2018.11.07

Dodaje smaku od 28 lat! Anioł Biznesu w kategorii „Firma z sercem” dla Zakładów Spożywczych BONA

Historia tego biznesu rozpoczyna się od... majonezu. To był pierwszy produkt, który zjechał z taśm produkcyjnych firmy BONA w 1990 r. Później ofertę uzupełniono o musztardy i sosy. Dziś spółka produkuje ponad 100 rodzajów produktów spożywczych i dostarcza je nie tylko do klientów w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, a nawet w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

BONA została wyróżniona tytułem i statuetką Anioła Biznesu. W konkursie dla lokalnych przedsiębiorstw z Łomży, sponsorowanym przez PKO Bank Polski, wręczono jej nagrodę w kategorii „Firma z sercem”. O docenionych działaniach firmy opowiada prezes Zakładów Spożywczych BONA, Leszek Krzyżkowiak.

BONA to przede wszystkim biznes, ale podczas konkursu Anioł Biznesu dostrzeżono i doceniono jej drugie oblicze – „Firmy z sercem”. Jakimi działaniami wyróżnia się spółka? 

Jesteśmy obecni na rynku od 28 lat. Należymy do największych pracodawców w Łomży. Do niedawna spółka posiadała status zakładu pracy chronionej, bo blisko 60 proc. załogi stanowiły osoby niepełnosprawne. Stworzyliśmy dla nich specjalne warunki pracy. Dziś to wciąż ponad 40 proc. Od 2000 r. BONA prowadzi też Warsztat Terapii Zajęciowej. W ramach zajęć przygotowywane są m.in. przedstawienia teatralne, które uczestnicy wystawiają w domach opieki społecznej, przedszkolach, szkołach, na festiwalach, a nawet w Łomżyńskim Teatrze Lalek. W uznaniu tej działalności nasi niepełnosprawni artyści zostali zaproszeni przez Annę Dymną do wspólnego przedstawienia na krakowskim rynku. BONA aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym, sportowym i społecznym miasta oraz regionu łomżyńskiego. Sponsorowaliśmy wiele wydarzeń w regionie o wymiarze prospołecznym. 

Pomagamy łomżyńskiej młodzieży i dzieciom. Wspieramy organizację ich wyjazdów zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek. Aktywnie uczestniczymy, poprzez sponsorowanie wydawnictw, w życiu kulturalnym parafii łomżyńskich. Jesteśmy też sponsorem sztangistów oraz młodzieżowych zespołów piłki siatkowej, koszykowej i nożnej. 

Jakie znaczenie ma dla Państwa nagroda i tytuł Anioł Biznesu?

Przede wszystkim to ogromna satysfakcja. Tym większa, że decydujący głos należał nie do kapituły, ale do internautów. Nie podejmujemy naszych działań dla poklasku, ale jest nam niezmiernie miło, że nasza aktywność została zauważona. Stanowi to zachętę do kolejnych działań i potwierdzenie tego, że warto!

Jakie mają Państwo plany na przyszłość? 

Stawiamy na ciągły rozwój. Bardzo ważne są zarówno nowe maszyny, jak i hale, ale w pierwszej kolejności stawiamy na poprawę warunków pracy dla naszej załogi, na pomoc najbardziej potrzebującym. Chcemy być postrzegani jako firma przyjazna pracownikom i lokalnej społeczności. 

Firmy, nawet tej z sercem, a może zwłaszcza tej z sercem, nie da się prowadzić bez finansów – trzeba nimi dobrze zarządzać. Pomaga w tym Państwu na co dzień PKO Bank Polski. Z jakich jego produktów korzysta firma na co dzień? 

Z PKO Bankiem Polskim współpracujemy od kilku lat. Poza posiadaniem kilku rachunków niezbędnych do prowadzenia firmy, korzystamy także z kredytów obrotowych w rachunku bieżącym. Na szczególne podkreślenie zasługuje elastyczność tej instytucji oraz przychylność dla lokalnego biznesu. Kiedy, ze względu na dynamiczny rozwój i wzrost sprzedaży, potrzebowaliśmy szybkiego uruchomienia dodatkowych środków obrotowych, PKO Bank Polski wyciągnął pomocną dłoń i pokazał, że jest dobrym partnerem w biznesie.

Aleksandra Pietruczuk

Zakłady Spożywcze BONA są klientem PKO Banku Polskiego od ponad 6 lat. Firma korzysta w naszym banku z finansowania obrotowego oraz leasingu. Współpraca z klientem układa się bardzo dobrze – zarówno w zakresie obsługi kredytowej, jak i operacyjnej. Firma dynamicznie się rozwija i zwiększa swój udział w rynku. Systematycznie zwiększa też zatrudnienie. Posiada bardzo dobrą opinię jako pracodawca na lokalnym rynku. 

Piotr Wileński, starszy doradca 
PKO Bank Polski, Regionalny Oddział Detaliczny w Białymstoku

 

Czytaj także:

„Bierzcie się za rzeczy trudne i mało popularne”. Firma EDPOL Food & Innovation nagrodzona!

Karta kredytowa dla firm – twój partner w biznesie

Zakup sprzętu do firmy... Leasing, kredyt czy wynajem?

Pliki do pobrania

  • Bankofirma

   02019.04.19

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.19

   e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

   Klienci segmentu MSP otrzymają pilotażowo dostęp do nowej usługi w kanałach zdalnych: e-Prawnika. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik i dostosowane do potrzeb klientów banku pozwala na całkowicie zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego. Usługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.13

   Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

   Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.27

   Nina Wiśniewska. O piękno warto zabiegać

   Trzeba wielkiej determinacji i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tej branży. Nina Wiśniewska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, doskonale wie jak to zrobić. W tych wysiłkach wspiera ją PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej