2018.12.06

Filmowy bohater, który nas bawi – rozwiązanie konkursu

W konkursie ogłoszonym z okazji 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale kino! pytaliśmy o najzabawniejszego bohatera filmowego. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i ciekawe uzasadnienia. 

 

Pat i Mat z animacji „Sąsiedzi”, Lolek z „Bolka i Lolka”, osioł ze „Shreka” czy Ambroży Kleks z serii filmów z Panem Kleksem to najczęściej wskazywane w konkursie postaci filmowe, które nas bawią. Ale nie tylko one – część osób lubi bohaterów klasycznych polskich komedii, jak Franek Dolas z „Jak rozpętałem drugą wojnę światową” czy Kazimierz Pawlak z cyklu o „Samych swoich”. 

 Wielu chętnie wraca do postaci z coraz starszych już kreskówek, jak „Krecik”, „Koziołek Matołek”, czy Bartolini Bartłomiej z dobranocki „Porwanie Baltazara Gąbki”. Konkursowicze często podkreślali, że bajki, które sami pamiętają z dzieciństwa, teraz chętnie oglądają ze swoimi pociechami. A zabawnych bohaterów, których znają i lubią kolejne pokolenia kinomanów, jest wielu. Wśród nich znajdują się na pewno Jaś Fasola, Kevin zostający sam w domu, Kaczor Donald czy smerfy, np. Maruda i Ważniak.  

 Wśród bohaterów bardziej współczesnych filmów na wyróżnienie naszych konkursowiczów zasłużyli Dory z filmu „Gdzie jest Nemo”, Baranek Shaun, Minionki, a także Leniwiec Sid z „Epoki Lodowcowej”. 

 Wszystkim bardzo dziękujemy za zgłoszenia. Za najciekawsze uzasadnienia swoich wyborów nagrody – zestawy kinomaniaka Ale kino! – otrzymują:

Marek Juda
Marcin Kozłowski
Anna Łopot 
Iwona Zielonka 
Łukasz Pacześniak 
Marta Ostańska-Zimroz 
ewamazuur 
Agata Warczachowska
Alicja Szelast
Agnieszka Jończy 

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

 

 

  • Bankokonkursy

   02019.02.14

   Wygraj bilety na Cavaliadę w Krakowie!

   Cavaliada w Krakowie ruszy #zkopyta 28 lutego. Będzie to trzecia z czterech imprez w tej edycji Cavaliada Tour – jedynych w Polsce jeździeckich zawodów halowych autoryzowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie. Pytanie jest proste: dlaczego jesteś fanem Cavaliady? Autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi nagrodzimy podwójnymi biletami na to niezwykłe wydarzenie.

   więcej
  • Bankokonkursy

   02019.01.29

   Konkurs Cavaliada Lublin rozstrzygnięty!

   Znamy zwycięzców konkursu, w którym do wygrania były zaproszenia na lubelską odsłonę Cavaliady odbywającą się w dniach 31 stycznia – 3 lutego. Nagrody otrzymuje 11 osób.

   więcej
  • Bankokonkursy

   02019.01.15

   Wygraj bilety na Cavaliadę w Lublinie!

   Cavaliada w Lublinie ruszy #zkopyta 31 stycznia. Będzie to druga z czterech imprez w tej edycji Cavaliada Tour – jedynych w Polsce jeździeckich zawodów halowych autoryzowanych przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie. Napisz kogo chciałbyś zabrać na Cavaliadę do Lublina i dlaczego. Autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi nagrodzimy podwójnymi biletami na to niezwykłe wydarzenie.

   więcej
  • Bankokonkursy

   02018.12.31

   #KIBICOWSKIESWIETAPKOBP

   W konkursie ogłoszonym z okazji Świąt Bożego Narodzenia prosiliśmy o pokazanie kibicowskich akcentów świątecznego wystroju w Waszych domach.

   więcej
  • Bankokonkursy

   02018.12.22

   #KIBICOWSKIESWIETAPKOBP

   W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla Was konkurs! Ekstraklasowe piłki trafią do autorów najlepszych zdjęć pokazujących kibicowskie akcenty świątecznego wystroju w Waszym domu.

   więcej
  • Bankokonkursy

   02018.12.13

   #SWIATOWYDZIENFUTBOLUPKOBP – wyniki konkursu

   W konkursie ogłoszonym z okazji Światowego Dnia Futbolu pytaliśmy: za co kochasz futbol? Znamy już zwycięzców, którzy nadesłali najciekawsze odpowiedzi.

   więcej
  Pokaż więcej