2018.10.29

„Bierzcie się za rzeczy trudne i mało popularne”. Firma EDPOL Food & Innovation nagrodzona!

Istnieją na rynku od 27 lat. To firma rodzinna, z wieloma tradycjami. Jej sercem jest dział technologii i laboratorium. Firma EDPOL Food & Innovation, producent m.in. przypraw, sosów oraz profesjonalnych rozwiązań technologicznych dla gastronomii, została nagrodzona w plebiscycie Łomżyńskie Anioły Biznesu. Nagrodę przyznano jej w kategorii: Firma Roku.

„Łomżyńskie Anioły Biznesu” to wyróżnienie przyznawane przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu. Podczas II edycji plebiscytu przyznano nagrody w 8 kategoriach: Firma Roku, Inwestor Roku, Debiut Roku, Firma z sercem, Pracodawca Jutra, Ambasador Ziemi Łomżyńskiej, Kobieta Biznesu oraz Super Anioł za całokształt działalności. Sponsorem głównym konkursu jest PKO Bank Polski.

O tym, jak dotrzeć na szczyt i nie marnować czasu na to, co proste i powszechne, opowiada Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu EDPOL Food & Innovation

Czym dokładnie zajmuje się Państwa firma? 

Działamy w sektorze B2B. Jesteśmy partnerem dla przemysłu mięsnego, rybnego, owocowo-przetwórczego, mleczarskiego oraz piekarniczego i tu kierujemy swoje projekty, które wnoszą smak, aromat i uatrakcyjniają ostateczny wyrób naszego klienta. Naszą produkcję opieramy w dużej mierze o naturalne przyprawy i zioła oraz składniki o charakterze prozdrowotnym. Wariacji smakowych są setki, każda dostosowana do oczekiwań klienta, stąd ogrom pracy, ale i satysfakcja naszego odbiorcy i jego sukces rynkowy. Sercem firmy jest dział technologii i laboratorium który tworzy, rozwija i kontroluje pod względem jakościowym nasze produkty. To dziesięcioosobowy zespół, który pracuje nad nowymi projektami trafiającymi do nas z rynku w dużej mierze od największych firm branży spożywczej. 

Jesteście firmą ogólnopolską, docenioną jednak lokalnie. Czy działalność w Łomży i okolicach dziś jest znacząca czy może już tylko symboliczna?

Jesteśmy firmą o zasięgu ogólnopolskim. Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach to jednak nie tylko maksymalizacja zysków, ale również aspekt odpowiedzialności społecznej, promocji regionu w kraju i za granicą, polityka kadrowa i inwestycyjna.

Jestem przekonany, że wyróżnienie wśród Aniołów Biznesu – Firma Roku to nagroda przyznana nam za te wszystkie elementy, za sposób prowadzenia biznesu od wielu lat. Jesteśmy firmą rodzinną i te oraz wiele innych wartości przekazywane są w sposób ciągły w długim procesie sukcesji.

Czym dla Pana jest to tytuł „Anioł Biznesu – Firma Roku”?

To podziękowanie dla całego, blisko 90-osobowego zespołu, który od lat buduje pozytywny wizerunek naszej firmy w kraju i za granicą i jednocześnie zaproszenie skierowane do osób, które chcą dołączyć do tego zespołu, wzmacniając jego pozycję i skuteczność w przyszłości.

Z jakich rozwiązań bankowych korzystacie jako firma?

Obok działalności produkcyjnej niemalże od 30 lat zajmujemy się importem i eksportem, co wiąże się ze wsparciem banków w procedurach handlu zagranicznego, typu: inkasa, gwarancje, akredytywy, forwardy i wiele innych. Wciąż poszukujemy nowych możliwości współpracy oraz nowych produktów bankowych, które dawałyby nam szersze możliwości rozwoju przedsiębiorstwa. Szczególnie interesują nas instrumenty wsparcia eksportu, który chcielibyśmy wzmocnić znacząco w najbliższych latach.

Jakiej rady udzieliłby Pan młodym przedsiębiorcom, firmom, które dopiero wchodzą na rynek?

Nie czuję się na siłach recytować przepisu na sukces rynkowy czy sposób prowadzenia firmy. To wypadkowa naprawdę wielu elementów, wielu składowych i ciężka praca zespołowa oraz zwykłe szczęście, czyli dobry pomysł w dobrym czasie. Dziś mógłbym powtórzyć tylko maksymy, które powtarzano mi, od wielu lat ucząc mnie biznesu – bierzcie się za rzeczy trudne i mało popularne. Nie marnujcie czasu na proste i powszechne.

