2019.05.16

Konkurs #SztukaToWartość – z kolekcji PKO na wystawę w muzeum

W sobotę, 18 maja odbędzie się kolejna Noc Muzeów! Z tej okazji PKO Bank Polski zaprasza do Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie trwa wystawa dzieł z kolekcji banku oraz do udziału w konkursie #SztukaToWartość. Do wygrania 100 wyjątkowych nagród!

Co zrobić, aby wygrać w konkursie #SztukaToWartość?

1) Odwiedzić wystawę "Sztuka to wartość. Z kolekcji PKO Banku Polskiego" w Muzeum Narodowym w Warszawie.

2) Zrobić sobie zdjęcie z jednym z prezentowanych na wystawie dzieł z kolekcji banku i wrzucić je na Instagrama lub Twittera.

3) Oznaczyć we wpisie profil PKO Banku Polskiego (@pkobp) i dodać #SztukaToWartość.

Autorzy 100 najciekawszych zdjęć otrzymają "kolekcjonerskie" zestawy, tj. torby i koszulki z nadrukiem obrazu Tomasza Tatarczyka!

Dlaczego warto odwiedzić naszą wystawę prac "Sztuka to wartość. Z z kolekcji PKO Banku Polskiego? Jej tytuł "Sztuka to wartość" to nawiązuje do łacińskiej sentencji ars auro prior, gdyż od dawna wiadomo, że sztuka jest cenniejsza niż złoto. W kolekcji sztuki PKO B banku Polskiego znajdują się dzieła polskiej sztuki współczesnej, zarówno obrazy, jak i rysunki, grafiki, fotografie oraz rzeźby, których wyboru dokonała Anda Rottenberg.

Wystawa "Sztuka to wartość" w Muzeum Narodowym w Warszawie została zorganizowana z okazji obchodzonego w tym roku stulecia banku. Tworzą ją dzieła przedstawicieli trzech pokoleń twórców od Stefana Gierowskiego czy Jana Tarasina, poprzez Zofię Kulik czy Łukasza Korolkiewicza, po Ryszarda Grzyba czy Jarosława Modzelewskiego. Prace z bankowych zbiorów, po raz pierwszy zostały zaprezentowane szerokiej publiczności. Ekspozycję można oglądać do 30 czerwca 2019 r.

Olga Rasińska
starszy specjalista w PKO Banku Polskim

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png