirma

      02019.06.11

      Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

      PKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim

      więcej
    Pokaż więcej
loaderek.gifoverlay.png