Dziękuję za rozmowę!

Aleksandra Pietruczuk

PKO Bank Polski współpracuje z firmą EDPOL Food & Innovation od 2008 r. Klient korzysta z szerokiej gamy produktów oferowanych przez nasz Bank. Prowadzimy obsługę transakcyjną spółki w obrocie krajowym i zagranicznym. Firma korzysta również z produktów obsługi handlu i transakcji skarbowych.

Wiesława Kleszczewska
analityk biznesowy klienta korporacyjnego
PKO Bank Polski, II Regionalne Centrum Korporacyjne w Białymstoku

 

Czytaj także:

Karta kredytowa dla firm – twój partner w biznesie

Zakup sprzętu do firmy... Leasing, kredyt czy wynajem?

Przedsiębiorcy Korzystają z Oferty – Bank Pomaga

Pliki do pobrania

  • Bankofirma

   02018.12.20

   Faktoring – pieniądze zawsze na czas

   Wykonujesz swoją pracę i chcesz dostać za nią należne wynagrodzenie – bez kłopotów i bez zwłoki. Z kontrahentami jednak bywa różnie. Zdarzają się nierzetelni właściciele firm, którzy albo zwlekają z uregulowaniem należności, albo popadają w kłopoty finansowe uniemożliwiające opłacenie faktury. Przed takimi sytuacjami uchroni nas usługa faktoringu w PKO Faktoring, spółki należącej do Grupy PKO Banku Polskiego – proste i szybkie finansowanie obrotowe twojej firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.18

   E-sklep szyty na miarę

   Kompleksowe rozwiązania to wygoda, której tak bardzo potrzebujemy w naszym biznesie. Zarządzanie firmą ma być przecież łatwe i szybkie. PKO Konto Firmowe daje zdecydowanie więcej – możliwość zaprojektowania oraz uruchomienia własnego sklepu internetowego, czyli przeniesienia swojej działalności do globalnej sieci.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Rzucili wszystko i wyjechali w Bieszczady. Stworzyli Bjorkowo – niepowtarzalne miejsce rodzinnego wypoczynku

   Mirosław Szulc i Joanna Zwolińska-Szulc porzucili korporacyjną karierę w konsultingu. Dwa lata temu postanowili, że się usamodzielnią. „Po okresie fascynacji miastami i pracą w wielkim biznesie przyszedł czas na zmiany. Na zbliżenie się do natury. Poszukiwanie wewnętrznego spokoju, czystego powietrza i powrotu do sportu” – wspominają w rozmowie z Bankomanią. Przy wsparciu PKO Banku Polskiego zbudowali Bjorkowo – swoje miejsce na ziemi w sercu Bieszczad, do którego zapraszają dziś gości z całego kraju (i nie tylko).

   więcej
  • Bankofirma

   02018.12.06

   Księgowość w firmie – tradycyjnie czy online?

   Utrzymywanie porządku w dokumentach finansowych i należyte wywiązywanie się obowiązków wobec fiskusa to poważne wyzwania stojące przed każdym przedsiębiorcą. Początkujący właściciele firm zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie księgowego na etat, więc są szczególnie narażeni na błędy rachunkowe, które mogą słono kosztować. Sposobem na uniknięcie problemów jest skorzystanie ze wsparcia księgowego online lub powierzenie firmowych rozliczeń specjalistom z biura rachunkowego na zasadach outsourcingu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.22

   Rusza szał przedświątecznych zakupów – nie odsyłaj swoich klientów z kwitkiem!

   Mikołaje na sklepowych witrynach, dekoracje na ulicach i w galeriach handlowych, do tego świąteczne promocje w sklepach i coraz większe tłumy – ruszył bardzo gorący okres w handlu. Świąteczna atmosfera zaczyna się w Polsce z roku na rok coraz wcześniej i to już nikogo nie dziwi. Coraz bardziej dziwi natomiast informacja, że sklep nie przyjmuje płatności kartą lub telefonem.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.11.21

   Zaczyna się już na plantacjach ziemniaków. Poznaj Super Anioła z Łomży

   Produkują skrobię ziemniaczaną, syrop glukozowy czy grysik – grupa PEPEES jest łomżyńskim Super Aniołem. Firma została nagrodzona podczas lokalnego plebiscytu, którego sponsorem jest PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej