2017.03.29

Sukces londyńskiej konferencji CEE Capital Markets

Około 40 spółek z Polski i innych krajów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej spotykało się z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi podczas konferencji CEE Capital Markets W Londynie. Była to piąta edycja wydarzenia organizowanego przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych.

Sukces londyńskiej konferencji CEE Capital Markets

Celem organizowanej corocznie od 2013 roku konferencji była promocja polskiego rynku kapitałowego wśród zagranicznych inwestorów. Pierwsze edycje konferencji skupiały się na krajowych spółkach. W tym roku formuła spotkania po raz drugi została rozszerzona o przedsiębiorstwa z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W konferencji najliczniejszą grupą stanowiły polskie spółki notowane na GPW z sektorów: finansowego, energetycznego, paliwowego i chemicznego.

- Po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie z inwestorami w Londynie i widać, że wydarzenie to na dobre wpisało się w kalendarz wydarzeń rynkowych. W tym roku udział w imprezie wzięło prawie 40 spółek, zarówno z Polski, jak i innych państw naszego regionu Europy. Co ważne, nie były to tylko największe firmy, ale także średnie przedsiębiorstwa notowane na GPW. Cieszy przede wszystkim to, że zainteresowanie inwestorów rynkiem polskim i spółkami, które prezentowały się w Londynie, było bardzo duże. Niektórzy zagraniczni gracze wskazywali, że rajd, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie na naszym rynku, nieco ich zaskoczył i chcieli wiedzieć, co za nim stało - mówi Filip Paszke, dyrektor Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji byli wicepremier, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki, oraz prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. PKO Bank Polski reprezentowali prezes Zbigniew Jagiełło, wiceprezes Jakub Papierski, oraz dyrektor Domu Maklerskiego Filip Paszke.

Michał Zwoliński
ekspert w PKO Baku Polskim

Czytaj także:

Rok 2016 w bankowości małych i średnich firm w PKO Banku Polskim

Wsparcie na starcie

  • Bankofirma

   02019.07.04

   Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość

   Konkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.07.04

   Przejdź płynnie do faktoringu

   Po faktoring sięga coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, jakie mogą mieć korzyści z umowy faktoringu. Nie chodzi tylko o płynność finansową firmy – faktoring to również możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami i ich weryfikacja jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.07.01

   Maciejowy Sad – kiedy rodzinna pasja, staje się biznesem

   Maciejowy Sad to idealny przykład, jak rodzinną pasję przekuwać w rodzinny biznes. Przed laty Jerzy Karczewski na lutyńskiej ziemi w okolicach Wrocławia założył sad. Później opiekę nad gospodarstwem przekazał synowi Maciejowi. W 2010 r. postanowili zwiększyć dostępność tłoczonych soków, żeby szersze grono konsumentów mogło skosztować ich produktów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.28

   Pizza była mało znana. „Pruszynka” to zmieniła

   Kiedy Piotr Pruszyński w 1998 r. otworzył swoją pierwszą pizzerię „Pruszynka” w Białymstoku, wielu ludzi w regionie nie wiedziało, czym jest pizza i co po złożeniu zamówienia otrzymają na talerzu. Dziś przedsiębiorca posiada pięć lokali, które z powodzeniem zaspokajają apetyty mieszkańców miasta.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.13

   Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku

   Goście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.11

   Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

   PKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim

   więcej
  Pokaż więcej
loaderek.gifoverlay.png